Reder Stamco Ship Management rouwt om doden 'We zagen overlevingsmiddelen drijven die niet opengemaakt waren, het moet allemaal zó snel gegaan zijn' Noordzee vrijdag 7 december 2012 Johannes Post, schipper van de KNRM Corvus J van: Grangemouth (Schotland) naar: Antwerpen Vlag: Bemanning: Lading: Lengte: Breedte: Bahama's 24 Auto's 148m 25m Rotterdam Vrachtschip Baltic Ace zinkt na aanvaring 5 dec. 19.15 uur Vlag: Bemanning: Lading: - .1: Lengte: Breedte: Baltic Ace vertrek: 16:06u van: Zeebrugge naar: Kotka (Finland) containers 135m 20m De Griekse rederij Stamco Ship Managament in Pi raeus rouwt over de slacht offers die zijn gevallen bij de scheepsramp voor de Zeeuwse kust. „We hebben kaarsen opgestoken voor de bemanningsleden van de Baltic Ace die de aanvaring niet hebben overleefd", zegt woord voerder Panagiootis Kakoliris. „We zijn in gebed bij de mensen én hun nabestaanden." Het bedrijf verkeert in een shock. „Het is niet makkelijk te begrij pen", zegt Kakoliris met gebroken stem. „We hebben zo'n ramp nog niet eerder meegemaakt." De rederij is blij met het kordate optreden van de Nederlandse kust wacht, reddingsbrigade en andere schepen, waardoor dertien opva renden snel uit de koude Noord zee gepikt konden worden. De vijftig schepen van de Stamco Ship Managament bevaren de ze ven wereldzeeën. „We hebben een jonge vloot", legt Kakoliris uit. „Stuk voor stuk in goede techni sche conditie." De gedachten van Stefan Junger- hans van de Corvus J, het andere schip dat bij de ramp was betrok ken, zijn bij de bemanning van de Baltic Ace. „Gelukkig hebben we één drenkeling kunnen redden." Infraroodbeelden laten zien hoe een bemanningslid van de Baltic Ace met een helikopter wordt gered. foto Koninklijke Marine De 'rans Naerebout van de Kustwacht tijdens de zoektocht donderdag. f foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11