114 zeeland i 19 Goese moskee verhuist toch naar pand in Zuidvlietstraat College wijst subsidie af Supermarkt Rilland voor derde keer doelwit inbraak GERARD N Rotary verkoopt kerstboomlichtjes voor Leergeld Walcheren ^AÜCiïPLUS vrijdag 7 december 2012 mensen uit Vlissingen maken ge bruik van de Kledingbank Zeeland: 65 volwassenen en 49 kinderen. VLISSINGEN - Het eerste subsidie verzoek van de Kledingbank Zee land bij de gemeente Vlissingen eerder dit jaar kwam te laat. De ge meente had toen al haar subsidie potjes voor dergelijke doelen al op gemaakt. Ook het subsidieverzoek voor 2013 is afgewezen. Volgens wethouder van sociale zaken Marin de Zwarte (CDA) gaat Vlissingen ervan uit dat het minimabeleid voldoende ondersteuning biedt. „En als je uit je minimabeleid geld haalt voor ondersteuning van de Kleding bank, zeg je in feite dat je eigen mi nimabeleid onvoldoende is." Maar tegen het besluit van het col lege van B en W om opnieuw geen geld te geven aan de Kleding bank Zeeland is bezwaar mogelijk. Daarom heeft de organisatie maan dagavond ook een dringend be roep gedaan op de commissie maatschappelijke zaken om toch de gevraagde 12.500 euro toe te kennen. Of de gemeenteraad daar toe bereid is, moet nog blijken - een commissie kan zo'n besluit niet nemen. Uit de vragen en op merkingen van de commissie was niet op te maken of de raad gevoe lig is voor het verzoek van de Kle dingbank Zeeland. Kledingbank Zeeland De Kledingbank Zeeland is in juni 2012 opgericht door de Nieuw Le ven Gemeente. Oprichtster is Susannah Koppejan, diaken bij dat kerkgenootschap. De Kledingbank is gevestigd aan de Ravensteijnweg in Middelburg, in het voormalige ROC Zeeland. Klanten hoeven niet hun financiële situatie te laten zien, maar moeten wel beschikken over een verwij zing van een andere (hulpverlenen de) instantie, zoals een kerk, een school of de sociale dienst. Meer informatie is te vinden op www.kledingbank-zeeland.nl BBSBSBt&HISIfSttK RILLAND - Voor de derde keer in twee jaar tijd is de Spar-super- markt in Rilland doelwit gewor den van inbrekers. De daders sloe gen donderdagochtend rond 05.00 uur toe. „Met grof geweld dit keer", zegt eigenaar Carlo de Neve. „Ze hebben met zware koevoeten op de deur staan rammen." De schade is aanzienlijk. De Neve wordt er 'zo zachtjes aan een beet je moedeloos van'. „Waar doe ik het nog voor, denk ik wel eens. Maar ik krijg veel steun van klan ten, dat geeft moed." De daders hadden het, net als de vorige keer, puur voorzien op siga retten. Makkelijke handel, volgens De Neve. „Rollen met krasloten la ten ze staan." Inbrekers worden steeds brutaler, zegt De Neve. „Ze geven nergens meer om. De inbraak was om vijf uur, dan komt de leverancier al bijna." Wel is een grote sirene, die na de vorige inbraak op het dak is geplaatst, afgegaan. „Er zijn wel een paar mensen die wat hebben gezien." De winkel was gisteren overigens gewoon open, klanten kunnen via de magazijndeur naar binnen. Nog meer beveiligen heeft volgens De Neve bijna geen zin. „Ze ko men toch wel binnen en dan is de schade nog groter." ZOUTELANDE Wereldlichtjesdag in Catharinakerk Elke tweede zondag in december wordt Wereldlichtjesdag gehou den. Op deze dag steken mensen om 19.00 uur over de hele wereld kaarsjes aan ter nagedachtenis aan overleden kinderen. De wereld wordt zo even letterlijk wat lichter voor mensen die een kind verloren hebben. Marea Uitvaart organiseert m.m.v. Marsmelody (live muziek en zang) op zondag 9 december 2012 een bij eenkomst in de Catharinakerk in Zoutelande. De inloop is vanaf 18.15 uur, de bij eenkomst zelf begint om 19.00 uur. Entree is gratis, maar een vrijwilli ge bijdrage is welkom. De op brengst wordt geschonken aan het vijftienjarig jubileum van het Sop hia kinderziekenhuis in Rotter dam. Kaarsen zijn verkrijgbaar voor één euro. Ook de opbrengst van de kaarsenverkoop gaat naar het Sophia kinderziekenhuis. VLISSINGEN VenduHuis de Jager houdt taxatiedag VenduHuis de Jager houdt zaterdag 8 december een taxatiedag in res taurant De Beurs op het Bel- lamypark te Vlissingen. De taxaties worden gedaan tussen 10.00 en 14.00 uur. De taxateurs beantwoor den grats en vrijblijvend alle vra gen van bezoekers. Het publiek mag vanalles meenemen, van por selein tot sieraden, van schilde rijen tot boeken en munten. Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 www.avaelectro.nl verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl NIEUWDORP Drenkeling in water Zeeland Refinery VLISSINGEN-OOST - De hulpdien- sten zijn donderdagavond rond kwart voor negen uitgerukt omdat er een persoon te water was ge raakt bij Zeeland Refinery in het in dustriegebied van Vlissingen-Oost. Het slachtoffer is uit het water ge haald en is ter plaatse behandeld door het ambulancepersoneel. Hij is vervolgens naar het ziekenhuis gebracht. OOST-SOUBURG Jaarlijkse evensong in Open Haven Op zondagavond 9 december is de jaarlijkse evensong in de Open Ha ven aan het Oranjeplein in Oost-Souburg. De aanvangstijd is 19.00 uur. Het wordt een dienst met veel koor- en samenzang vol gens de Anglicaanse traditie met enkele elementen uit de Nederland se vespers. Het thema van deze Evensong is: 'Verwacht de komst des Heren'. VLISSINGEN Wintertocht van Willen is Kunnen Wandelsportvereniging Willen is Kunnen houdt zaterdag 8 decem ber weer haar Wintertocht. Er zijn routes van 5,10,15 en 30 kilometer. De start is in de Falckstraat 4 in Vlissingen. De 30-kilometerlopers mogen starten tussen 09 en 10 uur, de andere drie afstanden tussen 10 en 13 uur. Inschrijfgeld is 3,50 euro inclusief verzorging voor de 30 km, 2,50 euro voor de andere afstanden. VLISSINGEN Politie houdt verdachte overval aan De politie heeft dinsdag een 22-jari- ge man uit Roosendaal aangehou den in verband met een overval in Vlissingen. De overval vond plaats op 16 september in een woning aan de Van Kamebeekstraat In die woning is een sportzaak gevestigd. Bij de overval werden geld en trai ningspakken buitgemaakt. Er wa ren meerdere daders. De bewoner bleef ongedeerd. door Luc Oggel GOES - Stichting Arrahman Mos kee Goes verhuist begin volgend jaar alsnog van de Joachimikade naar de Zuidvlietstraat. De stich ting heeft een planschadeovereen- komst ondertekend en opnieuw een omgevingsvergunning aange vraagd bij de gemeente Goes. Arrahman huist nu ruim zeven tien jaar aan de Joachimikade, maar kampt daar met ruimtege brek. Daarom was in februari dit jaar een bedrijfspand in de Zuid vlietstraat aangekocht om daar een islamitisch ontmoetingscentrum te vestigen. Alles leek in kannen en kruiken, maar de gemeente Goes wilde dat de stichting een planschadeovereenkomst zou on dertekenen alvorens de omgevings vergunning te verlenen. Dat wei gerde de stichting, omdat ze de fi nanciële risico's van eventuele claims niet durfde te nemen. Om dat de gemeente Goes de vergun ning daarop niet verleende, wilde Arrahman afzien van de Zuidvliet straat. Daar was de verkopende partij, Habego BV, het weer niet mee eens en dat leidde tot een rechtszaak. Die diende half okto ber, maar ook de voorzieningen- rechter kwam er niet echt uit. Zij vroeg beide partijen om te probe ren er in onderling overleg alsnog uit te komen, zeker omdat ze on danks het geschil nog steeds be reid waren zaken met elkaar te doen. Dat lukte echter niet en daarom heeft de rechter alsnog uitspraak gedaan in het voordeel van de ver kopende partij. Een geëiste boete wegens niet nakomen van de ver plichting werd niet toegewezen. Omdat de gemeente bleef vasthou den aan een planschadeovereen komst, heeft de stichting uiteinde lijk toch een analyse laten uitvoe ren. Overigens lijkt de kans op claims vrij klein, ook omdat om wonenden tijdens een eerder ge houden informatieavond zeer ge matigd reageerden op de toen nog mogelijke komst van het islami tisch centrum annex moskee. Er was enige vrees voor met name parkeeroverlast, maar bezoekers zullen voornamelijk met de fiets komen, liet woordvoerder Hashim Jansen toen al weten. Omdat de gemeente eerder ook al van plan was de omgevingsvergun ning te verlenen, ligt het volgens burgemeester René Verhulst voor de hand dat die opnieuw zal wor den toegekend. MIDDELBURG - De Rotary Club Mid delburg houdt ook dit jaar een lichtjeactie op de Markt in Middel burg. Zoals elk jaar gaat de op brengst van de verkoop van licht jes (2,50 euro per stuk) naar een goed doel. Nu is dat Stichting Leer geld Walcheren. Met de opbrengst kan de stichting schoolgaande kinderen steunen die door armoede onvoldoende kunnen deelnemen aan schoolse en buitenschoolse activiteiten. „Wij zijn blij dat we op deze ma nier een bijdrage kunnen leveren om sociale uitsluiting van kinde ren uit gezinnen met minimale fi nanciële middelen te voorkomen", zegt Hans Jorritsma, voorzitter van de Rotary Club Middelburg. Donderdag 13 december om 18.00 uur gaat de lichtjesactie officieel van start naast de ijsbaan op de Markt. De actie loopt tot 25 decem ber. Een bijdrage overmaken kan ook, op rekening 1156.83.321 t.n.v. Stichting Community Service o.v.v. Lichtjesactie 2012. Bij ieder mens past een kunststof kozijn. Klarinelweg 5 Middelburg T 01) 8 - Ó28 707 www.alkuplus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19