Minima in Vlissingen slechter af SHOW ROOM SALE 70% Opbrengst boekenbeurs voor Serious Request Zoeken Brugman WALCHEREN almanak Nog 3 dagen! IJspret in Zware Plaatwerkerij VRIJDAG 7 december 2012 17 PZC Gemeente stapt af van Walchers beleid Kledingbank vraagt steun Landbouwer gaat meer gemeenten 18 en 19 de boer op 20 en 21 door Maurits Sep VLISSINGEN - De Vlissingse minima gaan erop achteruit ten opzichte van minima in Middelburg en Veere. Dat is het gevolg van bezui nigingen door de gemeente Vlissin gen, die in financiële nood zit Vlissingen kort volgend jaar 350.000 euro op het minimabe leid; in 2014 465.000 euro. Dat treft mensen met een inkomen van 110 procent van het sociaal mi nimum. Daarbij worden ouderen harder getroffen, ten gunste van jongeren tussen 12 en 18 jaar. De grootste klappen vallen in 2014. Dat jaar vervalt de vergoe ding van 55 procent van de aanvul lende verzekering die minima kun nen afsluiten via de collectieve zorgverzekering van de gemeente. Als minima de aanvullende verze kering volledig zelf betalen, scheelt dat de gemeente 140.000 euro. De tweede grote besparing in 2014 haalt Vlissingen op de zogenoem de langdurigheidstoeslag. Dat is een eenmalige uitkering aan men sen die al lang van een minimum inkomen moeten rondkomen. Nu wordt die langdurigheidstoeslag ge geven na drie jaar, maar straks moeten minima daar vijf jaar op wachten. Dat levert de gemeente 120.000 euro op. Volgend jaar al veranderen de re gels voor bijzondere bijstand - een besparing van 120.000 euro. Min der mensen zullen voor bijzonde re bijstand in aanmerking komen en de regels worden strenger. De belangrijkste vergoeding is die voor duurzame gebruiksgoederen als wasmachines. Voortaan wordt alleen de vervanging van zo'n ap paraat vergoed en dat gebeurt niet meer na drie maar na vijf jaar. De eerste aanschaf moeten minima zelf gaan betalen, eventueel met behulp van een lening bij Orionis (sociale dienst/kredietbank/werk- voorziening). Overigens zal de ge meente niet meer meebetalen aan rente die minima over leningen moeten betalen. Chronisch zieken krijgen voortaan minder geld voor 'verborgen kosten' als telefonie en een bloemetje voor verzorgers: van 250 naar 150 euro per persoon, en maximaal 225 euro per gezin. De enige groep die erop vooruit gaat, zijn jongeren tussen 12 en 18 jaar. Zij krijgen een hogere vergoe ding voor deelname aan sport en cultuur (van 200 naar 260 euro). Die vergoeding gaat voor 65-plus- sers omlaag van 115 naar 75 euro. VLISSINGEN - De tijdelijke kunstijsbaan in de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen is donderdagmiddag officieel geopend. De baan is dit jaar iets groter dan de vorige keer, 25 bij 15 meter. Nieuw dit jaar is een touwbrug met tokkelbaan boven de ijsbaan. „Zo maken we nog meer gebruik van de mogelijkheden van de ruimte in de fabriekshal", zegt Patrick Gabriëlse van organisator Vita Event. De ijsbaan is tot en met 20 januari elke dag open. foto Ruben Oreel zie ook www.pzc.nl/video Tip? redactie@pzc.nl OOSTKAPELLE - Ten bate van Se rious Request vindt woensdagmid dag 12 december een boekenbeurs plaats in Eetcafé De Babbelaar te Oostkapelle: Op die plek wordt eind december ook een Glazen Huis ingericht als Zeeuwse variant op het Glazen Huis van 3FM in En schede. Schrijfster Tinka Leene levert een speciale bijdrage. Ze verkoopt en signeert er haar boek 'Het Zeeuw se Knop bakboek', dat vol staat met recepten en verhalen uit de hele wereld. De beurs begint om 12.00 uur en duurt tot 16 uur. Mensen die boeken willen afstaan voor de beurs, kunnen die bij het eetcafé afleveren op dinsdag 11 de cember tussen 16.00 en 17.00 uur. In het kader van het Glazen Huis Oostkapelle lopen inmiddels meer dan zeventig van dit soort acties. KORTING p'°^e' tot wel Keukens - Badkamers Tegels Sanitair Goes, Marconistraat 34 Tel. 0113-246080 www.brugman.nl Hij mag graag het gaspedaal stevig indrukken, die jonge Schouwen-Dui- velander. Doorgaans komt hij er mee weg. Tot frustratie van zijn mede weggebruikers die na een inhaalac tie de achterlichten van zijn auto bliksemsnel kleiner zien worden. Laatst liet zijn spreekwoordelijke ge luk hem dan toch een keer in de steek en meteen lelijk ook. Hij pres teerde het om 54 kilometer boven de toegestane limiet te rijden en deze keer werd hij gesnapt. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. Bedremmeld ging hij huiswaarts. „Maik moet wat be kennen; ik ben mijn rijbewijs kwijt." Ma zag het probleem eigenlijk niet zo„Dan moet je nog maar eens goed zoeken", was haar raad. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Webshop is open! www.intratuinvuurwerk.nl Trekking 10 december J3Ckpot miljoen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17