Moskee in Goes gaat toch naar andere plek zeeland 121 250 euro Vrijwilügersdag op De Onrust snel volgeboekt 'Boer zoekt Buur' Zoutelande houdt Wereldlichtjesdag in Catharinakerk viNJlRSK»rtÏÏ_be DfttAT Brandweer weer in touw voor hond Psycho Hijsen hoogaars met Scheldekraan weer uitgesteld Derde inbraak bij super in Rilland vrijdag 7 december 2012 De aandelen die burgers kunnen kopen kosten 250 euro en kunnen in de loop van zes jaar worden ingewisseld tegen driehonderd euro aan agrari sche producten. „Er is nog veel onwetendheid." foto Ruben Oreel ping. De deelnemers bezoeken jaarlijks de boerderij om hun pak ket op te halen. „Het project is daarom ook bedoeld om de land bouw te promoten. Deelnemers bezoeken immers het bedrijf waar ze aandelen van hebben." De 'aandeelhouders' worden overi- 'Het is aan de onderne mer zelf een zo'n interes sant mogelijk pakket sa men te stellen' gens geen eigenaar van de zonne panelen. De panelen komen volle dig in eigendom van de onderne mer die de panelen gebruikt voor de energieopwekking van zijn be drijf. In het nieuwe regeerakkoord wordt overigens wel de mogelijk heid geboden een coöperatie op te richten. Bewoners van een dorp kopen samen met de boer zonne panelen en plaatsen deze op het dak van de boerenschuur. De opge wekte energie gaat dan naar iedere deelnemer. door Esme Soesman BURGHSLUIS - Een dikke 120 Schou- wen-Duivelandse vrijwilligers stap pen vrijdag 14 december aan boord van De Onrust in Burgh- sluis om zich in het kader van de landelijke Vrijwilligersdag in de watten te laten leggen. Het Welzijnshuis Schouwen-Dui- veland heeft de vaartocht kunnen organiseren na een 'match' op de Beursvloer eerder dit jaar met rede rij Moermond, eigenaar van het schip. Vrijwilligers kunnen mee voor een vaartocht 's middags met high tea of een tocht, 's avonds met een hapje en een drankje én livemu ziek. Het is de tweede keer dat het Welzijnshuis Schouwen-Duive- land inhaakt op de landelijke vrij willigersdag, om vrijwilligers in het zonnetje te zetten. „Ongeveer eenderde van de volwassen inwo ners is vrijwilliger", weet Jessica van As van de organisatie. Voor de sociale samenhang binnen de Schouwen-Duivelandse samenle ving worden ze als cruciaal gezien. Vorig jaar werd een ontbijt georga niseerd in het MFC in Zierikzee. De belangstelling is groot. Nadat het Welzijnshuis een mail had rondgestuurd waren de twee vaar tochten snel volgeboekt. ZOUTELANDE - Elke tweede zondag in december wordt Wereldlichtjes dag gehouden. Op deze dag steken mensen om 19.00 uur over de hele wereld kaarsjes aan ter nagedachte nis aan overleden kinderen. De wereld wordt zo even letterlijk wat lichter voor mensen die een kind verloren hebben. Marea Uit vaart organiseert m.m.v. Marsmelo- dy (live muziek en zang) zondag 9 december 2012 een bijeenkomst in de Catharinakerk in Zoutelande. De inloop is vanaf 18.15 uur, de bij eenkomst begint om 19.00 uur. En tree is gratis, maar een vrijwillige bijdrage is welkom. De opbrengst wordt geschonken aan het 15-jarig jubileum van het Sophia kinderzie kenhuis in Rotterdam. Kaarsen zijn verkrijgbaar voor één euro. Ook de opbrengst van de kaarsen - verkoop gaat naar het Sophia kin derziekenhuis. U kunt met fjghrtnlÉ] Betalen! Tevens organiseert De Laat Caravans: groots*® door Luc Oggel GOES - Stichting Arrahman Mos kee Goes verhuist begin volgend jaar alsnog van de Joachimikade naar de Zuidvlietstraat. De Stich ting heeft een planschadeovereen- komst ondertekend en opnieuw een omgevingsvergunning aange vraagd bij de gemeente Goes. Arrahman huist nu ruim zeven tien jaar aan de Joachimikade, maar kampt daar met ruimtege brek. Daarom was in februari dit jaar een bedrijfspand in de Zuid vlietstraat aangekocht om daar een islamitisch ontmoetingscentrum te vestigen. Alles leek in kannen en kruiken, maar de gemeente Goes wilde dat de stichting een planschadeovereenkomst zou on dertekenen alvorens de omgevings vergunning te verlenen. Dat wei gerde de stichting, omdat ze de fi nanciële risico's van eventuele claims niet durfde te nemen. Om dat Goes de vergunning daarop niet verleende, wilde Arrahman af zien van de Zuidvlietstraat. Daar was de verkopende partij, Habego BV, het weer niet mee eens en dat leidde tot een rechtszaak. Die dien de half oktober, maar ook de voor- zieningenrechter kwam er niet echt uit. Zij vroeg beide partijen om te proberen er in onderling overleg alsnog uit te komen, zeker omdat ze ondanks het geschil nog steeds bereid waren zaken met el kaar te doen. Dat lukte echter niet en daarom heeft de rechter alsnog uitspraak gedaan in het voordeel van de verkopende partij, zegt ad vocaat René Zwamborn van Habe go. Een geëiste boete wegens niet nakomen van de verplichting werd echter niet toegewezen. Omdat de gemeente bleef vasthou den aan een planschadeovereen komst, heeft de Stichting uiteinde- TERNEUZEN - De brandweer van Axel is woensdagavond voor de tweede keer binnen twee maan den ingezet om hulp te bieden bij het aan wal brengen van een Ame rikaanse Stafford. De hond, Psycho, was thuis ont snapt en richting de 'eendenvijver' bij het Zuidersportpark in Terneu- zen gelopen. Volgens omwonen den kan de hond zelf de deur van de woning openmaken. Nadat hij enkele rondjes had gezwommen kwam hij rond 15.00 uur op het ei landje in de vijver terecht. De brandweer van Axel werd om streeks 21.00 uur ingeschakeld om Psycho weer aan de kant te krij gen. Begin oktober werd Psycho ook al geholpen door de brand- VLissiNGEN - Vanwege de slechte weersvoorspelling voor vandaag is het hijsen van een hoogaars uit het Dok met de Torenkraan op het Scheldekwartier in Vlissingen opnieuw uitgesteld. De eerstvol gende poging wordt nu gedaan op dinsdag 11 december om 14.00 uur. Maandag 10 december wordt door de kraanmachinist opnieuw beoordeeld of het hijsen gezien het voorspelde winterse weer dan wel mogelijk is. De hoogaars zou eigenlijk vorige week al uit het Dok worden getakeld met de Scheldekraan. Dat ging toen echter niet door vanwege een technisch mankement. De kraan had een motorstoring. De elektrische bedie ning van de kraan is afgelopen week bijgesteld en nu in orde. lijk toch een analyse laten uitvoe ren. Overigens lijkt de kans op claims vrij klein, ook omdat om wonenden tijdens een eerder ge houden informatieavond zeer ge matigd reageerden op de toen nog mogelijke komst van het islami tisch centrum annex moskee. Er was enige vrees voor met name parkeeroverlast, maar bezoekers zullen voornamelijk met de fiets komen, liet woordvoerder Hashim Jansen toen al weten. Omdat de gemeente eerder ook al van plan was de omgevingsvergun ning te verlenen, ligt het volgens burgemeester René Verhulst voor de hand dat die opnieuw zal wor den toegekend. Wat meespeelt, is dat rondom de huidige locatie nooit sprake is geweest van geluids overlast of andere vormen van hin der. De voorzitter van de Stichting Arrahman Moskee was donderdag niet bereikbaar voor een reactie. RILLAND - Voor de derde keer in twee jaar tijd is de Spar-super- markt in Rilland doelwit gewor den van inbrekers. De daders sloe gen donderdagochtend rond 05.00 uur toe. „Met grof geweld dit keer", zegt eigenaar Carlo de Neve. „Ze hebben met zware koevoeter op de deur staan rammen." De schade is aanzienlijk. De Neve wordt er 'zo zachtjes aan een beet je moedeloos van'. „Waar doe ik het nog voor, denk ik wel eens. Maar ik krijg veel steun van klan ten, dat geeft moed." De daders hadden het, net als de vorige keer, puur voorzien op sigaretten. Mak kelijke handel, volgens De Neve. „Rollen met krasloten laten ze staan." De zaak meer beveiligen heeft volgens De Neve geen zin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49