Leenhouts pakt de draad weer op 361 sport Opnieuw fysieke tegenslag voor Sneijder Parkoers voor Indoortrail telt veel obstakels zaterdag 8 december 2012 Schaker uit IJzendijke wil zich nog steeds verbeteren door Len Wolters MIDDELBURG - Koen Leenhouts staat al jaren aan de top van de Zeeuwse schaakwereld. Ook vori ge week won hij weer eens een toernooi. Een internettoernooi welteverstaan. „Ach, dat stelde niet zoveel voor", vertelt de geboren Oostburger bescheiden. De laatste paar jaar gaat het wat minder met Leenhouts. Het schaken stond op een laag pitje waardoor hij zakte in de ranking. Nu is hij van plan de draad weer op te pakken. Bij binnenkomst in het huis van Koen Leenhouts in IJzendijke wordt meteen duidelijk dat hier een man woont met een grote pas sie voor schaken. In de eetkamer staat een kast vol met schaakboe ken en een paar prijzen. Leen houts pakt één van zijn prijzen uit de kast. Het is de award van het Nederlands jeugdkampioenschap van 2000. „Dit is de prijs waar ik het meest trots op ben", zegt de ge boren Oostburger. Tegenwoordig gaat het wat minder met de scha ker. „De laatste jaren heeft het schaken een beetje op een laag pit je gestaan", vertelt Leenhouts. „Ik studeerde in Nijmegen en zat met mijn werk als Nederlands docent op het Reynaert College in Hulst Het laatste halfjaar ben ik weer vol op met de sport bezig." Tot nu toe blijven de resultaten nog enigszins uit. „Dat klopt. Maar ik merk wel dat ik beter speel dan vroeger. Ik stond altijd bekend om mijn risi covolle aanvalsstijl, een soort bluf- ^zsssst^jesessssssmsmssss^ssss^^^x^ MILAAN - Het zit Wesley Sneijder niet mee bij Intemazionale. De aanvoerder van Oranje moest vrij dag de training laten schieten van wege klachten aan zijn kuit. Daar door is de kans dat hij zondag te gen Napoli zijn langverwachte ren tree op het veld kan maken weer wat kleiner geworden. Sneijder zat begin deze week om de tafel met de clubleiding van In- ter om over zijn situatie te spre ken. De 28-jarige spelmaker is wel iswaar allang hersteld van een bo venbeenblessure, maar trainer Andrea Stramaccioni houdt Sneij der nog steeds aan de kant. Dat heeft (mede) te maken met het feit dat de international niet" wil ingaan op een versoberde sala risaanbieding van Inter. Maarten Stekelenburg kan van daag zijn rentree maken voor AS Roma. De doelman van het Neder lands elftal is weer hersteld van een blessure aan zijn onderbeen. Hij is door trainer Zdenek Zeman opgenomen in de wedstrijdselec tie voor het competitieduel met Fi- orentina. Stekelenburg raakte eind oktober in de wedstrijd tegen Parma gebles seerd. Hij miste door de blessure de oefeninterland tegen Duitsland en onder meer de competitieduels tegen stadgenoot Lazio en Paler mo. Hij werd onder de lat vervan gen door de Uruguayaan Mauro Goicoechea. Schaker Koen Leenhouts: „De laatste jaren heeft het schaken een beetje op een laag pitje gestaan." foto Peter Nicolai schaak. Hiermee won ik altijd van lager geplaatste spelers, maar de hoger geplaatste spelers doorzagen mijn speelstijl. Nu speel ik met minder risico waardoor ik het moeilijker heb tegen lager geplaats te spelers, maar beter opgewassen ben tegen hoger geplaatste spelers. Het is natuurlijk vervelend om van een mindere speler te verlie zen, maar van een Grootmeester winnen geeft zo'n enorme kik." De hoogste individuele titel in het schaak is Grootmeester. Leen houts is in het bezit van de titel In ternational Meester, de op één na hoogste normering. Hierbij hoort een rating van 2400. Daar zit de IJ- zendijkenaar met een rating van 2385 net onder. „Mijn doel is om beter te worden en over de grens van 2400 te gaan", zegt Leenhouts strijdvaardig. „Maar mijn droom is nog altijd Grootmeester worden. Ik ben wel zo reëel om te zien dat dit waarschijnlijk onhaalbaar is, maar het blijft een jongens droom." De Zeeuwse Internationaal Mees ter speelt zijn wedstrijden voor het Vlaamse Brugge en voor Het Witte Paard uit Sas van Gent. Met beide ploegen wil hij promoveren naar de hoogste klasse in België en in Nederland. „Met Brugge moet promotie haalbaar zijn", zegt Leen houts. „Maar met Het Witte Paard gaat het lastig worden." Vorige week won de 28-jarige Zeeuws-Vlaming een internettoer nooi van de Koninklijke Neder landse Schaakbond (KNSB). Dat stelde volgens hem niet zoveel voor. „Hier doen niet zulke goede spelers aan mee. Ik gebruik het in ternet vooral om te trainen. Als ik een bepaalde opening wil uitpro beren, kan ik dat beter op de com puter doen dan in een wedstrijd waar het er echt om draait." Leenhouts denkt niet dat internet- schaak het over gaat nemen van het bordschaak. „Nee, dat zeker niet. Bordschaak is veel leuker, ge- zelliger en socialer. Ik zie nog steeds de mensen waar ik als jo chie van twaalf ook tegen speelde. Dat is gewoon prachtig." Tien jaar lang was Leenhouts de beste schaker die in Zeeland woon de. Een paar jaar geleden is hij van de troon gestoten door Quinten Ducarmon. „Quinten is zo'n onge looflijk goede speler", vertelt Leen houts. „Tien jaar lang was ik de beste in Zeeland. Dat zorgde er niet voor dat ik de wil had om be ter te worden. Schaak is een sport waarin je moet blijven studeren om bepaalde technieken te leren. Dat liet ik destijds nog weieens ingte parcours 700 meter dwarsliggers basaltheuvel schuine boomstammen loopbrug schuine bocht bos houten hekjes schuine bocht strobalen Gedeelte buiten de trail-arena aansluitend op de rechter bovenhoek MMl. Tr - Programma: Ochtend: Kinderen van 6 t/m 13 jaar Middag: Jeugd van 14 t/m 19 jaar wedstrijdatleten recreatieve lopers vanaf 20 jaar achterwege. Het spelen is leuk, maar als je zelf nog studeert heb je niet zo'n zin om 's avonds ook nog eens in de schaakboeken te duiken. Nu ik deze jongen zo be zig zie, wil ik laten zien dat ik er ook nog steeds ben." Op vijftien december speelt Leen houts met zijn ploeg Het witte Paard tegen Vianen. Dan zal duide lijk worden of hij zijn stijgende lijn kan doorzetten. Internet I De KNSB telt zo'n twintigduizend schakers. Het aantal leden van schaakverenigingen is de laatste ja ren teruggelopen omdat steeds meer mensen schaken buiten een vereniging om. 5 Vier jaar geleden begon de KNSB zich te richten op het internetscha- ken. 5 Van de twintigduizend schakers in Nederland staan er bijna driedui zend ingeschreven als internetscha- ker. i De KNSB heeft een aparte digitale ruimte binnen het internationaal schaakplatform PlayChess. Op dit internetplatform zijn wereldwijd zo'n honderdduizend mensen ac tief. Je hoeft geen lid te zijn van de Ne derlandse Schaakbond om op dit digitale netwerk terecht te kunnen. Wel moeten leden en niet-leden een KNSB internetschaak lidmaat schap aanschaffen. Avond: Bedrijvenloop in de vorm van een estafette. Felix Binicewicz bron Stichting Indoor Trail Zeeland MIDDELBURG - De organisatie van de Indoortrail in de Zeelandhallen in Goes heeft het parkoers bekend gemaakt. De deelnemers aan de nieuwe hardloopwedstrijd op za terdag 12 januari krijgen achttien obstakels voor de kiezen, die meer dere keren genomen moeten wor den. Eén rondje telt een afstand van 700 meter. Senioren lopen tien rondjes,, zeven kilometer in to taal. De vrouwen lopen zeven rondjes. „De Noordzeehal is het epicentrum van de trail", vertelt Michel Schrier. „Als je mee wil doen voor de overwinning moet je in het begin meteen vooraan zit ten. Daarna komen er allerlei hin demissen. Behendigheid speelt een grote rol. De deelnemers moe ten vlak na de start een aantal greppels nemen, daarna lopen we de Westerscheldehal in." Schrier benadrukt dat het wel echt een hardloopparkoers is en geen storm baan. „Iedereen die kan hardlopen kan meedoen en het is ook veilig voor kinderen." Erwin Harmes, Neal Bouterse, Ronnie Over- gaauw, Huub van Noorden, Tim van den Broeke en Erwin Adan zijn vooralsnog de kanshebbers bij de mannen. Bij de vrouwen is Es ther Vermue uit Lewedorp favo riet. De organisatie heeft 163 aan meldingen binnen. Meer informatie over de trail en in schrijven kan op de site: www.indoortrailzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 136