Onderzoek gratis parkeren zondag SHOW KORTING ROOM 7n'o/ Hond weer urenlang op eiland ZEEUWS-VLAANDEREN VRIJDAG 7 december 2012 17 PvdA Hulst ziet in maatregelen mogelijk oplossing voor terugloop aantal kooptoeristen door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst onder zoekt wat het de Hulster schatkist kost om op zondag gratis parkeren in te voeren in de binnenstad. Wethouder Clen de Kraker zegde dat toe op een verzoek van de PvdA-fractie. In de commissie Ruimte wees Jeanine van Dorsselaer-Weemaes erop dat er steeds minder kooptoe risten naar Hulst komen. Daar maakt ook de ondernemersvereni ging Hulst Vestingstad zich zorgen over. De ondernemers denken dat het huidige parkeerbeleid niet goed is voor het kooptoerisme. Van Dorsselaer: „Wij willen weten wat gratis parkeren op zondag ons kost. Wat voor gat slaat dat in de gemeentebegroting?" De PvdA wil ook dat er gekeken wordt naar het gratis maken van het 's Gravenhofplein en een groot deel van het Stationsplein. Voor de raadsvergadering van 20 decem ber moeten de cijfers op tafel lig gen. Dan wordt namelijk het par keerbeleid vastgesteld. Het plan omvat onder meer het invoeren van betaald parkeren op Prince- en Solmsbolwèrk op zondag en het gelijktrekken van alle parkeer tarieven naar 1,10 euro per uur. De politieke discussie hierover barstte los, nadat Ed Peerbolte, voorzitter van de ondernemersver eniging Hulst Reynaertstad, er zijn zegje over had gedaan. Peerbolte vroeg het voorstel aan te houden en eerst de koppen eens bij elkaar te steken. Want de ondernemers hebben ook wel wat ideeën over parkeren, zoals betalen met een gsm, juist wel een gedifferentieerd tarief, de parkeerschijf naar twee uur, zakelijke vergunninghouders alleen parkeren op de bolwerken en de ambtenarenparkeerplaats openstellen voor iedereen. De commissieleden vonden er wel bruikbare suggesties bij zitten. Er komt nog voor de raadsvergade ring een overleg tussen onderne mersvereniging en gemeenteraad. Afhankelijk daarvan zullen even tueel initiatieven genomen wor den om het parkeervoorstel van B en W aan te passen. Wethouder Clen de Kraker zei gsm-parkeren te willen invoeren als dat interessant is voor iedereen, dus ook voor de Belgische parkeer ders. Wat het gat in de begroting betreft kon hij wel alvast een indi catie geven. „De parkeeropbrengst is vier tot vijf ton en 70 tot 80 pro cent daarvan halen we in het week end binnen." TERNEUZEN - De brandweer van Axel is woensdagavond voor de tweede keer binnen twee maan den ingezet om hulp te bieden bij het aan wal brengen van een Ame rikaanse Stafford. De hond, Psycho, was andermaal thuis ontsnapt en richting de 'een denvijver' bij het Zuidersportpark in Terneuzen gelopen. Volgens om wonenden kan de hond zelf de deur van de woning openmaken. Nadat hij enkele rondjes had ge zwommen kwam hij rond 15.00 uur op het eilandje in de vijver te recht. De brandweer van Axel die over een vijverbootje beschikt, werd omstreeks 21.00 uur ingescha keld om Psycho weer aan de kant te krijgen. Begin oktober werd Psycho ook al geholpen door de brandweer van Axel. Toen was er precies hetzelfde aan de hand. Eric Dieleman, brand weerofficier bij de gemeente Ter- neuzen, vindt dat de eigenaar maatregelen moet nemen. „De brandweer is er om dieren in nood te helpen, maar dit moet na tuurlijk geen terugkomend ritueel worden." De eigenaar van de Ame rikaanse Stafford, die in de buurt van het Vijverhof in Terneuzen woont, was gisteren niet bereik baar voor commentaar. Psycho moest voor de tweede keer in korte tijd van het eilandje in de vijver bij het Zuidersportpark worden gehaald. foto Chris Platteeuw sn - A.S. ZONDAG GEOPEND 1 RflUftlfPII Hulst, Industrieweg 2 g&a Hftiliwif Tel. 0114-320080 I Keukens Badkamers Tegels Sanitair www.brugman.nl f omroep zeeland tv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59