250 euro 4 John deere 1.50 19 Jonge boeren gezocht voor 'Boer zoekt Buur' Winkelplan gaat voor het zakelijk haalbare, niet voor meest leefbare Oliebollen Eerste gasten in kerstweek op Pare Ganuenta GERARD BOUWENSE vrijdag 7 december 2012 'De maatschappij wil dat wij verduurzamen maar de consument kijkt vooral naar de prijs' Willem Cevaal voorzitter van het ZAJK De aandelen die burgers kunnen kopen kosten 250 euro en kunnen in de loop van zes jaar worden ingewisseld tegen driehonderd euro aan agrari sche producten. Voorzitter Willem Cevaaal van het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontact (ZAJK). „Er is nog veel onwetendheid." Het Zeeuws Agrarisch Jonge ren Kontact (ZAJK) en de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) zoeken minimaal tien jon ge boeren voor het zonnenpane- lenproject 'Boer zoekt Buur'. Als die zijn gevonden probeert ie dere deelnemende ondernemer minimaal twintig burgers te inte resseren voor een investering in zonnepanelen op zijn bedrijf. De aandelen kosten 250 euro en kun nen in de loop van zes jaar wor den ingewisseld tegen 300 euro aan agrarische producten. „Het is COLIJNSPLAAT - Recreatiepark in aanbouw Pare Ganuenta in Co- lijnsplaat ontvangt in de kerst week de eerste gasten. De drie twaalfpersoons wellnesswoningen met inpandig zwembad zijn ver huurd. Irma Bolijn en Pim Schen kelaars van kunsthuis en pension De Eenhoorn treden ter plekke op als gastvrouw en -heer. Het be heer van het park komt bij verdere afbouw in handen bij beheersorga nisatie Eazzis uit Vaassen, dat acht recreatieparken onder de hoede heeft. Ganuenta wordt gefaseerd gebouwd. Komend voorjaar wordt begonnen met tienpersoonshui- zen langs de Paardekuup. aan de ondernemer zelf een zo aantrekkelijk mogelijk pakket sa men te stellen. Niemand wordt echt gelukkig van 50 euro aan aard appelen", zegt Charlotte van Sluijs van het ZAJK. Het gaat er dus om een mooi en di vers boerderij pakket aan te bie den, bestaande uit aardappelen, uien, spruitjes en andere typisch Zeeuwse akkerbouwproducten. Het kan echter ook gaan om spul len van de boerderij winkel of boer derij verkoop, rondleidingen of kor ting op een verblijf op de minicam- ping. De deelnemers bezoeken jaarlijks de boerderij om hun pak ket op te halen. „Het project is daarom ook bedoeld om de land bouw te promoten. Deelnemers bezoeken immers het bedrijf waar ze aandelen van hebben." De 'aandeelhouders' worden overi- 'Het is aan de onderne mer zelf een zo'n interes sant mogelijk pakket sa men te stellen' gens geen eigenaar van de zonne panelen. De panelen komen volle dig in eigendom van de onderne mer die de panelen gebruikt voor de energieopwekking van zijn be drijf. In het nieuwe regeerakkoord wordt wel de mogelijkheid gebo den een coöperatie op te richten. Bewoners van een dorp kopen sa men met de boer zonnepanelen en plaatsen deze op het dak van de boerenschuur. De opgewekte energie gaat dan naar iedere deel nemer. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De verbeterplan nen die de dagelijkse boodschap- penwinkels op Noord-Beveland toekomstbestendig moeten maken gaan vooral over het zakelijk haal bare, en minder over de levendig heid van de straten. „Die luxe om daar in te kiezen, hebben we niet", zei directeur Koos Seerden van ad viesbureau RBOI gisteren tegen de Noord-Bevelandse gemeenteraad. „Verplaatsing van de supermark ten naar een plaats waar de win kels verder kunnen, vergt zo'n gro te investering dat we niet kunnen kiezen in luxe." Seerden reageerde op de zorg die Ron Meuldijk (PvdA) uitsprak over de onderne mers die achterblijven in de Hoofdstraat in Kortgene als de Spar daar verhuist naar de Oost straat. Zulke zorg is er ook over de Veerweg in Kamperland. Edith Breure (WD) twijfelde of er voldoende ruimte is voor be staande ondernemers als er bij de C1000, dan een AH, ook aan die formule gerelateerde winkels als een Gall&Gall, Etos, Hema, Rabo- bankkantoor en lunchroom ko men. Maar die plannen worden ge dragen door de lokale onderne mers, verzekerde Seerden. Inspreker Piet van der Maas trok verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl WEEKENDAANBIEDING VOOR foto Ruben Oreel www.densoeteninval.nl AMBACHTELIJKE KWALITEIT SINDS 1882 NIEUWDORP Drenkeling in water Zeeland Refinery De hulpdiensten zijn donderdag avond rond kwart voor negen uit gerukt omdat er een persoon te wa ter was geraakt bij Zeeland Refi nery, beter bekend onder de oude naam Total, aan de Luxemburgweg in het industriegebied van Vlissin- gen-OosL Het slachtoffer is uit het water ge haald en is ter plaatse behandeld door het ambulancepersoneel. Hij is vervolgens naar het ziekenhuis gebracht. BERGEN OP ZOOM Twee Goese inbrekers aangehouden Twee mannen uit Goes zijn woens dagavond in Bergen op Zoom aan gehouden omdat ze worden ver dacht van inbraak. Een bewoner van een pand aan de Jupiterweg zag toen hij thuis kwam een man uit het raam komen en wegrennen. Twee zonen van de bewoner kon den de man tegen de grond wer ken. De 33-jarige verdachte raakte daarbij gewond. De tweede ver dachte - een 24-jarige man uit Goes - bleek zich te hebben verscholen in een duiventil in een achtertuin. het winkelplan dat adviseur Ste ven Kardol opstelde met de onder nemers in twijfel. Hij waarschuw de dat Kardol de koopkracht op het eiland te riant inschatte en dat Noord-Beveland buiten het toeris tenseizoen met een overmaat aan winkelvloer zal zitten. De raad be slist 20 december of zij het plan steunt In de presentatie van RBOI over de Aldi in Wissenkerke ontbreken de valse huisgevels die in de over eenkomst met ontwikkelaar Blij vend Goed de winkelgevel deels verbergen. Dat is nog onderwerp van gesprek, gaf wethouder Van der Maas aan. Bij ieder mens past een kunststof Jatten PLUS Klarinelweg 5 Middelburg T 118- 628 707 www.alkuplus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53