sport 127 Justitie onderzoekt mishandeling Totilas Twente verliest voor de tweede keer van Helsingborg FC Twente heeft in zijn laatste wedstrijd van dit seizoen in de Europa League een pijnlijke nederlaag geleden. In de eigen Veste verloor het elftal van trai ner Steve McClaren van Helsingborg: 3-1. Van belang was het duel niet meer. Vooraf waren beide teams al zeker van uitschakeling. Het uitduel hadden de Tukkers overigens ook verloren. Halverwege leidden de Zweden met 2-0, door treffers van Nikola Djurdjic en Alejandro Bedoya. Na de hervatting maakte Thomas Sörum de derde treffer voor Helsingborg. Dusan Tadic scoorde vervolgens uit een vrije trap voor FC Twente. vrijdag 7 december 2012 BARCELONA Slechts kneuzing aan linkerknie Messi Lionel Messi kan opgelucht adem halen. De Argentijnse vedette van FC Barcelona heeft woensdaga vond in de Champions Leaguewed strijd tegen Benfica (0-0) 'slechts' een kneuzing opgelopen aan de buitenkant van zijn linkerknie. Dat maakte de medische staf van de Ca talanen na eerste onderzoek be kend. Messi was tegen Benfica op de bank begonnen, maar mocht na 58 minuten invallen van trainer Tito Vilanova. Enkele minuten voor tijd raakte de topscorer aller tijden van Barga geblesseerd bij een botsing met doelman Artur van de Portuge zen. Messi verliet vervolgens per brancard het veld. RIJSWIJK IJshockeybond pikt subsidiestop niet De Nederlands IJshockeybond ac cepteert niet dat de sport geen geld meer krijgt van sportkoepel NOC- NSF. In een brief die de bond don derdag naar Papendal heeft verstuurd, verzoekt de NÏJB het standpunt te herzien en alsnog subsidie toe te wijzen aan het ijs hockey. Voorzitter Ruud Vreeman betoogt dat NOCNSF met twee maten meet, omdat de subsidie voor ijs hockey compleet wegvalt, terwijl andere vergelijkbare sporten wel fi nanciële ondersteuning krijgen. OOST-SOUBURG RCS en Van Aerde verder met elkaar Zondag-tweedeklasser RCS heeft ook in het seizoen 2013-2014 Ro meo van Aerde als hoofdtrainer. Dat maakte de Souburgse club don derdag bekend. Van Aerde was van 2007 tot 2009 al oefenmeester bij RCS. Na afgelo pen zomer begon hij aan zijn twee de periode. Met de Souburgers heeft hij in elf duels negentien pun ten behaald en staat hij vijfde. RCS-voorzitter Wessel Vermeulen liet weten dat het contract met de trainer met één jaar verlengd is en dat de intentie is uitgesproken om nog langer door te gaan. door Giel Hendrix SITTARD/FRANKFURT - De eigena ren van Totilas blijft niet veel be spaard dezer dagen. Donderdag maakte het openbaar ministerie in Frankfurt bekend dat het de straf klacht van de dierenrechtenorgani satie Peta tegen het team rondom het dressuurpaard Totilas in behan deling neemt. Dat gebeurt na een positief advies van de dierenbe scherming in de deelstaat Hessen. Het bericht kwam een dag nadat de Duitse hippische federatie be kendmaakte dat dressuurruiter Mat thias Rath met zijn 'wonderpaard' uit de Duitse A-selectie is gezet. De combinatie is de laatste maan den niet meer in actie gekomen en heeft daarom ook geen scores kun nen neerzetten die een plaats in de A-selectie rechtvaardigen. Duits land hanteert daarvoor eenzelfde soort criterium als Nederland. Paar den en ruiters moeten met enige re gelmaat op niveau presteren om hun plaats in de A-groep niet kwijt te spelen. Paul Schockmöhle kocht eind 2010 het paard, dat tot die tijd met Edward Gal de ene titel na de ande re behaalde, voor meer dan tien miljoen euro. Later namen Klaus-Martin Rath en zijn vrouw Ann-Kathrin Linsen- hoff de sportieve rechten over, zo dat zoon Matthias Rath de hengst kon gaan rijden. Tot nu toe met weinig succes. De Duitse tak van Peta, een van oorsprong Amerikaanse dierenrech tenorganisatie, heeft op 28 septem ber een aanklacht ingediend tegen de eigenaren van Totilas. Davina Bruhn, advocate van Peta Duits land zegt daarover: „Officieel heb ben wij niets gehoord vanuit Frank furt, maar via de pers hebben we vernomen dat de aanklager onder zoek gaan instellen." Peta heeft geprotesteerd tegen de zogenoemde 'rollkur-methode' waarop Totilas getraind wordt. Daarbij wordt het hoofd van het paard extreem in de richting van zijn borst getrokken, zeggen de kla gers. Volgens Peta wordt die metho de gebruikt om het dier onderda nig te maken. Bruhn: „Je moet het vergelijken met de manier waarop een mens in een politiegreep wordt genomen." Daarnaast krijgt Totilas, volgens de organisatie, niet genoeg vrije beweging en wordt hem zelfs vaker weidegang onthou den. De omstandigheden waaron der Totilas (en veel andere paar den) worden gehouden, zullen worden getoetst door een deskun dige. De 'People for the Ethical Treat ment of Animals', zoals Peta voluit heet, is blij met de stap van het openbaar ministerie. De organisa tie is in 1980 in Amerika opgericht, maar inmiddels uitgezwermd over de hele wereld. Ook Nederland heeft, sinds 1993, een afdeling van Peta. „We houden ons niet speci fiek bezig met paarden of paarden sport. Maar als we meldingen krij gen, doen we daar natuurlijk iets mee. In dit geval is er in onze ogen sprake van overtreding van de re gels", geeft Bruhn aan. Dat Peta zijn aandacht richt op To tilas, heeft volgens de advocate niets te maken met het feit dat de hengst het bekendste en beste dres suurpaard van de wereld is. Zij heeft geen idee hoe lang het onder zoek gaat duren. Bruhn: „Maar. ik ga er wel van uit dat het enkele maanden gaat duren voordat we iets zullen horen over het onder zoek." Tegenover Duitse media liet Paul Schockemoehle zijn ongenoegen blijken over de gang van zaken. 'Onzin' noemde hij het „Het on derzoek zal aantonen dat dit hele maal niet te maken heeft met die renkwelling." Matthias Rath en Totilas foto Francesco Pecoraro/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27