7 *0 Even 'uutblaozerï in Tiroler sfeer STIJLKAMER 2 Retrokamer Dankzij de buitenmarkt, de tweedehands binnenmarkt en de nieuwe antiek- en curiosa- markt (elke laatste zondag van de maand) kost het weinig moeite een retrokamer bij el kaar te scharrelen. De bijzon dere witte lamp en de oude tv-kast (inclusief televisie) vind je bij Joop Hoogeveen (hal 3). De industrielamp •hangt bij Casa Bella (hal 30), de tapijten bij Carpet de Lux (hal 36), de salontafel bij Pres tige Light (hal 30) en de grap pige haai bij Marous in hal 1. STIJLKAMER 1 Oosterse kamer Geef je woonkamer een oosterse tint met gouden en witte kussens (Casa bella, hal 30), een waterpijp (Unit 30555, hal 30), koeienschedels (Marous in hal 1) en Marokkaanse lampen (Unit 30555 in hal 30). De buffetkast en het kamerscherm zijn verkrijgbaar bij Magdy import Sc export in hal 30, de Marokkaanse waterkoker bij Unit 30555 in hal 30. vrijdag 7 december 2012 m. Niet elk tweede huisje staat in mondain Monte Carlo of in ongerept Varmland. De meeste staan in eigen tuin. door Jan van Mullem Jullie tuinhuisje heet 'Uutblaoshut'; vanwaar die naam? George Wolters: „Die naam is tijdens ons traditionele houtkloofweekendje bedacht door mijn broer. Elk jaar koopt onze familie van Staatsbosheer een perceel met bomen die we tot openhaard- en kachelhout kloven, voor eigen gebruik. Toen we daar met z'n allen in het bos zaten uit te rusten met een kom erwtensoep, is de naam uutblaoshut ontstaan, een plekje waar je even kunt uitblazen, op adem kunt komen. Perfect!" Dat is ook precies wat jullie er doen? „Ja, maar niet alleen dat. We drinken er koffie, kaarten met vrienden, vieren er feestjes en eten er soms; voor al 's zomers, als de barbecue op het terras staat. Als de kleinkinderen er zijn, is het helemaal de zoete inval." STIJLKAMER 3 Kleurrijke kamer Do.e eens wild met een eetka- merstoel in de vorm van een pump (Mozaki in hal 2), een felgekleurd schapenvachtje (Carpet de Lux, hal 36) en een met discolampjes versierd gla zen kersthert (Tante Pien, hal 4). De designspiegel vind je bij Pres tige Light (hal 30), de grappige gele hoeden en de kleding bij stuntwinkel De Bazaar (hal 4) en de eettafel-roulette bij Tante Pjen in hal 4. De kleurrijke ha zen staan bij Marous in hal 1. Je hebt het huisje ook - grotendeels - zelf gebouwd. „Klopt. Van restmateriaal, uit slooppanden. Ik heb in de bouwwereld gewerkt en destijds heel wat afvalmate- riaal kunnen veiligstellen. Met het oog op de bouw van een tuinhuis, later. Die wens was er toen al, maar de ruimte niet Pas na verhuizing naar een bungalow met tuin, konden de spullen uit de opslag. Het is een tuinhuis van 5 bij 5 meter geworden, compleet met houtkachel en grote ramen. We zijn er heel trots op." F>»^ Reageren en aanmelden? wonen@persdienst.nl Gelukkig kan het houten interieur tegen een stootje. „Klopt. Het huisje heeft een Oostenrijkse - beter: een Tiroler - uitstraling. Mijn vrouw en ik houden van die stijl, de gemoedelijke sfeer. Maar niet alles is typisch -voor Tirol. De zware houten stoel komt uit Kameroen, waar ik in 1979 en 1980 verbleef Er zit een grappig ver haal aan vast. De stoel was van een vooraan staand stamhoofd, die negentien vrouwen en nog veel meer kinde ren - en varkens - had. Ik liet merken gechar meerd te zijn van de stoei en vroeg wat hij ervoor wilde hebben. 'Je vrouw', zei hij. Tja, een blanke vrouw is in Kameroen een bijzon derheid. Maar toch, mooi niet! Na lang on derhandelen heb ik de stoel gekregen, gewoon door er geld voor te be talen, en verscheept." NAMEN George (69) en Ans Wolters (66) BE ROEP genieten van pensioen WOONPLAATS Silvolde TWEEDE HUISJE sinds 2011 FUNC TIE uutblaoshut; plek om op adem te komen, maar ook voor kaarten en koffiedrinken De hoekbank is wél typisch Oostenrijks. „Die stond in een inte rieurzaak en werd als kinderspeelhoek ge bruikt. Toen de zaak stopte, mocht de bank zo mee. De stof van de kussens kochten we in een winkel in Tirol en hebben we zelf op maat gemaakt." George en Ans Wolters in hun uutblaoshut, hun tuinhuis in Tiroler stijl. foto's GW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43