Alain Dufait: 'Succes trekt succes aan' m deOndernemer 8 december 2012 Arbeid werkgeversvoorzitter "Zeeuws-Vlaanderen heeft zoveel te bieden. Een bijzonder mooi en leef baar gebied, met prachtige bedrijven en sterke havens, een goed vestigings klimaat, een prima infrastructuur over spoor, weg en water. Innovatie ve producten. Wij moeten fier zijn op wat we zijn en die trots ook uit dragen." Een voorbeeld. Gevoel van trots be kroop Dufait eind oktober in Temeu- zen op het symposium 'De Dag van Zeeuws-Vlaanderen'op het mo ment dat de vijf regionale topkoks Sergio Herman, Edwin Vinke, Eric van Bochove, Syrco Bakker en Frangois de Potter -samen goed voor acht Michelinsterren- het podium be klommen. Een bijkans ongeëvenaar de successtory, stelt hij vast, die Zeeuws-Vlaanderen gastronomisch internationale allure heeft gebracht. "Waar is Zeeuws-Vlaanderen om be kend? Om zijn sterrenrestaurants! Die trekken mensen aan. Maar in het kielzog van de sterrenkoks gaan ook andere horecagelegenheden mee in kwaliteit. Succes volgt succes." Illustratief noemt hij eveneens een le zing voor de Heemkundige Kring Sas van Gent over de industrialisatie langs het kanaal Gent-Temeuzen. "Ook daar voelde ik onder de aanwe zigen engagement over wat is be reikt. Laten we eerlijk zijn: de Ka naalzone telt toch prachtige en krach tige bedrijven. Kijk om je heen. Mui- Begraaf Calimero, wees trots op je status en vier je successen, is de boodschap van Alain Dufait. 'Succes trekt succes aan', is het devies van de voorzitter van de Kring van Werkgevers in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. Waarmee hij vooral bedoelt: Zeeuws-Vlaanderen, tel je zege ningen, benut je mogelijkheden. Tekst: Peter Oggel SAS VAN GENT - Nee, Zeeuws-Vlaanderen is geen Silicon Valley. Desondanks gebruikt Alain Dufait het Amerikaanse centrum van hoogtechnologische industrie als zin nenprikkelend voorbeeld van econo mische groei en ontwikkeling. Want: "Een regio die succesvol is trekt investeerders, bedrijven en men sen aan." Met die bril kijkt Dufait eveneens naar de Kanaalzone, ook wel geduid als de economische motor van -Zeeuws-Vlaanderen, de toegangs poort tot Europa. Dufait gruwt van het in de streek sluimerende Calime- ro-complex, ofwel het welhaast spreekwoordelijke gevoel van achter stelling. Nonsens!, is hij resoluut. Het is de ro de draad in zijn betoog: Alain Dufait: 'Vier je successen.' Foto's: Mark Neelemans tinationals als Dow, Yara en ook Ver- brugge Terminals hebben recent fors geïnvesteerd. Zeeuws-Vlaanderen kent de laagste werkloosheid van Eu ropa." Economisch topgebied Na voltooiing van zijn studie (Uni versiteit Leuven) is Alain Dufait (40) in dienst van voedingsmiddelenpro ducent Cargill. Sinds januari 2011 is hij general manager Nederland, ver antwoordelijk voor de fabrieken in Sas van Gent en Bergen op Zoom. Cargill produceert er zetmeel, zoetstoffen en alcohol uit tarwe en mais. Als voorzitter van de Kring van Werkgevers vertegenwoordigt hij twintig grote industriële- en havenbe drijven in de Kanaalzone. Niet uit roeping, glimlacht hij, en evenmin om een ton zetmeel extra te kunnen verkopen. Wél om de ontwikkeling van de Kanaalzone als economisch topgebied te helpen bevorderen. Hij roemt de samenwerking met de diverse overheden, de onderlinge ver standhouding -jawel, ook over de grens heen. Op Vlaamse wijze ook: zo nu en dan samen een pintje drin ken. "De Zeeuws-Vlaamse en de Gentse Kanaalzone vormen feitelijk toch een economisch gebied. Die grens is niet meer dan een denkbeel dige lijn." West-Vlaming (Brugge) van komaf, als jongen op de fiets naar Sluis en Cadzand en in die zin min of meer thuis in Zeeuws-Vlaanderen. Over eenkomstige landsaard. Maar er zijn meer paralellen tussen West- en Zeeuws-Vlaanderen, legt hij uit: jon- Zeeuws-Vlaanderen, economisch topgebied.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 114