meisje verleden tijd Steeds meer druk op Mursi buitenland 19 ïven lang een trieste attractie Excuses ziekenhuis voor informatie over zwangere Kate donderdag 6 december 2012 LONDEN - De directie van het Lon- dense King Edward VII-hospitaal heeft gisteren excuses aangeboden bij de Britse koninklijke familie voor het verstrekken van vertrou welijke informatie aan derden over de toestand van de zwangere Kate. Het ziekenhuis werd in de maling genomen door twee Australische radio-imitatoren van de zender 2Day FM. Ze deden zich voor als respectievelijk koningin Elizabeth en prins Charles. Dj's Mei Greig en Michael Christian waren zo over- den doorverbonden met de particu liere verpleegster aan het bed van Kate Middleton, de misselijke her togin van Cambridge. „Ze slaapt op dit moment. Ze heeft een rustige nacht gehad. Er is haar wat vloeistof toegediend. Ze is op dit moment stabiel. Ik zou u wil len voorstellen dat elk tijdstip na negen uur geschikt is voor een be zoek. We zullen haar dan opfris sen", zo vertelde de zuster op de Australische radio. Ze voegde er aan toe dat Kates echtgenoot, prins William, al om huis was gegaan. De directie van het Londense ziekenhuis kon het allemaal niet waarderen en heeft de regels voor inkomende telefoon tjes inmiddels aangescherpt. De lei ding van het Australische radiosta tion bood 'oprechte excuses' aan wegens de ophef, maar was ook zelf verbaasd dat de dj's zo makke lijk werden doorverbonden. „De uitzending werd gemaakt met de beste bedoelingen. We zijn blij dat het Kate goed gaat en we wensen haar het beste." Het paleis onthield Veldslag bij presidentieel paleis Situatie in Egypte dreigt kort voor referendum te escaleren. Voor- en tegenstanders beko gelen elkaar met stenen bij presidentieel paleis. Oppositie haalt alles uit de kast in een poging Mursi's de creet onderuit te halen. door onze correspondent Dirk Wanrooij CAIRO - Voor- en tegenstanders van de Egyptische president Moha- med Mursi zijn gistermiddag in Cairo weer slaags geraakt bij het presidentieel paleis. De Moslim Broederschap had opgeroepen tot een betoging voor Mursi voor diens paleis. Tegenstanders van de president hebben toen hetzelfde gedaan als reactie op het plan van de moslim broeders. De twee groepen gooi den stenen naar elkaar, maar de demonstranten tegen Mursi moes ten snel het veld ruimen. De president was gisterochtend net weer in zijn paleis aan het werk gegaan. Dat meldde een per soneelslid. Mursi had het paleis dinsdag aan het begin van de avond uit voorzorg verlaten nadat demonstranten door de beveili ging rond het gebouw waren ge broken. Op 22 november verraste Mursi vriend en vijand door zichzelf per decreet dictatoriale bevoegdheden te geven. Hij wilde zo naar eigen zeggen de revolutie die een einde maakte aan het bewind van zijn voorganger Hosni Mubarak be schermen. Afgelopen zaterdag keurde hij bo vendien een grondwet goed die is opgesteld door leden en sympathi santen van de Moslim Broeder schap, de partij waar de president uit voortkomt. Op 15 december wil de president het volk in een re ferendum een oordeel laten geven over de nieuwe grondwet die, vol gens critici, van Egypte een streng islamitische staat zal maken. Het lijkt moeilijk voorstelbaar om in de huidige chaotische toestand een verkiezing te houden die aan democratische normen en waar den voldoet. Het is in Egypte de vraag wie toe zicht houdt op een correct ver loop. De uitslag van een referen dum onder toezicht van Mursi's aanhang - politici en/of ambtena ren - zal altijd aangevochten wor den. Terwijl het leger zich afzijdig houdt, haalt de oppositie nu dus alles uit de kast in een poging Mur si's decreet onderuit te halen en de gewraakte grondwetstekst ver anderd te krijgen. Niet alleen in Caïro zijn er dagelijks protesten, ook in andere delen van het land is het onrustig. De berichten over gewelddadige confrontaties tussen voor- en tegenstanders van de pre sident zijn niet meer bij te hou den. De Egyptenaren zijn tot op het bot verdeeld. De oppositie eist dat Mursi opstapt. De president be weert het land naar een ware de mocratie te leiden. Toch zal hij vol gens veel van zijn landgenoten met initiatieven moeten komen om de impasse te doorbreken. Dinsdagavond kon alleen een enor me politiemacht voorkomen dat de woedende menigte zijn paleis binnendrong. Als de president totale chaos in zijn land wil voorkomen moet hij water bij de wijn doen. Nu staan de beide kampen lijnrecht tegen over elkaar en lijkt de kans op ver dere escalatie, en daarmee meer ge welddadigheid in Egypte, groter te worden. ge met een bed en wat emmers water om zich te wassen en te ko ken. Dat was alles. Defen werd door haar moeder en broer ver pleegd. Ze viel een tijdje geleden ook nog, waardoor ze een emmer heet water over zich heen kreeg." Ook in haar woninkje werd Defen als een attractie gezien. „Mensen kwamen naar haar huis om Defen te bekijken en om haar uit te la chen. Dat heb ik zelf meege maakt", zegt Wessels. Hij beschrijft een verschrikkelijk le ven, maar door haar goede schoe nen te leveren werd het bestaan van Defen iets verlicht omdat ze daardoor mobieler werd. Wessels heeft meer grote klanten. Sultan Kösen uit Turkije bijvoor beeld die ook in de Zutphense winkel is geweest. Hij heeft maatje 62. In januari overleed Aleksander Sizonenko, die twintig jaar lang door Wessels van passend schoei sel werd voorzien. De Rus was de langste man ter wereld en had schoenmaat 69. „We zijn goede vrienden geworden, we hebben met elkaar gelachen en gehuild." Wessels verdient zijn brood met de grotere maten. Het maken van de extreem grote schoenen is ooit begonnen als een pr-stunt, maar het is zoals Wessels het verwoordt uitgelopen op een missie. „Wie moet die mensen anders helpen? Ze krijgen de schoenen ook ca deau, ik hoef er geen geld voor te hebben." Georg Wessels met Defen. foto GPD LONDEN Cel voor wapenhandel Hij hielp mee met het verschepen van 70.000 geweren, 10.000 pisto len en meer dan 32 miljoen kogels van China naar Nigeria, maar komt nu terecht in een Britse cel. Gary Hyde is in Londen veroordeeld tot een celstraf van 7 jaar voor het ille gaal vervoeren van wapens. De wa penhandelaar verdiende meer dan 750.000 euro. MANILLA Meer doden tyfoon Het dodental door de tyfoon Bop- ha, die dinsdag over het oosten van de Filipijnen trok, is opgelopen tot bijna 300. Enkele honderden men sen zijn nog vermist. Tienduizen den mensen sloegen op de vlucht voor het natuurgeweld. De rege ring zette ruim 1.000 noodverblij- ven voor de vluchtelingen op. BRUSSEL '30 km in woonwijken' In alle Europese woonwijken moet een maximumsnelheid gaan gel den van 30 kilometer per uur. Dat vindt een reeks Europese organisa ties die gisteren het startsein voor een handtekeningenactie gaven. De initiatiefnemers hopen een mil joen handtekeningen te verzame len. De Europese Commissie is dan verplicht de kwestie op te pakken. SURAT THANI Koh Samui loopt leeg Het populaire Thaise vakantie-ei- land Koh Samui zit zonder stroom. Oorzaak is een breuk in een stroomkabel onder water. Toeris ten ontvluchten het eiland. Het is vakantieseizoen en normaal ge sproken bezoeken dan circa 20.000 vakantiegangers het eiland. Nu zijn er nog maar ongeveer 1.000. 'oopliolc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9