Windmolens zeeland25 'Het was voor ons als team een mooie inzet' Museum grijpt naast subsidie Kleijwegt waarnemer op Goeree door Frank van Cooten Reddingswerkers bij de windmolen aan de Fortweg in Rilland donderdagavond. foto Manfred Berrevoets HEINKENSZAND - Stichting Musea de Bevelanden krijgt van de ge meente Borsele niet de gevraagde suibsidie van 25.000 euro met in gang van 2014. De meerderheid van de raad steunt het voorstel van het college om deze subsidie niet toe te kennen. Toine Wevers van de stichting pro beerde de raad tevergeefs op ande re gedachten te brengen. „Ons mu seum is de schatkamer van het cul tureel erfgoed van de Bevelanden. De bodem van de schatkist komt in zicht. Het is de morele plicht van elke gemeente zorg te dragen voor het behoud van ons cultureel erfgoed. Tevens bezoeken honder den kinderen uit Borsele jaarlijks de beide musea. Ik doe daarom een dringend beroep op de raad het verzoek van het stichtingsbet- uur te honoreren." Alleen D66 en het CDA steunden het pleidooi van Wevers. Wethou der Conny Miermans wees op het besluit van de raad in 2010 om na 2013 te stoppen met de subsidie. „Andere musea functioneren pri ma zonder gemeentelijke subsidie. En Goes dreigt te stoppen met de subsidie van 75.000 euro. Als dat gebeurt, ziet het financiële plaatje er weer heel anders uit" Toevallig had zijn reddings team pas nog g# oefend op een windmolen in Borssele, zegt Martin Sparreboom van het Zeeuwse Rope Rescue Team, vrij vertaald het touwreddingsteam. „Dit was onze eerste echte redding in een windmolen. Ik was trou wens aangenaam verrast dat we binnen konden werken. Voor het slachtoffer was dat ook prettig. Het was ijskoud donderdag." Het team, dat donderdag volledig uit brandweermensen bestond, heeft het slachtoffer boven in de molen op een speciale brancard ge legd. „We kunnen mensen daar hele maal in vastsnoeren, zodat een soort koker rond het slachtoffer ontstaat. De verpleegkundige van de traumaheli stond erop dat we hem horizontaal zouden vervoe ren vanwege zijn verwondingen, dus dat hebben we gedaan, maar in principe kan het ook verticaal." Het team van Sparreboom is opge leid om op hoogte te werken; het is sinds maart 2011 operationeel. „Meteen in april hadden we die twee mensen die bij Yara in Sluis kil in zo'n buis zaten; daarna Jerommeke - een zeehond die vast zat in een pijp bij Dow; we heb ben de kerkklokken bij Hulst ge daan, omdat ze niet gelijk liepen; we hebben deltavliegers uit bo men gehaald bij Zoutelande en we 'Dit was de eerste leven de persoon die we gered hebben. De man was pri ma aanspreekbaar' hadden natuurlijk de pop in Krui- ningen, die bij ons aanvankelijk ook als persoon in de melding bin nenkwam." „Dit was de eerste levende per soon die we gered hebben. De man was prima aanspreekbaar, al leken zijn verwondingen eerst ern stiger. We dachten dat hij mis schien zijn heup had gebroken. Ik mag het eigenlijk niet zeggen, maar dit was voor ons als team ei genlijk een heel mooie inzet. De realiteit is dat we vaak overleden personen moeten bergen." MIDDELHARNIS - Corstiaan Kleij wegt wordt waarnemend burge meester in de nieuwe gemeente Goeree-Overflakkee. Kleijwegt (65) is lid van de PvdA en tot voor kort burgemeester in Hellevoet- sluis. Hij begint op 1 januari, als de nieuwe gemeente een feit is gewor den. Naar verwachting zal hij rond de zomer plaatsmaken voor een vaste" burgemeester. De procedure daarvoor begint eind januari. De nieuwe gemeente Goeree-Over- flakkee ontstaat door samenvoe ging van de vier oude gemeenten op het eiland. 'Dit is het ernstigste ongeval dat we in lange tijd hebben gehad. De industrie is gefocust op veiligheid' Erik Bakker, aannemer s De windmolens aan de Fortweg in Rilland zijn eigendom van energiebedrijf Delta NV. zaterdag 8 december 2012 KORTINGEN BIJ BOMONT OP ONZE NAJAARSCOLLECTIE Heren Kids-kleding van o.o. Gaostra, Tommy Hilfiger, Gillmore. Marco Polo, McGregor, Gont Geisha. M.u.v. onze nieuwe collecties. www.bomont.nl U7o vanaf zaterdag 8 december i uitzondering von de nieuwe collectie eri op b Morccoin collectie krijgt u.30% korting. wij zijn 7 dagen geopend! vww.denobelaerdomburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 121