'Drugsgeld ingezet in concurrentiestrijd' 221 zeeland Korting zolang je abonnement loopt! Grote zorgen over lot Thaise vrouw Weer wedstrijd streekeigen erven Werkt in je voordeel Rechtbank Middelburg spreekt Antwerpenaar vrij van ontvoering Man gewond bij val in windmolen vrijdag 7 december 2012 Strafzaak tegen Hoogwerkerservice Hoogwerkerservice (HWS) uit Kapelle kon dankzij drugsgeld le gale bedrijven kapot concurren ten, aldus officier van justitie Jan- neke de Smet. Donderdag bleek dat het nog vele maanden kan duren voor de verdachten echt terechtstaan. door Emile Calon MIDDELBURG - Met drugsgeld wer den legale bedrijven kapot ge maakt. Officier van justitie Janne- ke de Smet was donderdagmiddag zeer duidelijk. Ze benadrukte dat het Openbaar Ministerie de straf zaak tegen de mensen achter HWS serieus neemt en alles wil doen om ervoor te zorgen dat de schuldigen veroordeeld worden. Donderdag, tijdens een tussentijd se zitting, bleek dat er nog heel wat getuigen moeten worden ge hoord. De advocaten van de 29 ver dachten willen dat er nog 45 wor den gehoord. November vorig jaar deed de poli tie een inval bij het Kapelse bedrijf en nam een groot aantal machines in beslag. Ook werden vijf perso nen aangehouden, onder wie de directeur en zijn vader. Die vader wordt gezien als de hoofdverdach te. Maar ook de zoon en een ander zijn volgens de officier 'leiders van een criminele organisatie'. De hoofdactiviteit van het bedrijf was, zo vertelde de officier na af loop van de zitting, de handel in softdrugs. De organisatie beheerste de hele softdrugsketen: van het planten tot het oogsten, het ver handelen en het exporteren naar het buitenland. Twee growshops waren ook aan het bedrijf gelieerd. Met alle winst die gemaakt werd, sssBssammmn&eBtasmmtUBmtgHfmgmammsuBsa MIDDELBURG - Zeeuwse streekeigen erven kunnen zich tot dinsdag 5 fe bruari aanmelden voor de Zeeuw se Erftrofee 2013. Voor de wed strijd gelden verschillende criteria. Er wordt gekeken naar biodiversi teit, zoals groene elementen, een poel met salamanders en land schappelijke inpassing van het erf Ook cultuurhistorische kenmer ken zoals een bijzonder ijzeren hek, een historische steen of een kleurrijke boerentuin worden ge waardeerd. De Erftrofee wordt toe gekend uit waardering voor wat ei genaren doen dat het Zeeuwse landschap meerwaarde geeft. De organisatie is in handen van de stichting Landschapsbeheer, de boerderijenstichting Zeeland en de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie. Het inschrijfformulier is te downloaden op: www.landschapsbeheerzeeland.nl m. Telfort ToestelLease telfort.nl 08001707 Telfort winkels dagen is de Thaise vrouw Duang- dao Pimthong (roepnaam Lek) uit Breskens al spoorloos. werd de Hoogwerkersservice uitge bouwd. Volgens de officier kon den de verdachten met drugsgeld machines kopen. Ook werd er op grote schaal geld gewit, waarna het bedrijf eerlijke concurrenten uit de markt kon verdrijven. Ze be nadrukte dat in het geval van deze zaak de onderwereld en de boven wereld echt samenkwamen. De politie deed in 2007 al eens on derzoek naar de hoofdverdachte. Het werd afgebroken omdat er re cherchecapaciteit nodig was voor het onderzoek naar de Terneuzen- se coffeeshop Checkpoint. Tijdens het nieuwe onderzoek bleek ook dat het Kapelse bedrijf zaken deed met Delta. Bij het nuts bedrijf had het een contact dat in formatie gaf over aanbestedingen, zodat het de laagste prijs kon bie den en zo klussen kreeg. De Smet: „Andere bedrijven werden zo be nadeeld en liepen werk mis." door Harmen van der Werf BRESKENS - Henk van Haneghem uit Breskens maakt zich ernstig zorgen over zijn Thaise vriendin Duangdao Pimthong. Sinds afgelo pen week vrijdag wordt zij ver mist. „Ik ben bang dat ze de zee is ingelopen of in de haven van Bres kens is gesprongen." Taal noch teken heeft Van Hane ghem van Duangdao vernomen, sinds hij haar als vermist heeft op gegeven bij de politie. „We sliepen allebei beneden in huis, toen ze even naar de wc moest. Het was rond drie uur en ik ben weer in slaap gevallen, 's Ochtends om ze ven uur werd ik wakker. En ze was weg. Sindsdien heb ik haar niet meer gezien." Van Haneghem schakelde direct de politie in. De politie heeft haar signalement verspreid via internet (www.politie.nl) en de media. De 36-jarige Duangdao (1,53 meter) was gekleed 'in een halflange stof fen jas met bontkraag, spijker broek, bruine leren laarzen en droeg een zwarte muts'. Ze heeft zwart sluik haar, tot op de kraag. „De politie is ook nog nagegaan of ze haar OV-chipkaart voor de bus, boot of trein heeft gebruikt", weet Van Haneghem. „Dat is niet ge beurd. Ook is onderzocht of ze geld heeft gepind. Ook dat heeft ze niet gedaan." Openhartig vertelt de Bressiaander dat hij twee jaar en acht maanden met Duangdao samenwoont in Breskens. „Via een vriendin heb ik haar leren kennen. Ze is eerst drie maanden in Breskens geweest om te zien of het haar beviel. En dat was zo. Ze is teruggegaan naar Thailand om een inburgeringscur- sus te volgen en papieren in orde te maken. Vervolgens is zij weer naar Breskens gekomen." Van Haneghem en Duangdao sche len twintig jaar in leeftijd. In hun relatie heeft dat geen rol gespeeld, aldus Van Haneghem. „Ze heeft drie, vier vriendinnen, in Bres kens, in IJzendijke, in Eede, onder meer via haar werk als schoon maakster bij camping Schoneveld. Maar ik ben de enige man in haar leven." Hem is kort voor haar verdwijning wel iets opgevallen. Duangdao was enkele weken in het ziekenhuis ge weest vanwege een reumatische in fectie. Ze verbleef daarna een paar weken bij een vriendin. „Ik werk in de ploegendienst en kon moei lijk voor haar zorgen. Elke och tend bezocht ik haar." Sinds kort was Duangdao weer thuis. Van Ha neghem: „We reden de dag voor haar verdwijning over de Panora- maweg bij de vuurtoren van Bres kens, langs het water, zoals we heel vaak deden. 'Wat is de zee toch mooi', zei ze. Ik vrees daarom het ergste." Duangdao heeft als roepnaam Lek. Wie haar ziet en wil aanspreken, moet weten dat zij erg verlegen overkomt en de Nederlandse taal matig beheerst. De politie vraagt alle informatie over de vermissing door te geven via 0800-6070. Deze week is nog een oproep uitgegaan in het Thais. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 36-jarige man uit Antwerpen vrijgesproken. Tegen hem was drie jaar cel geëist, waarvan één jaar voorwaardelijk, een algeheel contactverbod en een verbod om in Nederland te verblij ven van tien jaar. De man werd ervan verdacht zijn echtgenote en hun kinderen te hebben ontvoerd en te hebben vastgehouden in de woning van zijn neefin Antwerpen. De man leefde in onmin met zijn echtgenote en de vrouw was met hun vier kinderen ondergedoken in een opvanghuis in Sas van Gent. Begin augustus stond hij voor de deur. Iedereen werd ingela den om naar Antwerpen te ver trekken. Daar zouden ze - volgens de man - gaan wonen in het appar tement van zijn neef Zijn echtge note verklaarde dat ze waren ont voerd en waren opgesloten. In een onbewaakt ogenblik wist ze haar tante in Hulst te bellen en die scha kelde de politie in. Volgens de rechtbank spraken de verklaringen elkaar tegen. „Te veel twijfels, en dus vrijspraak", aldus de recht bank. RILLAND - Bij een bedrijfsongeluk in een windmolen aan de Fortweg in Rilland is gisteravond een man gewond geraakt. De persoon is rond half zeven in het binnenste van de windmolen naar beneden gevallen tot een hoogte van 75 meter. Hij is door een speciaal team van de brand weer dat op hoogte met touwen werkt, uit de molen gehaald en ver volgens naar het ziekenhuis ge bracht. Volgens de reddingswerkers was de man aanspreekbaar toen ze hem aantroffen. In de molen werd volgens de Veiligheidsregio Zee land onderhoudswerk verricht. In windmolens zit vaak een trap naar boven. Via die trap kunnen de bla den en het draaiwerk van de mo len worden bereikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22