Hulp aan vormingswerk in de derde wereld Goede wijn en veel geld voor Cambodja december 2012 deOndernemer m De allereerste reactie op onze nieuwe rubriek Zo helpt Zeeland kregen we van Jacqueline Her mans. Jacqueline is vormings werkster van PRH Persoonlijk heid en Relaties en werkt in Zee land en een deel van Vlaanderen. Zij vraagt de aandacht voor het internationaal fonds IAAR, waar zij de Nederlandse vertegenwoor digster van is. IAAR wil overal ter wereld vormingsprogram ma's aanbieden. Uiteraard vooral in ontwikkelingslanden, waar vor ming heel hard nodig is. TERNEUZEN - hterstand en onder ontwikkeling hebben meestal ook een gebrek aan persoonlijkheidsont wikkeling en/of sociale vaardigheden tot gevolg. Zonder persoonlijke ont wikkeling komt men vaak niet tot ver andering van de gedragingen en ge woontes die de cultuur van armoede in stand houden. Als mensen onvol doende zelfwaarde en autonomie op gebouwd hebben, blijven ze gemakke lijke slachtoffers van vervreemding en afhankelijkheid. Veel projecten van ontwikkelings hulp slagen erin de primaire noden van de bevolking in te lossen, sommi ge leiden tot structurele veranderin gen. Maar zelden wordt er voldoende aandacht gegeven aan de psychische groei van mensen en hun relationele ontplooiing, terwijl dit vaak de sleutel is tot succesvolle veranderingen op verschillende niveaus van ontwikke ling. Het falen of het tekortschieten van projecten voor ontwikkeling is vaak te wijten aan een gebrek aan persoon lijke ontwikkeling of aan een diep ge worteld functioneren van overleving. Het is een valkuil zich bij ontwikke lingsprojecten enkel te concentreren op de economische en structurele ver betering en de ontwikkeling van de persoon niet in acht te nemen. Door de oprichting van de IAAR wil len we hieraan tegemoetkomen. We Vormingswerk in ontwikkelingslanden, daar staat PRH voor. willen mensen mobiliseren tot duurza me ondersteuning van anderen in hun recht op persoonlijke vorming en ontwikkeling. Op die manier ont plooien zij hun creatieve mogelijkhe den om tot structurele veranderingen te komen. De IAAR is een vereniging zonder winstoogmerk naar Belgisch recht, op gericht op 10 januari 2006. Het initia tief werd genomen met de bedoeüng mensen te mobiliseren tot meer finan ciële solidariteit voor wereldwijde per soonsvorming en relationele ontwik keling van mensen. Het gaat over de ondersteuning van een vorming in functie van het ontwikkelen van ge meenschappen, organisaties en structu ren. De zetel van de vereniging is ge vestigd in 2000 Antwerpen, Zwijger straat 42. Op dit ogenblik telt de vereniging le den uit 21 verschillende landen: Argentinië, België, Benin, Brazilië, Congo, Duitsland, Egypte, Ierland, India, Italië, Frankrijk, Nederland, Papoea-Nieuw-Guinea, Paraguay, Spanje, Uruguay, Tanzania, Thai land, Zuid-Afrika, Zwitserland en de USA. De ondersteuning door de IAAR richt zich op concrete initiatieven zoals: In deze Ondernemer vindt u ahoe er de derde afleven no pan een serie over goede doelen in Zeeland. In Zo helpt Zeeland willen we Uiten zien hoe hel bedrijfsleven actiefis mei maatschappelijk verantwoord ondernemen. Op deze pagina schrijven we over acties van bedrijven, ini tiatieven van personeel of di recties, hei maakt niei hit. Heeft u een tip, wilt u iets doen voor uw medemens, kent u iemand die een actie houdt, laat het ons wetenEen maar: de acties moeten een relatie hebben met het bedrijfsleven in Zeeland. Mail even: r.gregoor@wegenermailn Sponsoring van individuele deelne mers aan vormingsprogramma's. Educatieve programma's voor ach tergestelde groepen. Vorming van opvoeders, sociale werkers, intermediairen, enz. Vorming van educatoren. Deelname van vormingswerkers uit ontwikkelingslanden aan internationa le vormingsprogramma's of congres sen. Vertaling van educatieve program ma's naar de plaatselijke taal van de deelnemers. Vormingsprojecten van 6 tot 12 maanden voor doelgroepen met speci fieke vormingsbehoeften. Voor wie meer wil weten over IAAR: Jacqueline Hermans, telefoon 0115- 697300, jacqueline.hermans@ prh-nederland.nl. U kunt ook alvast kijken op www.iaar.eu. Een flesje Pétrus voor zesduizend euro. Normaal kun je de beste wijn uit de Pomerol Bordeaux een stukje goedkoper aanschaf fen, maar voor het goede doel had de koper er graag voor over. OUWERKERK - De verkoop van de fles Pétrus door meester veiling meester Paul Herman was nog maar het begin van een zeer geslaagde bene- fuietavond voor de Stichting Sawas- dee. De opbrengst van de wijnproef- avond in brasserie- restaurant De Vier bannen in Ouwerkerk kwam ten goe de aan een nieuw schoolproject in Cambodja.. Wijn proeven met daar aan gekoppeld een veiling voor het goede doel. De veiling van wijn bracht maar liefst 32.600 euro op. „Een geweldig succes. Temeer omdat de wijnen zijn ingebracht door de gas ten, die waren uitgenodigd", was Hector Loontjens van de Stichting Sa- wasdee dan ook een meer dan tevre den mens. Honderdderrig genodigden, die allen 85 euro entree betaalden, genoten van een geweldige avond' in Ouwer kerk. Schenk Vreugde was het motto van de exclusieve wijnproeverij. „Het was een geweldig feest met vrienden, die allemaal hetzelfde doel voor ogen hadden: Hulp aan onze projecten in Cambodja. Want natuur lijk is een fles wijn geen 6000 euro waard. De mensen boden tegen el kaar op om maar zoveel mogelijk geld voor het doel te kunnen verza melen." Loontjens had niet alleen heel veel goede woorden over voor veiling meester Paul Herman, die de genodig den opzweepte om maar te blijven bieden, maar was vooral ook Cees de Wit en Yolande van Dijk dankbaar, omdat zij niet alleen de proeverij ge organiseerd hadden, maar voor al hun werk voor de scholen in Cambodja, die Sawasdee bouwt. De opbrengst van de wijnproeverij gaat rechtstreeks naar de bouw van een school in Cam bodja. Eerst proeven, dan kopen. Foto: Marike Mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 113