Kledingbank vraagt steun gemeenten iSl zeeland Seniorenwoningen in Oostkapelle zijn klaar Susannah Koppejan Kledingbank Zeeland Twelve Red Roses Concert in Gasthuiskerk vrijdag 7 december 2012 De Kledingbank Zeeland is in juni van dit jaar opgericht door Susannah Koppejan. Zij is diaken bij de Nieuw Leven Gemeen te. Namens dat kerkgenootschap zamelde ze kleding in en deelde die uit. Ze merkte dat er behoefte aan was omdat meer mensen moeite hebben financieel rond te komen. Subsidie is nodig om de organisatie draaiende te houden, de huis vesting in het oude ROC-gebouw aan de Ravensteijnweg in Middel burg te betalen en de onkosten te vergoeden die vrijwilligers ma ken om kleding bij winkels op te halen en naar de Kledingbank te brengen. door Maurits Sep MIDDELBURG - De Kledingbank Zee land klopt opnieuw aan bij de Wal- cherse gemeenten om financiële steun. Het aantal mensen dat er gratis kleding komt halen omdat ze zelf te weinig geld hebben die te kopen, stijgt. „We helpen mensen niet alleen aan kleding, maar ook aan meer ei genwaarde en zelfrespect", vertolk te penningmeester Daniël van der Meer op menselijke wijze het zake lijke verzoek tegenover een raads commissie in Vlissingen. Hij kwam er bedelen om 12.500 euro; in totaal heeft de Kledingbank Zee land 50.000 euro nodig. Of hij ook genoegen neemt met minder dan 12.500 euro vanuit Vlissingen, zo als een commissielid vroeg? „Nee. Maar als Vlissingen niet het ge vraagde lean geven, zijn we uiter aard bereid te praten over wat wel kan", antwoordde Van der Meer di plomatiek. De subsidie is nodig om de organi satie draaiende te houden, de huis vesting in het oude ROC-gebouw aan de Ravensteijnweg in Middel burg te betalen en de onkosten te vergoeden die vrijwilligers maken om kleding bij winkels op te halen en naar de Kledingbank te bren gen. De kleding zelf krijgt de organisa tie gratis en zij geeft die ook weer gratis door aan klanten. Twee keer per jaar kunnen die een uitzet ko- 'Kinderen hebben soms kromme tenen omdat hun schoenen al lang te klein zijn' men ophalen, passend bij het sei zoen. Tachtig procent van de kle ding is nieuw. „Dat helpt voor de eigenwaarde van mensen. Tweede hands kleding heeft vaak onvol doende kwaliteit", stelde Van der Meer. Een flinke groep klanten komt uit Vlissingen en dan is het gerecht vaardigd dat die gemeente de Kle dingbank ook met geld helpt, vindt Van der Meer. „Wij hebben 114 klanten uit Vlissingen: 65 vol wassenen en 49 kinderen. Het zijn vooral een-oudergezinnen. Alleen staande moeders met kinderen. Kinderen hebben soms kromme tenen omdat hun schoenen al lang te klein zijn." En zo doen zich wel meer schrijnende situaties voor. „We moeten mensen soms eerst nieuw ondergoed geven voordat ze kleren kunnen passen." Bij haar start in juni van dit jaar kreeg de Kledingbank Zeeland geen subsidie van Middelburg, Veere en Vlissingen. Toch doet de organisatie opnieuw een beroep op de gemeenten. Binnen een half jaar zijn er al meer dan tweehon derd klanten. Bovendien worden die op het bestaan van de Kleding bank gewezen door medewerkers van Orionis Walcheren, de instan tie die zorgt voor uitkeringen en bijzondere bijstand voor mensen met een minimum inkomen. „De gemeente Vlissingen zegt dat de regelingen voor de minima vol doende zijn, maar Orionis zelf ver wijst mensen naar ons", kaatste Van der Meer de bal terug. Behalve van Walcheren krijgt de Kledingbank ook klanten uit de Bevelanden en Zeeuws-Vlaande- ren. Ook de gemeenten daar kun nen een subsidieverzoek tegemoet- zien, kondigde Van der Meer aan. „De gemeente Vlissingen zegt dat de regelingen voor de minima voldoende zijn, maar Orionis zelf verwijst mensen naar de Kledingbank", aldus penningmeester Daniël van der Meer van de Kledingbank Zeeland. archieffoto Ruben Oreel Marleen Keus (I) van Woonburg heet de echtparen Kunen (m) en De Groot welkom als huurders van de nieuwe woningen. foto Ruben Oreel OOSTKAPELLE - De-acht nieuwe le- vensloopbestendige woningen aan de Brouwerijstraat in Oostkapelle zijn donderdag opgeleverd. Mar leen Keus van woningcorporatie Woonburg overhandigde de sleu tels aan de toekomstige huurders van zes woningen en deed met hen de inspectie. Zo heette ze on der meer de echtparen Kunen en De Groot welkom. De andere twee woningen - een hoekwoning en een tussenwoning - zijn nog te koop, via Zwaan Makelaardij in Koudekerke. De acht woningen zijn zo inge richt dat alle woonfuncties op de begane grond te vinden zijn. Zo zijn de hoofdslaapkamer en de badkamer beneden. Boven is een tweede slaapkamer en een ber ging. Aan de voorkant van de wo ning zijn bergruimtes met in elk daarvan een oplaadpunt voor een elektrische fiets. Woonburg ontwikkelt meer senio renwoningen in de Veerse kernen. Vorig jaar werden vier soortgelijke huurwoningen opgeleverd aan de E.D. van den Broeckestraat, ook in Oostkapelle. Later deze maand worden nog zes huurwoningen aan de Brouwpit in Meliskerke op geleverd. Voor alle huurwoningen zijn inmiddels huurders gevon den, aldus Woonburg. MIDDELBURG - Singer, Songwriter en Troubadour Stefan van de San- de houdt in december een bijzon dere tour met de naam: Twelve Red Roses Tour 2012. In twaalf dagen geeft hij in twaalf provincies in de twaalf hoofdste den, twaalf concerten in twaalf sfeervolle kerken. Op dinsdag 11 de cember speelt hij in de Gasthuis- kerk aan de Lange Delft in Middel burg met het koor Exaudi en de Zeeuwse singer-songwriter Elly Kellner. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt 12 euro, studenten en CJP pashouders 9 euro. www.stefanvandesande.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18