Het is een sport om 4l rond de 600.000 Eendekotsweg 5 Gapinge €604,000 Veerstraat 66 Oud-Vossemeer €598.000 Koninginnestraat 53 IJzendijke Heeft „tip* fcoob.UUU wonen@pzc.nl vrijdag 7 december 2012 Deze ruime nostalgische woonboerderij staat op een ca ha groot terrein. Op de eerste verdieping bevin den zich de entree, zijkamer, toilet/opkamer, woonka mer, keuken en bijkeuken. Het huis heeft vijf slaapka mers en beschikt over een eigen kanovijver. Het winterseizoen is voor Dom- burgse ondernemers bij uitstek de beste tijd om te verbouwen. Beeldend kunstenares Liesbeth Minderhoud laat haar winkel/ atelier/koffie- en theeschenkerij op de schop nemen. door Elian van 't Westeinde Zodra de laatste toeristen hun kof fers pakken, komen de bouwbe drijven naar Domburg. Er moet altijd wel iets verbouwd worden en dat kan natuurlijk alleen in de winter. Elk jaar zijn er wel een paar onder nemers die een tussenmuur wegslaan om een grotere winkel te krijgen. Of die van een ongebruikte bovenverdieping een vakan tiestudio laten maken. Beeldend kunstena res Liesbeth Minderhoud maakt dit jaar ook gebruik van het rustige winterseizoen. Haar winkel annex atelier annex koffie- en thee schenkerij Galerie Pop in de Weststraat is tot op de bodem gestript. Op 31 oktober hield ze uitverkoop en op 1 november be gon de sloop. „Dat was hard nodig", zegt de 37-jarige Domburgse. „Tien jaar geleden ben ik hier begonnen met het verkopen van fairtrade spulletjes, naast het maken van keramische beelden. In ons biocafé schen ken we fairtrade koffie en thee en we verko pen biologische tosti's en zelfgemaakte taar ten. Destijds was dat nog heel bijzonder. Nu steeds meer mensen dit soort eerlijke pro ducten leren kennen en daar ook prijs op stellen, wordt het steeds voller en drukker in de winkel. Ik heb bijna geen ruimte meer om te werken. Het enigszins verouderde pand huurde ik van mijn ouders. Nu heb ik het gekocht en kan ik de boel gaan opknap pen en meteen uitbreiden." Op een kleine wijziging na was de bouwver gunning gelukkig snel geregeld. „Een balkon mocht niet, dat wordt nu een Frans balkon. Verder past het ontwerp helemaal binnen het straatbeeld." Liesbeth en haar man Man fred hebben de ontwerptekeningen ge maakt samen met Rudy Koets van Contek uit Serooskerke. Voor het grote werk op de benedenverdieping heeft het stel bouwbe drijf Goetheer Huissoon uit Kapelle in de arm genomen. Dezelfde als de buurman, die ook flink aan het bijbouwen is. „Dat is makkelijk. Dingen als beton storten gaan ge- Aan de rand van Oud-Vossemeer staat deze luxe en ruime vrijstaande villa. De woning heeft aan de achter zijde uitzicht op het polderlandschap en beschikt over 5 slaapkamers, een ruime living, woonkeuken, bijkeu ken met extra keukenblok en geïsoleerde garage. «ö^nnn Mail dan naar: Vrij gelegen villa, gebouwd in 1871 in neo-classicisti- sche architectuur. Het pand is een Rijksmonument en is in 2002 grondig vernieuwd. De woning beschikt over drie woonlagen, bereikbaar via een ruim en karak teristiek trappenhuis. Er zijn vier slaapkamers en twee badkamers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40