SHOW ROOM SALE 70% Moskee gaat toch verhuizen Brugman Supermarkt Rilland voor de derde keer doelwit inbraak almanak Zoeken BEVELANDEN/THOLEN vrijdag 18u30 VRIJDAG 7 december 2012 17 GOES - Leerlingen van groep acht van de Kloetingse- school kregen donderdagmorgen vuurwerkles in de brandweerkazerne in Goes. Ze leerden wat ze moeten doen als hun kleding in brand vliegt, kregen voorlich ting over veiligheid en een lesje vuurwerkregels van de Goese wijkagent Martin Reijntjens. Kinderen in Borsele, Kapelle, Reimerswaal, Schouwen-Duiveland, Noord-Be veland, Middelburg, Veere en Vlissingen brengen tot aan de kerstvakantie bezoekjes aan de brandweer. foto Ronald den Dekker sss!^K<!SSiiiaat:e»!«5sss5H®a RILLAND - Voor de derde keer in twee jaar tijd is de Spar-super- markt in Rilland doelwit gewor den van inbrekers. De daders sloe gen donderdagochtend rond vijf uur toe. „Met grof geweld dit keer", zegt eigenaar Carlo de Neve. „Ze hebben met zware koevoeten op de deur staan rammen." De schade is aanzienlijk. De Neve wordt er 'zo zachtjes aan een beet je moedeloos van'. „Waar doe ik het nog voor, denk ik wel eens. Maar ik krijg veel steun van klan ten, dat geeft moed." De daders hadden het, net als de vorige keer, puur voorzien op sigaretten. Mak kelijke handel, volgens De Neve. „Rollen met krasloten laten ze staan." Inbrekers worden steeds brutaler, zegt De Neve. „Ze geven nergens meer om. De inbraak was om vijf uur, dan komt de leveran cier al bijna." Wèl is een grote sire ne, die na de vorige inbraak op het dak is geplaatst, afgegaan. „Er zijn wel een paar mensen die wat heb ben gezien." De winkel was gisteren overigens gewoon open. KORTING p,0n^e' tot wel Goes, Marconistraat 34 Tel. 0113-246080 www.brugman.nl Tip? redactie@pzc.nl Hij mag graag het gaspedaal stevig indrukken, die jonge Schouwen-Dui- velander. Doorgaans komt hij er mee weg. Tot frustratie van zijn mede weggebruikers die na een inhaalac tie de achterlichten van zijn auto bliksemsnel kleiner zien worden. Laatst liet zijn spreekwoordelijke ge luk hem dan toch een keer in de steek en meteen lelijk ook. Hij pres teerde het om 54 kilometer boven de toegestane limiet te rijden en deze keer werd hij gesnapt. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. Bedremmeld ging hij huiswaarts. „Maik moet wat be kennen; ik ben mijn rijbewijs kwijt." Ma zag het probleem eigenlijk niet zo„Dan moet je nog maar eens goed zoeken", was haar raad. Landbouwer gaat meer de boer op 18 en 19 Stichting Arrahman Goes naar Zuidvlietstraat VtlUT W6fklcsjfi door Luc Oggel GOES - Stichting Arrahman Mos kee Goes verhuist begin volgend jaar alsnog van de Joachimikade naar de Zuidvlietstraat. De Stich ting heeft een planschadeovereen- komst ondertekend en opnieuw een omgevingsvergunning aange vraagd bij de gemeente Goes. Arrahman huist nu ruim zeven tien jaar aan de Joachimikade, maar kampt daar met ruimtege brek. Daarom was in februari dit jaar een bedrijfspand in de Zuid vlietstraat aangekocht om daar een islamitisch ontmoetingscentrum te vestigen. Alles leek in kannen en kruiken, maar de gemeente Goes wilde dat de stichting een planschadeover- eenkomst zou ondertekenen alvo rens de omgevingsvergunning te verlenen. Dat weigerde de stich ting, omdat ze de financiële risi co's van eventuele claims niet durf de te nemen. Omdat Goes de ver gunning daarop niet verleende, wilde Arrahman afzien van de Zuidvlietstraat. Daar was de verko pende partij, Habego BV, het weer niet mee eens en dat leidde tot een rechtszaak. Die diende half ok tober, maar ook de voorzieningen- rechter kwam er niet echt uit. Zij vroeg beide partijen om te probe ren er in onderling overleg alsnog uit te komen, zeker omdat ze on danks het geschil nog steeds be reid waren zaken met elkaar te doen. Dat lukte echter niet en daar om heeft de rechter alsnog uit spraak gedaan in het voordeel van de verkopende partij, zegt advo caat René Zwamborn van Habego. Een geëiste boete wegens niet na komen van de verplichting werd echter niet toegewezen. Omdat de gemeente bleef vasthou den aan een planschadeovereen- komst, heeft de Stichting uiteinde lijk toch een analyse laten uitvoe ren. Overigens lijkt de kans op claims vrij klein, ook omdat omwonen den tijdens een eerder gehouden informatieavond zeer gematigd rea geerden op de toen nog mogelijke komst van het islamitisch centrum annex moskee. Er was enige vrees voor met name parkeeroverlast, maar bezoekers zullen voorname lijk met de fiets komen, liet woord voerder Hashim Jansen toen al we ten. Omdat de gemeente eerder ook al van plan was de omgevingsvergun ning te verlenen, ligt het volgens burgemeester René Verhulst voor de hand dat die opnieuw zal wor den toegekend. Wat meespeelt, is dat rondom de huidige locatie nooit sprake is geweest van geluids overlast of andere vormen van hin der. De voorzitter van de Stichting Ar rahman Moskee was donderdag niet bereikbaar voor een reactie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51