Werknemers Istimewa honkvast j Arbeid lang in dienst 8 december 2012 deOndernemer m Istimewa Elektro, gevestigd in Nieuwdorp, kent opvallend veel honkvaste werknemers. De in Kwadendamme woonachtige Lex Matthijsse (55) spant de kroon. Hij is in 2013 veertig jaar werkzaam bij dit elektrotech nische installatiebedrijf. Tekst: Henk van de Voorde NIEUWDORP - „Ik ben hier al een heel poosje bezig. Naar de letter van de wet moet ik tot en met mijn 66e doorwerken, maar ik verwacht dat ik op mijn 63e met vervroegd pensioen kan." De hoofduitvoerder heeft er te gen die tijd bijna een halve eeuw op zitten bij hetzelfde bedrijf. Een uni cum in de tegenwoordige tijd. Lex Matthijsse viert in 2013 zijn veertigjarig jubileum bij Istimewa. Lex is geboren en getogen in Hein- kenszand. Meteen na zijn opleiding tot elektromonteur ging hij op zijn zestiende aan de slag bij ETBZ, de voorloper van Istimewa. „Dat was om de hoek. Ik solliciteerde vrijdag en kon maandag beginnen. We wa ren met twee. werknemers en de baas, Adriejanse. In driejaar tijd was er minstens twintig man in dienst, met name doordat we veel klussen hadden via Heerema." Istimewa, Maleis voor 'het beste van het beste', werd in 1992 de nieuwe naam voor het in 1971 opgerichte bedrijf. Janse startte met een elektriciteitswinkel in de Dorpsstraat van Heinkenszand. Zijn dochter Scarlett werd op 1 janua ri 1997 via een management-buy-out directeur-eigenaar. Scarlett Kwekke- boom-Janse werd in 2001 gekozen tot zakenvrouw van het jaar in Neder land, gevolgd door de nationale pu blieksprijs Entrepreneur of the Year in 2003. Enkele jaren geleden heeft ze afscheid genomen van de zaak. Sinds 2007 is Istimewa Elektro onder deel van het wereldwijde concern Stork Technical Services (STS), waar bijna 15.000 mensen werkzaam zijn. Cultuur „Maar de cultuur van een familiebe drijf is altijd intact gebleven. Er heerst een prettige werksfeer. Daardoor is er zo weinig verloop bij ons. Lex Mat thijsse heeft het langste dienstver band, maar daarnaast zijn er bij ons nog een tiental werknemers die al 25 jaar of langer bij Istimewa werken", verklaart consultancy manager Mark Notebaart. Istimewa engineert, installeert, onder houdt en inspecteert elektrotechni sche installaties en besturingssyste men. De activiteiten worden aange stuurd vanuit de hoofdvestiging in het haven- en industriegebied Vlissin- gen-Oost. De opdrachtgevers zijn afkomstig uit infrastructuur, offshore, haven en in dustrie. Binnen de STS-groep is Isti mewa Elektro dé specialist met betrek king tot offshore-industrie en infra structurele installaties, zoals bruggen en sluizen. Lex Matthijsse zag het personeelsbe stand bij dit landelijk opererend elek trotechnisch installatiebedrijf in de af gelopen jaren behoorlijk groeien. Er zijn ondertussen 150 vaste medewer kers en gemiddeld 50 inleenkrachten werkzaam. De afwisseling in de werkzaamheden is volgens Lex Matthijsse essentieel om het zo lang uit te houden. „Het is een heel dynamisch bedrijf, geen dag is hetzelfde en de teamgeest is goed. Ik ben begonnen als elektromonteur, na vijftien jaar werd ik meewerkend voorman en de afgelopen twintig jaar ben ik uitvoerder. Tot 2006 heb ik tien jaar voornamelijk in de offshore gewerkt; een hele andere tak van sport dan infra zoals bruggen en slui zen." Hij is nog steeds meestal vier da gen van huis in het kader van projec ten in heel Nederland, zoals momen teel in Haarlem in het kader van de re novatie van de Primsènbrug. Als hoofd uitvoerder onderhoudt hij de contacten met de andere (onder) aan nemers, moet hij zorgen dat alle mate rialen tijdig aanwezig zijn en geeft hij aan wie wat moet doen en wanneer. Samenwerking Maintenance Manager Richard van Eijkeren is inmiddels precies 25 jaar bij Istimewa werkzaam. „Ikben hier op mijn achttiende begonnen als leer ling wikkelaar van elektromotoren. Vanuit de werkplaats ben ik toen ook service gaan verlenen. Op mijn brom mertje ging ik destijds naar verschil lende bedrijven in het Sloegebied om storingen op te lossen. De beeldvor ming van onderhoud is nog altijd dat het vuil en zwaar werk is, terwijl in werkelijkheid de onderhoudsmon teur met de modernste apparatuur werkt. Het is voor ons een zeer groot voordeel dat we alle disciplines in ei gen huis hebben, mede door de Inffa Combinatie Zuid West (ICZ). Je hebt zo'n samenwerkingsverband bij voorbeeld nodig om in te kunnen schrijven op een multidisciplinair on- derhoudsbestek van Rijkswaterstaat." In ICZ hebben ruim vijfjaar geleden vier sterke Zeeuwse ondernemingen in elektrotechniek, werktuigbouw, weg- en waterbouw en onderwater techniek de krachten gebundeld. De combinatie - gevormd door Istimewa Elektro, Koninklijke Hollestelle. Van der Straaten en NSea - richt zich met name op multidisciplinaire contracten bij de overheid en de industrie. Zo zijn begin dit jaar in opdracht van Rijkswaterstaat de renovatiewerken .van de Westsluis en de Middensluis in Temeuzen gezamenlijk voltooid. Honkvast personeel bij Istimewa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 111