intratuin 24|ieelas RWS en Marsaki peilen animo voor Geersdijk Vlissingse problemen groeien 13t/m16 december i 1 nu 299 499 Jan Schuurman Hess In het zonnetje bij het Leger Dijkversterking PZC op zoek naar Tholenaar van het jaar zaterdag 8 december 2012 'Ik loop als een soort verkenner door het ve ■SZBSZSSBS&i3E55SS55 aaas^sss^aasgga door Claudia Sondervan GEERSDIJK - Wie interesse heeft in een nieuwbouwhuis in Geersdijk kan zich dinsdag n december in formeren en inschrijven als belang stellende bij een inloopavond in het Drenthehuis in Geersdijk. Woningbouwcorporatie RWS, pro jectmanagementbureau Marsaki en de gemeente Noord-Beveland gebruiken de inloopavond om te bepalen of nieuwbouw in Geers dijk kansrijk is. Er wordt een indicatie gegeven van huur- en koopmogelijkheden en impressies van het uiterlijk dat de huizen kunnen krijgen. Uit een enquête die woningcorpo ratie RWS heeft gehoudn, bleek een behoefte aan circa dertien hui zen in verschillende typen en prijs klassen, zowel voor huur als koop. Van de honderdvijftig aangeschre venen in Geersdijk reageerden er veertig; een respons van 27 pro cent. De informatieavond begint om 19.30 en duurt tot 21.30 uur. SINT-MAARTENSDIJK - Tijdens de jaarlijkse High Tea van het Leger des Heils op Tholen is vrijdag de tienduizenste bezoeker in het Dienstencentrum in Sint-Maartensdijk verwelkomd. Mien Melissen uit Bergen op Zoom kreeg een boeket bloemen uit handen van majoor J. van Vuuren. Mien en haar man zijn regelmatige bezoekers van het dienstencentrum. Sinds de start in april 2011 vinden wekelijks honderden mensen hun weg naar het Leger. „Misschien wel helaas dat we zoveel nodig zijn, maar we voorzien in een enorme behoefte die de komende jaren alleen maar zal toenemen", zegt Bram van de Sande, coördinator van het Dienstencentrum. foto Willem Mieras VLISSINGEN - De problemen voor het Scheldekwartier in Vlissingen nemen toe. Dit jaar lukte het al niet om gronden voor woning bouw te verkopen en ook volgend jaar zal dat niet anders zijn. De woningmarkt biedt op dit mo ment geen enkel houvast voor op timisme, blijkt uit een evaluatie van het project door het gemeente bestuur. Sterker nog, de proble men worden groter. Projectontwik kelaars zijn niet bereid grond te ko pen als ze niet absoluut zeker we ten dat ze die grond, of de huizen erop, weer kunnen verkopen. Eén van de projectontwikkelaars die woningen wil bouwen op het Scheldekwartier, Proper Stok, is af hankelijk van woningcorporaties die de woningen willen overne men en verhuren. Maar mede door nieuw beleid van het kabinet Rutte II zullen corporaties minder geld hebben om te investeren. Een andere projectontwikkelaar die betrokken is bij het Schelde kwartier, AM Zeeland, is er dit jaar niet in geslaagd na het deelproject Bestevaer (rond het Dokje van Per ry) een volgend deelplan op de markt te brengen. In Bestevaer staat een flink deel van de onge veer honderd woningen nog leeg. In het zogenoemde Blok D, aan sluitend aan Bestevaer, zouden 24 huizen komen. AM krijgt van de gemeente wel nog eens anderhalf jaar extra de tijd om kopers te vin den voor huizen in dat Blok D. Daar betaalt AM wel een vergoe ding voor aan de gemeente, zodat die 'schadeloos' wordt gesteld. SINT PHILIPSLAND - In dorpshuis de Wimpel in Sint Philipsland wordt op 15 januari een informatieavond over de komende dijkversterking gehouden. Die vindt volgend jaar plaats. Mensen zijn vanaf 19.00 uur wel kom. I tvN- VVo~ÏÏWst ;nl THOLEN - De PZC houdt dit jaar voor de derde keer de verkiezing 'Tholenaar van het jaar'. Deze ere titel is bedoeld voor inwoners van de gemeente Tholen die het afgelo pen jaar iets goeds hebben gedaan voor de samenleving of op een an dere manier een bijzondere presta tie hebben geleverd. Tot en met woensdag is het nog mogelijk om kandidaten aan te dragen. Dat kan door een mailtje te sturen naar tholen@pzc.nl. Graag voorzien van een korte motivatie waarom u vindt dat deze persoon de titel Tholenaar van het jaar 2012 ver dient. Eind volgende week maken we de genomineerden bekend. Sneeuwschuiver Hu O99 t 1 geeft aan groen Strooizout Antivries Pak 2,4 liter. 5 liter. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl Zondag 9 en 16 december open van 12.00 tot 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 128