Folk in kopie Schotse pub cultuur13 Ballustrada roept hulp in van abonnees agenda Kerstconcert BachPlus in Sint-Baafs Kerstshoppingcruise DUITSLAND GOV wordt Muziektheater Zeeland NL vrijdag 7 december 2012 aanaggmBKSffiaeaBgaasa Scrum verzorgt theaterconcert in Stadsschouwburg Middelburg door Marius Roeting MIDDELBURG - Een scrum is een spelhervatting in het rugby, waar bij de partijen proberen de bal te veroveren door elkaar weg te druk ken. Scrum is eveneens de naam van een Nederlandse formatie die Keltische muziek speelt en zater dag optreedt in Middelburg. „Rugby is een ruige sport, maar ge broederlijk. Er is nooit gedonder. Na afloop van de match drinken beide partijen vaak een biertje in de kantine. Het heeft raakvlakken met onze muziek. We gaan er fel en gedreven tegenaan. Het publiek komt voor een feestje. En dat wil len wij ook. En na afloop... een biertje." Zanger Robin 'Skottie' Slutter ver telt net zo bezield over zijn mu ziek als op het podium. Want daar wordt behalve gemusiceerd ook verteld. Over de achtergronden van de liedjes. „Ja, een beetje edu catief. In eerste instantie komen de bezoekers voor de muziek en je moet maar afwachten in hoeverre ze iets van dat verhaal oppikken. Maar we krijgen regelmatig reac ties." Scrum bestaat zo'n acht jaar en stond bekend om de snoeiharde aanpak van traditionele Ierse en Schotse songs. Etiketten als power- folk of hardrockfolk misstaan niet bij de uitvoeringen met sterk ver vormde elektrische gitaren, bas en drums, naast fiddle en highland pipe (de Schotse doedelzak). Sinds 2010 kent Scrum ook een an der gezicht. „In Schotland maak ten we kennis met de gezelligheid en ongedwongenheid van de pub. Mensen komen om te praten, te luisteren en voor de muziek. Met dat thema zijn we gaan spelen en in 2010 zijn we met de voorstelling A night at the pub de theaters in ge gaan." Voor de voorstelling bouw de Skottie zelf het decor: een heu se kopie van een Schotse pub, in clusief bar. Het recept is voor op volger A night of tunes and tales herhaald. „Je kijkt als het ware in een kijkdoos en wordt er als pu bliek bij betrokken. We spelen al als het doek opgaat. Het verhalen de gedeelte in deze voorstelling is groter. Er zit meer diepgang in de verhalen rond de songs en tunes." De verpakking is op het theater af gestemd. Strikt akoestisch, met aangepaste ritmesectie, maar nog steeds met doedelzak en viool. En Scrum in A night of tunes and tales. TERNEUZEN - Enkele tientallen abonnees hebben zich inmiddels aangemeld voor het steunfonds Vrienden van Ballustrada. Het fonds is opgericht om de toekomst van het Zeeuwse literaire tijd schrift veilig te stellen. Die staat onder druk omdat de provincie na 2013 literaire tijdschriften niet lan ger wil subsidiëren. De redactie roept abonnees ook op nieuwe abonnees te werven Van Ballustrada is net een nieuw nummer verschenen. Dat bevat on der meer poëzie van André van der Veeke, Fred Bloemink, Kees Francke, Jabik Veenbaas, Kees En gelhart en Thorn Schrijer, mail art van Ko de Jonge en bijdragen van onder anderen John Toxopeus, Dick O. Schultz, Jan J.B. Kuipers, Johan Saenen, Kaki Gaia-Dada en Theo Raats. www.ballustrada.eu fraaie meerstemmige zang. Scrum grijpt deels ook terug op gekend re pertoire als Whiskey in the jar, Mol ly Malone en The wild rover. Dat doet de band verrassend origineel, verantwoord en zelfs gedurfd, zo als in een knappe, doordacht opge bouwde versie van Amazing grace. „We hebben er lang over nage dacht of we dat wilden, die beken de nummers. Zie het maar als een bewuste concessie. De wat oudere garde onder de bezoekers herkent die songs. En ook voor ons maken ze deel uit van een stukje geschie denis. We doen het met respect en het is een soort eerbetoon aan de genen die deze liedjes zo bekend hebben gemaakt." Scrum, zaterdag in Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur. Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Burgh-Haamstede Kerstfair. Grand Hotel ter Duin, 17.00-21.00 uur Kruiningen Kerstfair. Ons Dorpshuis, 15.00-20.00 uur Middelburg Kijkdag voor veiling Aziatica. Zeeuws Veilinghuis, 10.00-17.00 uur Lezing C. Portheine-Caudri over Ju gendstil in Duitsland en Oostenrijk. Zeeuwse Bibliotheek, 16.45 uur. Serooskerke Winterfair. Kado&Zooo, 18.00-21.00 uur PODIUM Goes Woodstock, the story. De Mythe, 20.00 uur The Memorials Rye. Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Youp van 't Hek try-out 'Wigwam'. Schouwburg, 20.00 uur (uitverkocht) Optredens Vandryver, Saint Helena Do ve en Zorgzaam Spontaan. De Drvkkery, 16.00 uur Stand van zaken: Negen Zeeuwse sin ger-songwriters. De Spot, 20.00 uur (zaal open). Punk: The Shining, Cracks in the Wall, Gewoon Fucking Raggen en Scallywags. Bar American, 21.00 uur Nieuw- en St Joosland Theaterconcert Ernst Jansz met zijn band CCC Inc. (uitverkocht). Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Kleinkunst door Mylou Frencken. Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen Huub Stapel: 'Mannen komen van Mars, Vrouwen van Venus'. Scheldetheater, 20.00 uur Addicted to Hardcore - 2nd edition met dj Beuntje en MC M-Core. De Pit, 20.30 uur Vlissingen Balletschool Isabelle Zwaan. Atrium Ter Reede, 19.00 uur Pretty Things Burlesque Peepshow. De Piek, 21.30 uur Zierikzee Regioruis DJ Contest #3. Poppodium Brogum, 20.00 uur Sing-in door 'Zij en Zeeuws'. MFC, De Huijbertstraat 35, 20.00 uur 'Missa Caecilia' door Cies Meinders. 'De Driehoek', Kerkhof 8, 20.00 uur. Feestelijke 3-daaj AARDENBURG - Stichting Bach-Co- mité Aardenburg brengt zaterdag de Sint-Baafskerk in kerstsfeer met een concert door BachPlus. Onder leiding van dirigent Bart Naessens brengt het ensemble de oerversie (de Es-dur-versie) van het Magnifi cat, ook wel bekend als de lofzang van Maria. Daarnaast voert het de cantate Be- reitet die Wege, bereitet die Bahn (BWV 132) uit. Ook staan een or gelintro en het dubbelconcerto voor twee klavecimbels op het pro gramma. Net als tijdens eerdere concerten maakt BachPlus gebruik van zowel vocale als instrumentale solistische bezetting op historische instrumenten. Het concert begint zaterdag om 20.15 uur. www.bachcomite.nl fSHS MfW Ti -Ml! busreis naar of van Keulen I r/ 2 nachten cruise 2 x ontbijt r/ 2x diner - ,-Wj JSSKÏSSKMCiKKMSSaKifiSi-XMKiöiSi vv. Nu fors in prijs verlaagd! GOES - Muziektheatergezelschap GOV heeft zijn naam gewijzigd in Muziektheater Zeeland. GOV stond voor Goese Operette Vereniging, die in 1945 werd opge richt en elk jaar een operette op voerde. Die traditie werd tot 2000 volgehouden. Onder invloed van de groeiende populariteit van de musical richt GOV zich sindsdien steeds meer op dat genre. In 2004 werd de naam veranderd in Mu ziektheatergezelschap GOV. Om dat die afkorting nog te veel wordt geassocieerd met operette en om dat de leden inmiddels uit de hele provincie komen, is nu besloten een andere naam te voeren. De eerstkomende productie van Muziektheater Zeeland is Belle het Beest, in april 2013 te zien in Goes, Middelburg en Terneuzen. NU OF N00I71 Voor de waanzinnige uitverkoopprijs van slechts 99 cruist u mee naar de gezellige kerstmarkten van Düsseldorf en Keulen. En dit is inclusief 2 nachten cruise per feestelijk versierd MS Allegro***", ontbijt én diner en busreis Keulen-Rotterdam of v.v. Alle vertrekdata gaan definitief door en zijn voordeliger dan ooit! Boek nu uw plaats aan boord en geniet van versierde kraampjes, vrolijke jingles en kerstversnaperingen! Het sfeervolle MS Allegro**** is voorzien van o.a. een personenlift, restaurant, bar en een lounge. De klantbeoordeling is een 8.6! Vertrekdata: 12/12, 14/12 en 21/12 Voordeel benedendek v.a. 99 Bovendek v.a. 129 Prijzen zijn p.p. o.b.v. een 2-persoonshut. Zie www.kras.nl/91000 waarom zou je meer betalen BOEK OIMLINE of bel 0900-9697 iscpm óers vejmelo. Frjzen.pja exclusie! lesgvcnpgskosten en .fcnUtmltejteqlands

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13