Kerst in kleur 81 wonen l'JJLJÜUIMUUWTT? vrijdag 7 december 2012 MIX IN MULTIKLEUR Dé kerstkleur dit jaar is misschien wel wit, vooral het wit van sneeuw. Was gebruik van nepsneeuw ooit kitscherig, nu kan het volop. Viltige lappen die sneeuw moeten voorstel len, spuitbussen sneeuw. Er is zelfs 'echte nepsneeuw' om kerstpoppen van te kleien of een spoor van voet stappen te maken in 'verse sneeuw'. De Duitse knutselkoningin Martina Lammel gooide tijdens de kerstbeur zen hoge ogen met het door haar ontwikkelde product Snowpie. Met dat siliconenachtige goedje maak je zelf de mooiste sneeuwtaferelen. Merel Pieters, trendwatcher/stilist bij Intratuin, ziet in wit een link naar het koude hoge noorden. „Het wit staat voor een winterwildernis: winterwit in combinatie met flonke rende kristallen, natuurlijke materia len, accenten in het modieuze he melsblauw, leerbruin en donker grijs. Takjes, maar ook materialen als wol, beton, jute, hout en steen maken het ultieme buitengevoel af." El www.snowpie.de Overal duikt-ie op: de bijna over the top, supervrolijke boom vol felge kleurde ballen en kerstornamenten in de gekste vormen en patronen. Vooral cupcakes en ander lekkers uit de oven doet het goed. Maar ook bijna folkloristische versiersels, groffe breisels en patchwork-hangers passen in de trend van de electrified romantiek. Ballen in alle kleuren van de regenboog zorgen voor ultieme vrolijkheid in huis; mat, glan zend of heel hip in transparante kleuren. Deze trend is er in een paar uitvoeringen. Behalve de ultiem felle boom is er een multi-kleurvariant in warme tinten. Kleuren die heel goed scoren in die boom zijn lila, warmroze, parelgrijs, klei en mauve. Alles kan en alles mag in deze boom, op één ding na: een piek. Een piek was vorig jaar al 'twijfelachtig', maar dit jaar helemaal not done. Creativiteit is wel in, dus mag alles in de boomtop: ster, vlinder of hippe foambloemen, die lekker vol ogen en licht en buigbaar zijn. Reageren? wonen@persdienst.nl Kerstmis is een feest van uitersten dit jaar. Wit lijkt het nieuwe rood, met hernieuwd enthousiasme voor (nep)sneeuw. Lipstickrood speelt een pittige bijrol en de electrified fancy folk-boom springt in het oog. door Renske Schriemer foto's PR Bij Chanel kunnen ze de voorraad erop afstemmen. Als het econo misch slechter gaat, stijgt de verkoop van knalrode lipstick. Een tijd van recessie vraagt blijkbaar om net dat vleugje extra pit, vrolijkheid en vrouwelijkheid. Zo is het ook met kerst. Rood als kerstkleur is natuurlijk niks nieuws; rood en Kerstmis horen nu eenmaal bij elkaar. Maar dit jaar heeft kerst- rood het lipstickeffect, het komt als toefje overal terug. Maar dan wel als kers op de taart, niet als hoofdkleur. Vooral in combinatie met heel veel wit en natuurlijke materialen. Ze zorgen voor een winters gevoel, niet voor de glamoureuze rode kerst van weleer, waarin rood combineerde met glanzende strikken en veel goud en zilver. Nu zijn er ballen met rode stippen, streepjes en harten van rood vilt of gebreide ballen in jacquardpatroon in rood en wit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44