Kledingbank vraagt steun gemeenten eland 2oI; Hoek ziet weinig in fusie van Octho met andere onderwijskoepel Susannah Koppejan Kledingbank Zeeland Hijsen hoogaars in Vlissingen is weer uitgesteld vrijdag 7 december 2012 VSSSWiWXWKO De Kledingbank Zeeland is in juni van dit jaar opgericht door Susannah Koppejan. Zij is diaken bij de Nieuw Leven Gemeen te. Namens dat kerkgenootschap zamelde ze kleding in en deelde die uit Ze merkte dat er behoefte aan was omdat meer mensen moeite hebben financieel rond te komen. Subsidie is nodig om de organisatie draaiende te houden, de huis vesting in het oude ROC-gebouw aan de Ravensteijnweg in Middel burg te betalen en de onkosten te vergoeden die vrijwilligers ma ken om kleding bij winkels op te halen en naar de Kledingbank te brengen. door Maurits Sep MIDDELBURG - De Kledingbank Zee land klopt opnieuw aan bij de Wal- cherse gemeenten om financiële steun. Het aantal mensen dat er gratis kleding komt halen omdat ze zelf te weinig geld hebben dat te kopen, stijgt. „We helpen mensen niet alleen aan kleding, maar ook aan meer ei genwaarde en zelfrespect", vertolk te penningmeester Daniël van der Meer op menselijke wijze het zake lijke verzoek tegenover een raads commissie in Vlissingen. Hij kwam er bedelen om 12.500 euro; in totaal heeft de Kledingbank Zee land 50.000 euro nodig. Of hij ook genoegen neemt met minder dan 12.500 euro vanuit Vlissingen, zo als een commissielid vroeg? „Nee. Maar als Vlissingen niet het ge vraagde kan geven, zijn we uiter aard bereid te praten over wat wel kan", antwoordde Van der Meer di plomatiek. De subsidie is nodig om de organi satie draaiende te houden, de huis vesting in het oude ROC-gebouw aan de Ravensteijnweg in Middel burg te betalen en de onkosten te vergoeden die vrijwilligers maken om kleding bij winkels op te halen en naar de Kledingbank te bren gen. De kleding zelf krijgt de organisa tie gratis en zij geeft die ook weer gratis door aan klanten. Twee keer per jaar kunnen die een uitzet ko- 'Kinderen hebben soms kromme tenen omdat hun schoenen al lang te klein zijn' men ophalen, passend bij het sei zoen. Tachtig procent van de kle ding is nieuw. „Dat helpt voor de eigenwaarde van mensen. Tweede hands kleding heeft vaak onvol doende kwaliteit", stelde Van der Meer. Een flinke groep klanten komt uit Vlissingen en dan is het gerecht vaardigd dat die gemeente de Kle dingbank ook met geld helpt, vindt Van der Meer. „Wij hebben 114 klanten uit Vlissingen: 65 vol wassenen en 49 kinderen. Het zijn vooral een-oudergezinnen. Alleen staande moeders met kinderen. Kinderen hebben soms kromme tenen omdat hun schoenen al lang te klein zijn." En zo doen zich wel meer schrijnende situaties voor. „We moeten mensen soms eerst nieuw ondergoed geven voordat ze kleren kunnen passen." Bij haar start in juni van dit jaar kreeg de Kledingbank Zeeland geen subsidie van Middelburg, Veere en Vlissingen. Toch doet de organisatie opnieuw een beroep op de gemeenten. Binnen een half jaar zijn er al meer dan tweehon derd klanten. Bovendien worden die op het bestaan van de Kleding bank gewezen door medewerkers van Orionis Walcheren, de instan tie die zorgt voor uitkeringen en bijzondere bijstand voor mensen met een minimum inkomen. „De gemeente Vlissingen zegt dat de regelingen voor de minima vol doende zijn, maar Orionis zelf ver wijst mensen naar ons", kaatste Van der Meer de bal terug. Behalve van Walcheren krijgt de Kledingbank ook klanten uit de Bevelanden en Zeeuws-Vlaande- ren. Ook de gemeenten daar kun nen een subsidieverzoek tegemoet- zien, kondigde Van der Meer aan. „De gemeente Vlissingen zegt dat de regelingen voor de minima voldoende zijn, maar Orionis zelf verwijst mensen naar de Kledingbank", aldus penningmeester Daniël van der Meer van Kledingbank Zeeland, archieffoto Ruben Oreel door Rob Paardekam THOLEN - De Thoolse wethouder Peter Hoek (SGP, onderwijs) ziet weinig heil in een fusie van Octho met een soortgelijke koepel in een andere gemeente. Het openbaar onderwijs in Tholen is een paar jaar geleden verzelfstan digd. Stichting Octho is sinds die tijd het overkoepelende orgaan van de acht openbare basisscholen in de gemeente. De koepel kampt echter met grote financiële proble men. Zo werd 2011 afgesloten met een verlies van ruim twee ton. Dit jaar komt het verlies waarschijnlijk uit op 143.000 euro. Octho hoopt in 2014 weer zwarte cijfers te kun nen schrijven. Opgaan in een groter verband zou volgens sommige raadsleden een oplossing kunnen zijn om in finan cieel rustig vaarwater terecht te ko men. Bovendien is de wens om te zoeken naar schaalvergroting uitge sproken toen Octho werd opge richt. ABT en SGP wilden weten hoe het ermee staat. Volgens wethouder Peter Hoek kan schaalvergroting een oplossing zijn, maar hij denkt daarbij niet di rect aan een fusie met een stich ting uit één van de omliggende ge bieden. „Die hebben ook allemaal financiële problemen", zegt hij. „Nou is het in de wiskunde zo dat min maal min plus is, maar als het gaat om onderwijsfiisies geloof ik daar niet zo in." Hoek ziet veel meer in eventuele schaalvergroting op Thoolse schaal. Hij wijst erop dat alle scho len uit de gemeente op dit mo ment een visie aan het ontwikke len zijn over de toekomst van het Thoolse onderwijs. Daar doet Oc tho volgens hem volop aan mee. Hoek zegt dat de koepel van open bare scholen op dit moment vol doende eigen middelen heeft om de tekorten op te vangen. „Maar het is natuurlijk niet de bedoeling dat dit structureel gebeurt." VLISSINGEN - Vanwege de slechte weersvoorspelling voor vandaag is het hijsen van een hoogaars met de Torenkraan op het Schelde- kwartier in Vlissingen opnieuw uitgesteld. De eerstvolgende po ging wordt nu gedaan op dinsdag 11 december om 14.00 uur. Maandag 10 december wordt door de kraanmachinist opnieuw beoor deeld of het hijsen gezien het voor spelde winterse weer dan wel mo gelijk is. De hoogaars zou eigenlijk vorige week al uit het Dok worden geta keld met de Scheldekraan. Dat ging niet door vanwege een tech nisch mankement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54