De ondernemer en zijn makelaar Sinke Komejan Bedrijfsmakelaars Taxateurs succesvol in revitalisering 8 december 2012 deOndernemer We hoeven er niet moeilijk over te doen: het gaat niet goed in de bouw en dus ook niet in de make laardij. Het zijn zware jaren in de markt van bedrijfsonroerend goed. De verwachtingen voor het komende jaar zijn slecht. De Ne derlandse economie krimpt en de enige manier om uit de crisis te komen is groei. De bouwsector remt de groei met 0,5 procent. Elco Brinkman, voorzitter van Bouwend Nederland, schreef on langs: 'de malaise in de bouw houdt Nederland in de cnsis. Willen we snel en sterk uit de crisis komen, dan moe ten we meer investeren in de bouw en infra. Met andere woorden: er moet geïn vesteerd worden in de bouw. De club van Brinkmaan maakt zich daar sterk voor. Met de slogan 'De bouw maakt het' vraagt Bouwend Nederland aan dacht voor de bouw- en infrasector. Gaat het met de bouw goed, dan gaat het ook de makelaar goed. Een groeiende economie betekent im mers, dat er bedrijven bijkomen, dat bedrijven groeien. En daarom hebben ondernemers een pand nodig. En de makelaar is de ideale tussenpersoon om dat onroerend goed te kunnen be machtigen. Het woord makelaar verwijst naar een eeuwenoud beroep. Makelaars waren oorspronkelijk tussenpersonen bij de stapelmarkt in Amsterdam. Er werd daar gehandeld in goederen als hout en cacao. Tegenwoordig associë ren we een makelaar met woningen en bedrijfspanden. Een makelaar be middelt bij koop en verkoop, huur en verhuur van huizen, kantoren, roeren de zaken, maar ook verzekeringen. De makelaar verzorgt traditioneel alle zaken van opname tot overdracht, door de notaris. Hiervoor betaalt de klant een courtage. Dat is een vooraf afgesproken percentage (meestal tus sen de 1 en 2 procent) van de uitein delijk gerealiseerde verkoopprijs. Makelaar was sinds 1967 een wette lijk beschermde titel. De activiteiten van de makelaar waren overigens niet beschermd: iedereen mag bemidde len, maar zich dus niet zomaar make laar noemen. Bij een transactie zijn twee partijen betrokken. Daarom be staat er naast de makelaar die bemid delt bij verkoop ook een makelaar die helpt bij de aankoop van een pand. Deze makelaar is bij de transactie be trokken als adviseur voor de aankop ende partij. De dienstverlening heeft in dit geval voornamelijk betrekking op het schatten van de waarde van het pand, inspectie op verborgen ge breken en, eventueel, het voeren van onderhandelingen Sinke Komejan BedrijfsmakelaarsjTaxateurs begeleidde recen telijk een aantal geslaagde revitaliseringsprojecten rond al ge ruime tijd leegstaande kantoorgebouwen. De makelaardij wordt tegenwoordig sterk beïnvloed door de opkomst van het Internet, die consumenten nieu we mogelijkheden biedt om wonin gen te zoeken en aan te bieden. Som mige makelaars bieden de verkopers van woningen de mogelijkheid een deel van het verkoopproces zelf uit te voeren, bijvoorbeeld het verzorgen van verkooptekst, foto's en rondlei dingen voor potentiële kopers. Hier door kan de klant een deel van de ma- kelaarskosten uitsparen. Met name op het gebied van de wo ningmarkt (starterwoningen, apparte menten e.d.) komt het steeds vaker voor dat kopers en verkopers trachten hun zaken zoveel mogelijk zelf te doen. Op het gebied van bedrijfsmati ge objecten, kavels grond en agrari sche objecten is zaken doen zonder makelaar nog steeds ongebruikelijk. Een van de bekendste makelaarskanto ren van Zeeland is Sinke Komejan Makelaars en Taxateurs. Een gevestig de naam in de Zeeuwse regio. Het be drijf, dat inmiddels meer dan veertig jaar bestaat, is actief op de onroe rend goedmarkt en biedt alle fa cetten van de makelaardij in de «31 vorm van een actieve dienstverle ning. Het werkgebied van Sinke Komejan bestrijkt heel Zeeland en West- Bra bant. Kantoren heeft het bedrijf in Middelburg, Goes en Zie- nkzee. Het is actiefin zowel de huizenmarkt als in de bedrijfsonroerend goedsec tor. Twintig mensen heeft het be drijf in dienst. De makelaar Een bijzondere prestatie, gezien de uiterst stroeve markt in die sec tor. Heel recent kocht Sinke Komejan enkele gebouwen aan die inmid dels een geheel nieuwe invulling en uitstraling hebben gekregen, of nog gaan krijgen. Stuk voor stuk illustreren ze de activiteiten die Sinke Komejan ontplooit op het vlak van het revitaliseren van bedrijfs onroerendgoed. Een van deze projecten speelt zich af in een voormalig kantoorgebouw in het centrum van Vlissingen, dat in de nabije toekomst onderdak gaat bieden aan een aantal bedrijven binnen de (para)medische sector. Sinke Komejan heeft de taxatie en aankoop van het gebouw - dat een complete make-over krijgt - ver zorgd. Ook neemt de makelaardij de eigenaar alle beslommeringen rond de aan- en verhuur van de di verse nieuw ontstane bedrijfsruim tes uit handen. Allround revitaliserings begeleiding Medio 2011 leverde Sinke Kome jan Bedrijfsmakelaars|Taxateurs een soortgelijke prestatie, rond de voormalige marechausseekazerne in Vlissingen. Dat vertelt makelaar- taxateur Koos Schreuder. 'Na een grondige verbouwing is het ge bouw nu thuisbasis van een apo theek, enkele huisartsen en een Koos Schreuder praktijk voor fysiotherapie. Bij dit project speelde Sinke Komejan eveneens een sleutelrol in het to tale proces dat zich afspeelt tussen taxatie en verhuur/verkoop. Nog een voorbeeld van onze allround rev i ta I i ser i ngsbege leiding betreft de aankoop van het voormalige Ra- bobankgebouw in Kapel Ie. Na de verbouwing, die momenteel nog in volle gang is, biedt het gebouw onderdak aan een notariskantoor, Voormalig Rabo bankgebouw in Kapelle de Gemeente Kapelle, wederom de Rabobank en een reisbureau.' Gevarieerde klantenporte feuille Vanuit het centrale BOG-kantoor in Middelburg sturen de in bedrijfs onroerendgoed gespecialiseerde makelaars|taxateurs van Sinke Ko mejan voor een grote verscheiden heid aan opdrachtgevers de huur en verhuur, koop en verkoop van onder andere winkels, kantoren, bedrijfsgebouwen, woon-werk situ aties, woon-zorgcomplexen en zelfs golfbanen en maneges aan. Het juist op waarde taxeren van objec ten is daarvan een belangrijk facet, zegt Schreuder. 'Sinke Komejan Be drijfsmakelaars|Taxateurs verzorgt gecertificeerde taxaties om de aan/ verkoop- of huur/verhuurwaarde van een pand te kunnen bepalen. Daarnaast taxeren wij ten behoeve van banken, accountants, fiscalitei- ten en financiële verslaglegging. Wij voorzien onze klanten van een glas helder, op maat gesneden advies.' Sinke Komejan Bedrijfsmakelaars|Taxateurs Molenwater 97, 4331 SG Middelburg T: 0118 - 689000 - www.sinke.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 103