ÜI1 Scharendijke zoekt hulp voor noden Koopzondag SCHOUWEN-DUIVELAND Stroomgeulen waar ooit water stroomde zorg over ggd Hulpvragen almanak J ZATERDAG 8 december 2012 21 Pontes richt zich op de toekomst 22 Brief dorpsraad aan gemeenteraad moet opnieuw aandacht vestigen op verdwijnen dorpshuis en gymzaal door Melita Lanting SCHARENDIJKE - De dorpsraad Scha rendijke blijft aan de poort van het gemeentehuis rammelen. De gemeenteraad heeft een brief ge kregen van de dorpsraad waarin de noden van Scharendijke nog eens op een rijtje worden gezet. „We zijn alles kwijt en er gebeurt niks", zegt voorzitter Herman Bo mer. Sinds dorpshuis de Putmeet en de aanpalende gymzaal zijn gesloten vanwege betonrot is het behelpen in Scharendijke. Het gemis van het dorpshuis kan gedeeltelijk worden opgevangen door het kerkelijk ge bouw De Hoeksteen. Daar worden bijvoorbeeld de vergaderingen van de dorpsraad gehouden. Het meest gemist wordt de sport zaal en dat heeft volgens de dorps raad dan ook zeker prioriteit. „Alle activiteiten liggen op de rug." Dan gaat het niet alleen om sportver enigingen, maar ook om school- gym. De dorpsraad is er niet ge rust op dat er op redelijke termijn een oplossing komt. De eigenaar van De Putmeet - wo ningbouwvereniging Zeeuwland - en de gemeente hebben nog geen oplossing. „Ik had gedacht dat Zeeuwland wel een plan had, maar Zeeuwland weet niets. Zeeuwland wacht op de gemeente lijke Woonvisie die nog moet ko men. En de gemeente wacht op het eigen masterplan voorzienin gen dat ook nog in de maak is", zegt Bomer. „En dan praat je al snel over vijf jaar. We hebben ge sproken met wethouder Houteka mer en hij heeft gezegd dat hij Scharendijke niet met lege handen laat' staan, maar hij doet nog niets." De dorpsraad wil de zaak wat be spoedigen. In oktober presenteer de de dorpsraad een plan om zelf een noodvoorziening voor een speelruimte ter vervanging van de gymzaal op te zetten en in stand te houden. „We vragen de gemeen te om de grond gratis ter beschik king te stellen en een partij - bij voorkeur de gemeente - die garant staat voor het verlies." In de brief aan de gemeenteraad en het college van B en W wordt daar om gevraagd. Wethouder Gil les Houtekamer laat weten in ja nuari met een antwoord te komen richting dorpsraad en gemeente raad. Bomer hoopt dat er snel duidelijk heid komt. „Want ik blijf niet trek ken aan een dood paard." ZIERIKZEE - De gemeenteraad is tevreden over de manier waarop de gemeente de maatschappelijke ondersteuning regelt. De raadsle den kunnen instemmen met de verordening voorziening maat schappelijke ondersteuning. De gemeente kiest er voor een hulpvraag te starten aan de 'keu kentafel', bij mensen thuis. Dan wordt besproken wat de mogelijk heden zijn. Op die manier weet de hulpvrager precies wat de mogelijk heden zijn. Pas daarna wordt de aanvraag formeel ingediend. 9 december open van 12.00 - 17.00 uur Intratuin Koudekerke U intratuin Galgeweg 5,0118-551623 Z Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl AJ 9eett aan groen ZIERIKZEE - Ooit stroomde er het water en was er ter hoogte van de Gasthuiskerk de Brede Brug. De ha ven van Zierikzee was de levens ader voor de stad. De aanvoerroute voor handelswaar met op het Kraan plein - de naam zegt het al - een kraan voor het laden en lossen van schepen. Van de trotse haven van toen rest alleen nog de Oude Ha ven. De rest werd park en parkeer- plein. Als verwijzing naar het roem ruchte maritieme verleden worden in het nieuwe wegdek van het Ha venplein geulenpatronen verwerkt foto Dirk-Jan Cjeltema De collega's in Terneuzen zaten een beetje tegen elkaar op te pochen over het taalgevoel van hun kinderen. Ze doen het allemaal prima op school, de een nog beter dan de ander. Een van de collega's hield zich lange tijd afzijdig, maar mengde zich plots ook in het gesprek. „Die van mij doet het zó goed op school, dat de juf hem wat extra prikkelt. Zij rekent woor den die hij goed schrijft, gewoon fout. Ik keek deze week een toets in van hem. Hij had het woord 'ge verfd' zoals het hoort met een 'd'ge schreven, maar de juf vond dat het met een 't' moest. En volgens mij heeft ze ook een Rotterdams accent. Ik zag namelijk ook dat ze 'hij wil' had veranderd in 'hij wilt'. ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Schouwen-Duiveland is bezorgd over de financiële toekomst van de GGD. De gezondheidsdienst moet ongeveer 40 procent op de begro ting bezuinigen. „Wij maken ons zorgen over het toekomstperspec tief', zei Gerard Gerritse van D66 tijdens de commissievergadering. Er is zorg of alle taken nog wel uit gevoerd kunnen worden. Op 21 december vergadert het alge meen bestuur over de bezuinigin gen bij de GGD. Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 117