De ondernemer en zijn deurwaarder ABN Amro: vertrouwd en duurzaam Special: m deOndernemer 8 december 2012 jndernemer De ondernemer en zijn.. Een gerechtsdeurwaarder is een openbaar ambtenaar benoemd door de Kroon, maar hij is tevens ondernemer. Wat wil dit zeggen en wat betekent dit in de prak tijk? Kort gezegd is de gerechts deurwaarder, bij uitsluiting van anderen, belast met taken die hem bij de wet zijn opgedragen of voorbehouden. Het ambtelijk werk van de gerechts deurwaarder bestaat onder meer uit het oproepen van personen om voor de rechter te verschijnen (dagvaar den) en het ten uitvoer leggen van vonnissen, dwangbevelen en andere executoriale titels. De gerechtsdeur waarder kan pas tot executie over gaan, nadat het vonnis aan de weder partij is betekend (uitgereikt) met ge lijktijdig bevel aan de inhoud daarvan te voldoen. Meestal gaat het om beta ling van een geldsom. De gerechts deurwaarder heeft diverse dwangmid delen om de wederpartij al dan niet vrijwillig tot betaling te bewegen. Zo kan hij beslag leggen op de inboedel of de inventaris van de debiteur, op de woning, bedrijfspand of grond of beslag onder een werkgever, een uit kerende instantie of een bank (derden- beslag) ten laste van debiteur. Maar de gerechtsdeurwaarder heeft meer ambtelijke taken: zo ontruimt hij bij voorbeeld woningen op grond van een vonnis, houdt hij toezicht bij openbare verkopingen en maakt hij processen-verbaal van constatering op. Al deze werkzaamheden doet de gerechtsdeurwaarder vooral in op dracht van advocatuur, notariaat, in cassobureaus en andere gerechtsdeur waarders. De overige werkzaamhe den van de gerechtsdeurwaarder kun nen geschaard worden onder de niet-ambtelijke praktijk. Hij werkt dan veelal in opdracht van particulie ren, bedrijven, banken, instellingen en (semi-)overheid. De positie van de gerechtsdeurwaarder als ondernemer heeft-meer gestalte gekregen met de invoering van de Gerechtsdeurwaar- derswet op 15 juli 2001Met de in voering van die wet is de KBvG (Ko ninklijke Beroepsorganisatie van Ge rechtsdeurwaarders) in het leven ge roepen, een publiekrechtelijke be roepsorganisatie die verordeningen kan vaststellen waar alle gerechtsdeur waarders zich aan dienen te houden. Verder is er een bescherming van gel den van cliënten gekomen. Voor ge rechtsdeurwaarders geldt een wettelij ke derdenrekening. De achterliggen de gedachte is dat voor cliënten geïn de gelden zijn afgezonderd van het vermogen van de gerechtsdeurwaar der. In dat kader is ook het (finan ciële) toezicht verscherpt. Daarnaast is de gerechtsdeurwaarder met zijn gehe le handelen, zowel in zijn ambtelijke als niet-ambtelijke dienstverlening, onderworpen aan tuchtrecht.De bij zondere combinatie van openbaar ambtenaar en ondernemer, stelt hoge eisen aan het ambt van gerechtsdeur waarder Dat blijkt eens te meer uit de diverse verordeningen waaraan de gerechtsdeurwaarder dient te vol doen, bijvoorbeeld op het gebied van- integriteit, onafhankelijkheid, perma nente educatie en kwaliteitsnormen. Met deze laatste verordening zet de beroepsgroep een kwaliteitsstandaard neer waarbij aandacht is voor het bor gen van de commerciële kwaliteit van de dienstverlening en een goede be drijfsvoering. De toegankelijkheid, continuïteit en kwaliteit van dienstver lening worden vanuit verschillende in valshoeken beoordeeld en getoetst. Voor het eind van dit jaar dienen alle gerechtsdeurwaarders te voldoen aan de bepalingen die zijn vastgelegd in deze Verordening Nonnen voor Kwa liteit. Zorgvuldig en onafhankelijk Opdrachtgevers en justitiabelen moe ten de best mogelijke garanties heb ben dat de gerechtsdeurwaarder zorg vuldig, onafhankelijk en integer han delt. Immers, het optreden van de ge rechtsdeurwaarder wordt door op drachtgevers, debiteuren en de rechter nauwlet tend gevolgd. Het spreekt voor zich dat de gerechtsdeurwaarder die voldoet aan deze strenge kwaliteit seisen zich duidelijk.onderscheidt van andere spelers op de juridische (incas so) markt. Deze kwaliteitsnormen maken dat de gerechts deurwaarder bij uitstek een betrouwbare partner is, zowel in het minnelij ke, het gerechtelijke als het executietraject tra ject!1 De gerechts deurwaarder anno 2012 is 1 etterlijk en figuur lijk een bijzonder ambtenaar èn ondernemer, die garant staat voor kwalitatief hoogstaande dienstverlening! De gerechtsdeurwaarder GOES -„ABN Amro wil ondernemers financieren en heeft er de middelen voor. Natuurlijk zullen we er niet ongezien insprin gen, maar met ondernemers met een degelijk én goed plan doen we graag zaken. We gaan graag in zee met ondernemers die lef en visie hebben", aldus Peter Kamstra, clusterdirecteur Bedrijven van ABN Amro in Zeeland. Vertrouwd, deskundig, ambitieus èn duurzaam zijn de trefwoorden die op ABN Amro van toepassing zijn. De relatiemanagers van ABN Amro spre ken letterlijk en figuurlijk de taal van de regionale ondernemers. „Bankie ren is zoveel mogelijk mensenwerk. Bepalend is de juiste klik tussen rela tiemanager en klant. Ondanks de roe rige financiële tijden zijn de bestaan de gezichten gebleven. De kracht van ABN Amro ligt in duurzame relaties. Dat schept vertrouwen." Financieringen Peter Kamstra is wars van doemden ken. Het is juist een misvatting dat de hele bancaire sector terughoudend zou zijn met het verstrekken van kredieten. De cijfers van ABN Amro spreken in zijn voordeel. ABN Amro is een bank'die meedenkt in goede en moeilijke tijden en alles weet van de financiering van bedrijfsmiddelen. „Ondanks de huidige economische situatie zijn er genoeg voorbeelden van bedrijven, in diverse branches, die hun omzet en rendement zien groeien." Ambities ABN Amro zelf heeft in de roerige financiële wereld menige storm door staan en de rug recht gehouden. Het is een stabiele organisatie, met grote bancaire expertise en een brede sec torkennis. De medewerkers van ABN Amro zijn geworteld in de streek waar ze wer ken en voelen zich verbonden met de bedrijvigheid in hun gebied. Boven dien hebben de kantoren van ABN Amro volop mogelijkheden om zelf standig kredieten te verstrekken. „Bij kredietverlening kijken wij vooral naar de vooruitzichten en de onder nemer achter de onderneming, naast rendement. De visie van de onderne mer is net zo belangrijk als de cijfers die kunnen worden overlegd. Een ondernemer met goede (innovatieve) ideeën, die deze ook overtuigend op ons weet over te brengen, kunnen wij faciliteren. Het team van medewerkers verantwoordelijk voor marktgebieden Bevelanden, Schouwen-Duiveland en Reimerswaal, v.l.n.r.: Kees Verkaart, Meindert Malgo, Marco van Oosten, Jan de Bruijn, Ronal,d Wauters, Ilse van der Slikke, Kees van der Werf, Rianne de Klerk en Peter Kamstra wij graag za ken." Totaalconcepten ABN Amro voorziet in totaalconcep ten voor zowel de zakelijke als de particuliere markt. Ook de onderne mer als privépersoon is dus aan het juiste adres bij ABN Amro, mede om dat deze vaak opereert op het snijvlak van zakelijk en particulier. Naast het kantoor voor bedrijven en particulieren in het Stadspoortgebouw te Goes, beschikt ABN Amro aan de Markt ook over een afdeling Private Banking, voor vermogende particu lieren. „Wij faciliteren bestaande en startende ondernemers met krediet verlening en coaching. Jammer is dat men soms te lang aarzelt met het aanvragen van kredieten. Vaak is een ondernemingsplan, met enige aan passing, gewoon goed en kunnen we een financiering verstrekken. Er staat een betrouwbare relatiemanager voor de ondernemer klaar om hierover een persoonlijk en deskundig advies te geven. Bovendien helpen wij om inzicht te krijgen in de risico's en hoe die beheerst en voorkomen kunnen worden", verklaart Kamstra.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 104