Gemeente meer inzicht in Go Elektro 18 celanc Odd Fellows houden zich bezig met Darwin theorie Bezwaren camperplaats Brouwersdam ongegrond Exotische klanken in Rode Kamer Klaverjasavond vrijdag 7 december 2012 Visie gebruikers onvoldoende in beeld door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland wil meer duidelijk heid over de ervaringen van de ge bruikers van elektrische scooters via project Go Elektro. De tevre denheid van de gebruikers is vol gens het college van B en W onvol doende in beeld gebracht. Reden om te korten op een eerder toege zegde subsidie. Go Elektro is een initiatief van de Vereniging voor Eigenaren en Ex ploitanten van Recreatie Onderne mingen op Goeree-Overflakkee (Veero). Het project werd in 2010 op Goeree-Overflakkee gelanceerd en een jaar later uitgebreid naar Schouwen-Duiveland. Het gaat bij Go Elektro om het ver huren van elektrische scooters aan toeristen en recreanten. Aan het begin van de Brouwersdam zijn twee oplaadpunten voor de scoo ters. De gemeente Schouwen-Dui veland besloot in mei een stimule ringssubsidie schikbaar te van 10.000 euro be stellen en eenzelfde ting v; telijke ZIERIKZEE - Opzwepende La tijns-Amerikaanse ritmes tot medi tatieve fusionklanken klinken za terdagavond 15 december in de Ro de Kamer aan het Havenplein in Zierikzee. De Colombiaanse zanger, gitarist en percussonist Juan Noguera treedt daar op samen met zijn band. Hij brengt indringende ei gen songs waarin hij al zijn reiser varingen heeft verwerkt. Naast de door Ali Pankow ZIERIKZEE - Onder de titel 'Wat Darwin niet kon weten' houdt de Odd Fellow Loge 'Luctor et Emer- go in Zierikzee dinsdagavond 11 de cember een openbaar toegankelij ke thema-avond. Publicist Gerrit Teule van de Stich ting Teilhard de Chardin gaat in op Darwins theorie van evolutie gebaseerd op natuurlijke selectie, maar vooral ook op de talrijke ont wikkelingen sinds de dood van Darwin. Zo zijn er talloze fossiele bewijzen gevonden die de juist heid van de evolutietheorie bewij zen. Maar ook werden er veel an dere ontdekkingen gedaan en an dere theorieën en hypothesen be dacht. Zo kwam Albert Einstein met zijn relativiteitstheorie, waar in de kromming van de vierdimen sionale tijdruimte een grote rol Jan Schuurman Hess 'Ik loop als een soort verkenner door het veld en kijk wat er speelt' subsidietoezegging kwam van de provincie Zeeland. Een van de be langrijkste voorwaarden voor het verstrekken van de subsidie was voor de gemeente inzicht in de er varingen van de gebruikers van de elektrische scooters. Aangezien er in 2011 nauwelijks scooters zijn verhuurd was het ook niet mogelijk om voor 2011 een representatief beeld te krijgen van de tevredenheid van gebrui kers op Schouwen-Duiveland. „Daarom hebben we per brief van 2S november 2011 aangegeven dat er in 2012 een dergelijk onderzoek moest zijn, bij voorkeur via enquê tes. Onder meer waardering, her- halingsbezoeken, sterke en zwakke punten van het project moesten in beeld worden gebracht. Wij consta teren dat er geen aandacht is be steed aan deze subsidievoorwaar den", aldus de gemeente. „Uitge zonderd een algemene passage on der het kopje 'Tevredenheid ge bruiker'. Er wordt daarom door het college van B en W een kor- y van 10 procent op de gemeen- veelal Spaanstalige liederen door Juan Noguera worden er composi ties gespeeld van door de bandle den Fatima-Zohra Buurman (zang, toetsen, fluit), Philip de Goey (fluit, sax, percussie), Lex Lis- sauer (bas) en Mujud (percussie). Het belooft een exotische mix aan wereldmuziek te worden. Zaterdag 15 december, De Rode Ka mer, Havenplein 13-15, Zierikzee, 20.00 uur. speelt. Max Planck ontdekte de lichtdeeltjes, de fotonen en sinds dien is de kwantummechanica on stuitbaar opgekomen. Edwin Hubble begreep al sinds 1930, dat ons melkwegstelsel niet het enige melkwegstelsel in dit heelal is. Sindsdien is bekend ge worden dat er ongeveer 100 mil jard andere melkwegstelsels zijn. Uit de uitdijing van het heelal leid de men af dat er een Big Bang moet zijn geweest, waarmee dit heelal begon. De menselijke waar neming is ook sterk verbeterd. De Hubble ruimtetelescoop levert fan tastische beelden op vanuit de bui tenste regionen van het heelal. Belangstellenden kunnen zich voor het bijwonen van deze inlei ding van de Odd Fellow Loge aan melden bij Jan van Buiten, tel.nr. 0111-720631. De lezing begint om 20.30 uur en duurt tot 22.30 uur. ZONNEMAIRE - In Café Bommen- ede in Zonnemaire wordt zaterdag avond een klaverjaswedstrijd ge houden, aanvang 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 5,--. Opgeven voor deelname kan bij A. van der Hulle, tel. 0111-401044 of 06-50551896. door Melita Lanting OUDE TIJDEN Oude tijden herleven op Kiek Noel; waar klassenfoto's van alle Schou- wen-Duivelandse scholen zijn te zien TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Lees het laatste nieuws via www.pzc.nl/schouwen-duiveland OUDDORP - De bezwaren van bewo ners van het naastgelegen apparte mentencomplex tegen de mogelijk heid voor een campercamping op de Brouwersdam zijn afgewezen. Ze zijn ongegrond verklaard. De bewoners maken zich zorgen over de aanvraag van Marina Port Zélande. Ze zijn onder meer bang voor geur- en geluidsoverlast. Dan gaat het bijvoorbeeld om honden poep, barbecuerook en muziek. Het bewuste terrein is nu volgens het bestemmingsplan aangewezen als parkeerterrein en wordt gedeel telijk ook als zodanig gebruikt. Bewoners zijn bang dat campers het uitzicht vanuit hun apparte menten zal verslechteren. B en W van Goedereede zeggen dat door de bestemmingsplanwijziging be ter gestuurd kan worden op beeld kwaliteit en wijzen daarom dit be zwaar af. Ook verkeershinder en geluid- en geuroverlast worden van tafel geveegd. De appartemen ten liggen in een toeristisch gebied en dan mag er volgens het college wel sprake zijn van wat meer hin der. Volgens de norm zou de af stand tussen de campers en de ap partementen minimaal 30 meter moeten zijn en de afstand is 55 me ter en dat is volgens het college ruim voldoende. Ook bezwaren van recreatiebedrijf De Klepperstee, de catamaranvere niging Catpoint en Greenhuus zijn ongegrond verklaard. De ge meenteraad moet het bestem mingsplan Brouwersdam nog goedkeuren. Of er inderdaad op korte termijn een campercamping komt is nog niet bekend. Volgens Marina Port Zélande zijn er nog geen concrete plannen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46