'Gesprekken over het leven' Voettocht :^v 2 5 BDMdnT zaterdag 8 december 2012 TERNEUZEN Plan voor bestrijden van visdiefjes TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen, Rijkswaterstaat en de Wijk raad Binnenstad werken een plan van aanpak uit om de overlast van broedende visdiefjes te beperken. Die is vooral in de binnenstad van Terneuzen groot. Het broedseizoen loopt van eind april tot begin au gustus. De visdiefjes zorgen al ja ren voor klachten van binnenstads bewoners. Ze bekogelen passanten met steentjes en uitwerpselen. BAARLAND Barokensemble te gast in Maartenskerk In de Maartenskerk in Baarland is vanavond het barokensemble Cons ort of Voices te gast. Het ensemble brengt samen met een groep in strumentalisten onder leiding van André Poortvliet een programma met Duitse Barokmuziek met als thema 'Abendmusiken'. Het thema verwijst naar de concertserie die werd gehouden in adventstijd in het zeventiende-eeuwse Lübeck. Het concert begint om 20.00 uur en kaarten kosten 8 euro. VLISSINGEN Vlissingen kon niet vlaggen voor Amalia Vlissingen is van oudsher een Oranjegezinde stad. Immers, op aprille 6 verloor Alva zijn fles: de Spaanse overheerser verloor de slag om Vlissingen. Toch kon in Vlissingen gisteren niet gevlagd worden voor de verjaardag van prinses Amalia. Door werkzaamhe den aan de toren van het stadhuis kon daar de vlag niet in top. En op de Sint Jacobstoren kon de vlag ook niet uit, aangezien de kabels vastgevroren zijn. DOEL 'Doel 3 en Tihange 2 snel weer startklaar' De stilgelegde kerncentrales Doel 3 en Tihange 2 kunnen direct weer worden opgestart. Die conclusie trekt energieproducent Electrabel na uitgebreid onderzoek van de reactorvaten. Die vertoonden haar scheurtjes. De vaten voldoen desondanks aan alle veiligheidseisen. De resultaten worden nu beoordeeld door kern- centrale-experts. Daarna beslist de federale regering. Jan Schuurman Hess maakt een voettocht door Nederland. Hij is bijna aan het einde en loopt dezer weken door Zeeland. Wie wil lezen wat hij tot nu toe heeft: meegemaakt kan kijken op www.voettochtvanjan.nl je een heel andere kijk op de sa menleving dan veel inwoners. Er is een tweedeling in Nederland. Weet je, aan de ene kant laat de overheid de mensen in de steek, aan de andere kant regelt de over heid werkelijk alles. Er is nu zelfs iemand aangesteld omdat mensen te dik worden. Laat ze toch de fa brikanten aanpakken die deze dik makers maken." Schuurman Hess heeft onderweg met heel veel mensen gesproken. Hij ontmoette Lodewijk Asscher in Amsterdam en sprak over on derwijs, in Friesland liepen partij genoten mee van dorp naar dorp en in Emmercompascuüm ont moette hij Jan Blik. „Zevenenvijf tig jaar en zegt tegen mij 'wat moet ik nou?'." Schuurman Hess stopt even met lopen en vertelt het verhaal van een man die de wind niet mee heeft in het leven. „Er zijn zo ont zettend veel mensen die Jan Blik heten. Voor de PvdA moet dat een zorg zijn." T e zou verwachten dat de sociaal I democraat onderweg met veel mensen praat over de partij en de ideologie. „Nee, nooit", lacht Schuurman Hess. „Ze gaan over het leven." Hij houdt hierover een weblog bij en maakt er straks een boek van. Een document waarin de werke lijkheid van de man in de straat staat opgetekend. Schuurman Hess loopt zijn etap pes over Schouwen-Duiveland al leen. De belangstelling van zijn Zeeuwse partijgenoten voor zijn tocht valt tegen. Door de winterse omstandigheden zijn er ook niet zoveel mensen op straat met wie hij kan praten. „Maar toch heb ik leuke ontmoetingen gehad. Op Tholen, en vanochtend sprak ik nog de mosselvissers die terugkwa men van het Wad." Met de muts stevig over het hoofd ge trokken loopt Jan Schuurman Hess uit Kats langs de Oosterschelde richting Ouwerkerk. Op zijn rug hangt een rugzak met een toepasselijke rode hoes. Schuurman Hess is bijna aan het einde gekomen van zijn missie om naar de verhalen van mensen in de straten te luisteren. „Op 2 fe bruari kom ik weer aan in Kats." Jan Schuurman Hess is zijn tocht begonnen naar aanleiding van de perikelen in de PvdA in 2010. „Toen zat de partij klem. De so ciaaldemocratie begreep niet wat er aan de hand was." In het openbaar bestuur gaan zit ten is niets voor hem en hij be dacht een voettocht. Met een klei ne financiële steun van de Wiarda Beckmanstichting (het weten schappelijk bureau van de PvdA) en wat spaargeld op de bank be gon hij aan zijn avontuur. „De Partij van de Arbeid is ontzet tend bestuurlijk georganiseerd. Er zijn heel nauwe banden met over heden, door alle ambtenaren in de partij. Vanuit dat perspectief heb Al bijna twee jaar loopt Jan Schuur man Hess uit Kats door Nederland. Twee dagen in de week van dorp naar dorp, naar aanleiding van de pe rikelen in de Partijvan de Arbeid in 2010. foto Ronald den Dekker Al bijna twee jaar loopt Jan Schuurman Hess uit Kats door Nederland. Twee dagen in de week van dorp naar dorp. Op zoek naar de verhalen van men sen die de sociaaldemocratie uit het oog is verloren. door Melita Lanting BIJ BOMONT OP NAJAARSCOLLECTIE les, Heren Kids-kleding van o.a: Gaastra, Tommy Hilfiger, jpdes Gillmore, Marco Polo, McGregor, Gant Geisha. M.u.v. ome nieuwe collecties. www.bomont.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 129