SHOW ROOM SALE 70% Supermarkten naar stadsrand Brugman SCHOUWEN-DUIVELAND VRIJDAG 7 december 2012 KORTING p,°^e tot wel Goes, Marconistraat 34 Tel. 0113-246080 www.brugman.nl FZC Relatie boer-burger verbeterbaar 20 Gemeente wil nieuwe stadsentree Zierikzee Zoektocht naar a,mana,< .T.tlT.T.",! naam uitkijkpunt boeken door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het Groene Weegje en omgeving moet de nieuwe Voor deur' van Zierikzee worden - com pleet met (lang)parkeerplaats en mogelijk een grote supermarkt - en de binnenstad het recreatieve winkelhart van Schouwen-Duive- land. Dat staat in de Detailhandels- structuurvisie Schouwen-Duive- land. Ze zien het helemaal voor zich, wethouder Ad Verseput, plano loog Olaf Griffioen en bedrijfscon- tact-functionaris Huig Bode: Je rijdt naar Zierikzee, doet aan de rand van de stad je dagelijkse boodschappen en gaat vervolgens via de monumentale Zuidhaven poort te voet het centrum in om te shoppen en een terrasje te pik ken. „Maar dat is natuurlijk een ideaalbeeld", haast wethouder Ver seput zich te zeggen. De gemeente zou verder het liefst de supermarkten aan de rand van de stad zien en wat grootschali ge^) winkels aan de Gasthuis boomgaard. Voorwaarde bij dat laatste is dan wel dat de route van af de Gasthuisboomgaard naar de historische binnenstad van Zierik zee flink aangepakt wordt. „Want daar is nu sprake van 'achterkantsi tuaties' en leegstand." Ook ziet het college voor haar gees tesoog een compact 'kernwinkelge bied' in Zierikzee. Daarbij worden de pijlen vooral gericht op Nieuwe Boogerdstraat, Visstraat, Schuitha ven en Poststraat. Om die straten aantrekkelijker te maken moeten ze stevig onder handen worden ge nomen. Dat kan door nieuwe be strating, aanpassing van de verlich ting en het aanbrengen of uitbrei den van straatmeubilair. De supermarkten op het eiland krijgen in de - nog door de raad vast te stellen - detailhandelsstruc- tuurvisie letterlijk meer ruimte. Het maximale aantal vierkante me ter wordt gekoppeld aan de status van een supermarkt. Heeft deze een streekftinctie (Zierikzee) dan geldt een maximaal winkelopper vlak (WVO) van 1500 vierkante meter. Voor supermarkten met een bovenlokale functie hanteert het college een WVO van maxi maal 1200 vierkante meter en het minst bedeeld worden supermark ten met alleen een lokale functie.. Die moeten het doen met ten hoogste 1000 WVO. Discounts krij gen maximaal 1100 WVO. In het al tientallen jaren braaklig gende 'Gat van Nieuwerkerk' mo gen de twee bestaande supermark ten zich samen vestigen. Mocht dat gebeuren dan kan dat ten kos te gaan van de supermarkt in Oos- terland en die in Bruinisse. Wet houder Verseput: „Maar we heb ben hier nu eenmaal eerder afspra ken over gemaakt en daar hebben we ons aan te houden." De gemeente ziet supermarkten liefst aan de stadsrand. Deze Spar zit nu nog in hartje stad. ZIERIKZEE - Natuurmonumenten is op zoek naar creatieve ideeën voor namen voor drie nieuwe uitkijk punten op Schouwen-Duiveland. De uitkijkpunten komen in na tuurgebied Tureluur. Bij de Gast- huisdreef bij Zierikzee komt een punt van waaruit heel Tureluur te overzien is. Het nieuwe uitkijk punt wordt ook het startpunt voor excursies. Bij het nieuwe fietspad Zandweg-Brasweg komt ook een punt. Het derde punt komt aan de Havenweg bij Zierikzee. Suggesties kunnen naar boswachterfemke® natuurmonumenten.nl Hij mag graag het gaspedaal stevig indrukken, die jonge Schouwen-Dui- velander. Doorgaans komt hij er mee weg. Tot frustratie van zijn mede weggebruikers die na een inhaalac tie de achterlichten van zijn auto snel kleiner zien worden. Laatst liet zijn spreekwoordelijke geluk hem dan toch een keer in de steek en met een lelijk ook. Hij presteerde het om 54 kilometer boven de toegestane li miet te rijden en deze keer werd hij gesnapt. En moest ter plaatse het ro ze kaartje inleveren. Bedremmeld ging hij huiswaarts. „Maik moet wat bekennen; ik ben mijn rijbewijs kwijt." Ma zag het probleem eigen lijk niet zo „Dan moet je eens goed tiadenken waar je het gelegd kunt hebben", was haar raad. foto Ronald den Dekker rniiuiu—wwwmaM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45