Nog meer schade voor Rutte II PZC Corvus J ligt voor anker op de Westerschelde Toestand van gedeputeerde Heijning kritiek Na de valse start door de op hef over de inkomensafhan kelijke zorgpremie heeft het kabinet-Rutte II opnieuw een deuk opgelopen. Gisteren maakte staatsse cretaris Co Verdaas van Economische Zaken zijn aftreden bekend, omdat hij door fouten in het verle den te veel in opspraak dreigde te raken. Uit de zeer korte verklaring van Verdaas bleek dat hij met zijn de claraties als PvdA-gedeputeerde ANALYSE door Frits Bloemendaai van Gelderland in de fout was ge gaan. Hij had treinreizen van Nij megen naar Arnhem gedeclareerd, terwijl hij in werkelijkheid van Zwolle naar Arnhem was gereisd. Dat zou als frauduleus kunnen worden aangemerkt. Voor velen was het aftreden geen verrassing, omdat Verdaas in zijn vorige functie al uitgebreid onder vuur had gelegen. Hij had honder den ritten met de dienstauto naar Zwolle gemaakt om bij zijn part ner te overnachten, terwijl hij had aangegeven dat hij van Zwolle naar Nijmegen was verhuisd. Een Gelderse gedeputeerde moet name lijk in de provincie wonen. Toch zagen PvdA-leider Diederik Samsom en formateur Mark Rutte geen bezwaren om Verdaas tot staatssecretaris te benoemen. Na het gesprek met formateur Rutte zei Verdaas zelf dat er over zijn de claraties niet was gesproken. Samsom deed gisteren net of er nieuwe feiten boven water waren gekomen, die hij toen niet had kunnen weten. Maar de verdachte declaraties waren al veel eerder in de media genoemd. En de discus sie over ritten met de dienstauto was afgedaan, zei hij. Dat roept vragen op over het be oordelingsvermogen van de PvdA-leider. Heeft hij zich door Verdaas laten overtuigen dat de zaak was afgedaan? Dat zou vreemd zijn, omdat er nog een on derzoek loopt van een ex-Statenlid van de PW, dat zich in de zaak had vastgebeten. Bovendien waren dé beschuldigingen van dien aard, dat het riskant zou zijn om alleen op het woord van Verdaas zelf af te gaan. Vanuit de Tweede Kamer kwam gisteren direct kritiek op Samsom en Rutte (als formateur), omdat zij onvoldoende zouden hebben doorgevraagd. Daardoor zou er nu onnodig schade aan het kabinet en het aanzien van de politiek zijn ontstaan. Door dit voorval zal op nieuw de discussie oplaaien over de screeningsprocedure voor aan staande bewindslieden. De bedoe ling van die procedure is juist om dit soort incidenten te voorko men. Maar daarvoor lijkt de scree ning niet diep genoeg te gaan. Bovendien zijn papieren regels niet genoeg. Hoe de kabinetsfor mateur ze hanteert, is minstens zo belangrijk. Gelooft hij de kandi daat op zijn of haar blauwe ogen, of laat hij extra spit werk doen en vraagt hij dóór? Dat laatste zou in dit geval waarschijnlijk veel schade hebben kunnen voorkomen. pagina 4/5: vasthoudende PW 'er kost Verdaas droombaan MIDDELBURG - De toestand van WD-gedeputeerde Sjoerd Heij- ning (60) was gisteravond nog on veranderd kritiek. De provinciebe stuurder werd woensdagnacht in het ziekenhuis opgenomen, nadat een slagader was geknapt. Heijning heeft twee operaties on dergaan. Gedeputeerde Staten heb ben Provinciale Staten en de amb tenaren gisteren met een kort be richt op de hoogte gesteld van de kritieke toestand van Heijning. Heijning is sinds 2011 gedeputeer de. Daarvoor was hij lid van Pro vinciale Staten en fractievoorzitter van de WD. Eerder was hij acht jaar wethouder in zijn woonplaats Goes en twintig jaar raadslid voor diezelfde gemeente. 'a5&ZZ£S&&&CÖ>$ïSZ&83!&aWSS6G5lB55Z&iiSS-ïlXSg§GZi DE STELLING Verdaas had best kunnen aanblijven Reageer op pzc.nl UW MENING 565 reacties Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 9910 r8'l711688l'55 5530 VRIJDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 4^$ I Veel sneeuw, 7 december 2012 254e jaargang nr. 290 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I 4° PZC SPORT PSV neemt met 1 -3 zege op Napels afscheid van Europa 26 ACHTER DE VOORDEUR Koning te rijk in gerenoveerde arbeiderswoning WONEN Een woordvoerder van Rijkswaterstaat meldde dat het schip daar nog de hele nacht moest blijven liggen, omdat de scheepvaartinspectie het te onveilig vond om door te varen naar Antwerpen. Bij de aanvaring kwamen zeker vijf mensen om het leven. Zes mensen zijn nog vermist. De zoekactie naar de opvarenden werd donderdag middag gestaakt en gaat vandaag niet meer verder, omdat er geen hoop meer is dat er nog overlevenden worden aangetroffen. foto KNRM Breskens foto-inzet Peter Nicolai VLISSINGEN/BRESKENS - De boeg van de Cor vus J is flink beschadigd door de botsing met de Baltic Ace, woensdagavond op de Noord zee. Het containerschip voer gistermiddag van de plek des onheils naar de Westerschelde en ging voor anker tussen Breskens en Vlissingen. pagina 2 en 3: Elk lichtje kan een drenkeling zijn. pagina 10 en 11: Spookbotsing op Noordzee. Bekijk de video op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1