Overeenkomst over subsidie vluchtelingen 'We willen hier graag Kerstsfeer bij het RTM-trammuseum Twee projecten in race voor prijs Kern met Pit 22 Aannemersbedrijf uit Goes krijgt boete voor overtreden abestregels Verdachte vast zaterdag 8 december 2012 Prestatieafspraken met Vluchtelingwerk door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Vluchtelingenwerk Zee land en de gemeente Schou- wen-Duiveland hebben overeen komst bereikt over de subsidie voor het jaar 2013. Directeur Zelja- na Miljus van Vluchtelingenwerk gaat er vanuit dat als deze overeen komst definitief wordt, het kan toor in Zierikzee open kan blijven en de werkzaamheden kunnen worden voortgezet. Vorige week was er nog sprake van dat het kantoor alleen open kon blijven bij een minimum be drag aan subsidie. Door de nieuwe afspraken is dit volgens directeur Miljus niet aan de orde. Wethouder Gilles Houtekamer deelde afgelopen donderdag in de commissie mee dat na een 'con structief gesprek' met Vluchtelin genwerk Zeeland afspraken zijn ge maakt. Hij wees er op dat de ge meente geen wettelijke taak meer heeft op het gebied van inburge ring. „We zijn alleen nog verant woordelijk voor inburgeraars die in 2012 al een inburgeringstraject volgen", aldus Houtekamer.. „Als service biedt de gemeente toch maatschappelijke begeleiding aan statushouders in 2013 aan. We heb ben afgesproken dat we voor de oude doelgroep een vast bedrag be talen en dat voor de nieuwe doel groep vanaf 1 januari prestatie afspraken worden gemaakt." Ook Miljus spreekt van een 'vruchtbaar gesprek', al was het volgens haar wel een kwestie van 'geven en nemen'. Ze wil niet in gaan op hoeveel subsidie haar orga nisatie exact kan verwachten in 2013. Als het college- van burge meester en wethouders officieel in stemt met het voorstel, worden de ze bedragen openbaar. Miljus hoopt dat dit voor het eind van het jaar rond is. „Het belang rijkste voor ons is dat we met on ze vrijwilligers in 2013 de activitei ten voor de vluchtelingen kunnen voortzetten." Daarbij tekent ze aan dat haar organisatie ook moet inspelen op de veranderde situa tie. „We kunnen niet zeggen: zo werken we al twintig jaar, dus zo blijven we het doen." Volgens Mil jus is er ook gesproken over finan ciering vanaf het jaar 2014. „Maar daar is vanwege landelijk beleid nog veel onduidelijkheid over." KATTENDIJKE - Een aannemersbe drijf uit Goes heeft een boete van 14.000 euro gekregen van de Ar beidsinspectie. Het bedrijf kreeg de boete vanwege de sloop van een woning in Kattendijke. Bij die sloop zijn de asbestregels overtre den. En daarbij is een werknemer van het bedrijf blootgesteld aan as best. De overtreding is op 26 oktober vastgesteld. Op het bouwterrein werd overal asbesthoudend materi aal aangetroffen. Er werden geen beschermende maatregelen getrof door Piet Kleemans OUDDORP - Op tweede kerstdag, woensdag 26 december, rijden de speciale RTM-kersttrams bij het RTM-museum aan de Brouwers- dam in Ouddorp. De - verwarmde - stoomtrams rij den vanaf de remise richting het nieuwe eindpunt Scharendijke Dolfijn en vertrekken om 11.45, 13.30 en 15.30 uur. Voor de rit of na afloop kunnen de reizigers in de remise terecht voor erwtensoep of warme chocolademelk. In de Museumremise staat ook een groot aantal verlichte tramwa gons ter bezichtiging open, met Michel Corbeau (Nemag) en Gert Eilander (Laspartners) krijgen - met beschermde ogen - een korte demonstratie fen. Het werk is onmiddellijk stil gelegd. De Arbeidsinspectie spreekt van een 'zeer onveilige si tuatie'. „Veertienduizend euro is voor ons een heel hoge boete", zegt Annelou van Egmond van de Arbeidsinspectie. „Die delen we maar een paar keer per maand uit" De eigenaar van de woning wist dat er asbest aanwezig was, maar hield het asbestrapport achter. De aannemer had bij het begin van het werk moeten vragen naar het rapport, vindt de inspectie. De vmbo-tak van Pontes Pieter Zeeman richt de schijnwerpers op de toekomst. Het techniek lokaal is ingrijpend verbouwd en heringericht, met hulp van het bedrijfsleven. Gisteren namen ondernemers een kijkje in het technieklokaal nieuwe stijl. door Piet Kleemans Vroeger heette het Metalektro en Bouw. De nieuwe naam Techniek en Design staat voor een omslag in het vmbo-praktijkonderwijs op de Pontes Pieter Zeeman. De school richt zich meer dan voor heen op wat er nodig is in het be drijfsleven. Het bedrijfsleven speelt daar op zijn beurt op in door de helpende hand te bieden. Nemag, de in Zie rikzee gevestigde internationaal opererende fabrikant van speciale grijpers, schonk de school vijf las- machines. General manager van Nemag Michel Corbeau: „We wil len heel graag dat het techniek- onderwijs op Schouwen-Duive- land behouden blijft en daarom hebben wij daar een steentje aan bijgedragen." Bij bedrijven als Nemag is altijd be hoefte aan goed geschoold tech nisch personeel. „Van de 43 men sen die bij ons werken zit zeker de helft in de productie. En daar zit ten aardig wat lassers bij. En voor ons als bedrijf is het heel prettig als de mensen die bij ons werken elk een eigen tentoonstelling. Het museumgebouw met winkel op het terrein van de remise is uiter aard geopend. Bezoekers kunnen daar de permanente tentoonstel ling over de geschiedenis van 'de mooiste plattelandsstoomtram van zuidwest Nederland' bezoe ken. Na deze kerstritten gaat de RTM-tram weer voor een tijdje op stal. Op tweede paasdag 2013 begint de museumtram het nieuwe seizoen. Wie meer wil weten kan bellen naar de R.T.M.remise, 10-16 uur 06-13473183' op tweede kerstdag 0187-689911. www.rtm-ouddorp.nl door Joeri Wisse TERNEUZEN - De Temeuzenaar (18) die donderdagavond is opgepakt voor de overval op een benzinesta tion in Terneuzen, zit nog vast. Een mogelijke tweede verdachte van de overval - waarbij is ge dreigd met honkbalknuppels - was vrijdag nog niet opgespoord. ZIERIKZEE - Het vergroten van de leefbaarheid in Kerkwerve door ac tiviteiten te organiseren in het Dorpshuis voor jong en oud en het plan van de Reisterse Droom- club om op verschillende plekken speelnatuur aan te leggen in Dreischor. Deze twee Schou- wen-Duivelandse projecten zijn in de race voor de prijs Kern met Pit. Kern met Pit is een jaarlijkse wed strijd, georganiseerd door Konink lijke Nederlandse Heidemaatschap pij. Bewonersgroepen kunnen een plan indienen om de leefbaarheid in hun omgeving te vergroten. Slaagt dit plan binnen een jaar, dan krijgen ze 1000 euro. Jaarlijks kunnen er voor de provin cie Zeeland acht projecten in aan merking komen. Omdat er nu veer tien projecten zijn aangemeld, moeten er nog zes afvallen. Of de projecten in Dreischor en Kerkwerve doorgaan, wordt in ja nuari duidelijk. Tijdens een start bijeenkomst kiest de jury de uitein delijke deelnemers voor Kern met Pit. Aan het eind van het jaar wint één bewonersgroep de trofee en een extra prijs van 1500 euro. Wie benieuwd is naar de plannen van Dreischor en Kerkwerve kan af kijken op www.kernmetpit.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 118