Verhuurmakeiaardij floreert housing 705373 06-4 m deOndernemer 8 december 2012 De starter het verhuurbedrijf xPatrick Boddaert wordt geassisteerd door dochter Kimberly. Met ingang van 2012 is Patrick Boddaert van start gegaan als zelf standig verhuurmakelaar, onder de vlag van HousingXL Zeeland. De Hulstenaar is een gedreven on dernemer die het naar de zin ma ken van de clientèle, minstens zo belangrijk vindt als winst genere ren. „Het gaat goed met het be drijf, maar het zou nog veel beter kunnen met een groter aanbod aan woningen. Dan kunnen we de klanten nog sneller tevreden stellen", legt Patrick uit. Tekst: Henk van de Voorde HULST - Hij maakt mede door de ta nende koopwoningmarkt, die nage noeg volledig op slot zit, een vliegen de start. De vraag naar huurwoningen is onder het huidige economische kli maat enorm. Zijn telefoon staat rood gloeiend en het dagelijkse aantal e-mails is ontelbaar. Boddaert be strijkt voor de franchiseorganisatie dan ook heel de regio Zeeland. Inmid dels heeft hij assistentie van dochter Kimberly (24) die wellicht vanuit een tweede kantoor (op Walcheren) gaat opereren. Patrick zeifis werkzaam vanuit zijn kantoor aan huis. Van daar uit rijdt hij wekelijks duizenden kilo meters door Zeeland om (potentiële) huurders en verhuurders te bezoeken Ook zijn er plannen om de Vlaamse markt te betreden. Woonruimte HousingXL is rond de millennium wisseling ontstaan en anno 2012 met .een 25-tal vestigingen één van de grootste huur- en verhuurmakelaars in Nederland. De organisatie is gespe cialiseerd in huur, verhuur en beheer op het gebied van woonruimte. Een student die op zoek is naar een ka mer, een jong koppel dat een starters- woning ambieert, een zakenman die met niet minder dan een riant buiten huis genoegen neemt of senioren die de voorkeur geven aan gebruiksvrien delijke appartementen: de gediplo meerde verhuurmakelaars van HousingXL zorgen voor de juiste mix tussen waag en aanbod. De Zeeuwse onderneming is onlangs uit geroepen tot meest succesvolle ver huurmakelaar van Nederland binnen deze franchise organisatie. Bijna drie kwart van het aanbod wordt in ruim een maand verhuurd. „Wij voeren na mens de huurders de onderhandelin gen met de verhuurders en stellen ver volgens een huurcontract op. Voor de verhuurder is onze bemiddeling kosteloos, terwijl de huurder voor een succesvolle bemiddeling slechts éénmalig een courtage van een maand huur aan ons dient te betalen. Er is momenteel een enorme vraag naar huurwoningen in Zeeland. Daar door maak ik dagen van soms wel veertien uur. Het is bijna ondoenlijk om je dag van te voren in te plannen. Ik rij meer dan 60.000 kilometer per jaar omdat Zeeland zo'n uitgestrekt werkgebied is. We trachten telkens een aanbod te vinden dat zo goed mo gelijk voldoet aan de wensen van de huurder. We bemiddelen dusdanig dat de mensen een prettig gevoel heb ben bij de werkwijze van Housin gXL. Mooie woningen trekken dege lijke huurders aan. Men moet dan ook niet bang zijn dat bijvoorbeeld een luxueus appartement wordt uitge woond door een asociale huurder. Onze screening is optimaal. Na het maken van een keuze door de poten tiële huurder, worden de onderhande lingen met de verhuurder opgestart. Bij de juiste match worden de huurovereenkomsten opgemaakt ter ondertekening" aldus Patrick Boddae rt. Dubbele hypotheeklasten „Wij voorzien in een grote behoefte. De koopwoningmarkt zit helemaal in het slop. Ik spreek dagelijks vele men sen met dubbele hypotheeklasten voor wie het een uitkomst is om hun oude woning te verhuren. Aan de an dere kant zijn er vaak expats werk zaam bij een brede waaier aan Zeeuw se bedrijven (onder andere bij Yara, Dow, Verbrugge Terminals, Damen Shipyards), die tijdelijk gestoffeerde en/of gemeubileerde woonruimte no dig hebben. Deze mensen dienen net jes voor een betaalbare prijs gehuis vest te worden. Onze huurdersmarkt Wie Patrick Boddaert (53) Bedrijf HousingXL Zeeland Waar Hulst Begonnen 1 januari 2012 Meevaller Enorme vraag naar huurwonin gen Tegenvaller Soms te hectisch Email zeeland@housingxl.nl varieert van een student die een be perkt budget heeft, tot een zakenman die gewend is aan luxe en niet in le vensstijl achteruit wil gaan. Als er spe ciaal uit Amerika een ingenieur wordt overgevlogen, die een woning met alle luxe en comfort dient te heb ben (inclusief zwembad en wellness), dan zorgen wij daar voor. We wer ken ook steeds meer samen met koop makelaars, die hun huuraanbod in toe nemende mate onderbrengen bij ons; we hebben tenslotte als gespeciali seerd verhuurmakelaar een breder vangnet in dit segment", verklaart Pa trick Boddaert. uërhuur htCikslC(C(t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 112