Ontzorgen van ontwerp tot oplevering 20| donderdag 6 december 2012 Carolien Baert (I) en Patricia van den Berge buigen zich over bouwtekeningen van een opdrachtgever. Inschakeling van Paras betaalt zich terug in tijdwinst en budgetbewaking, foto Paras Design Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaamse bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (interna tionale faam verworven hebben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaanderen geves tigd zijn. Vandaag: Paras Design door Sheila van Doorsselaer Een verbouwing, nieuw bouw of een nieuwe in richting kost in het bes te geval tijd en in het erg ste. geval ook nog eens een heleboel kop'zorgen. Wie zo'n klus zonder kleerscheuren, stress, binnen de gestelde tijd en budget wil doorkomen; kan Paras Design uit Terneuzen in de arm nemen. Paras Design bestaat uit het duo Patricia van den Berge (40) en Ca rolien Baert (28). Van den Berge staat aan de wieg van Paras; ze richtte haar bedrijf op nadat ze bij verschillende architecten- en ont werpbureaus de nodige ervaring had opgedaan. Haar kennis en kun de wilde zij combineren met verre gaande dienstverlening aan de klant. In 2007 voegde Carolien Baert zich bij Paras. Zij kwam vers van de opleiding interieurvormge ving in Mechelen en deelde de vi sie van Van den Berge. Door de krachten te bundelen kon Paras ook op het gebied van interieur de klanten van dienst zijn. Paras Design past zich helemaal aan de wens van klant aan. De in breng van Paras kan gering zijn, bijvoorbeeld slechts met adviseren op het gebied welk(e) architect/ kleurstelling/materiaal te gebrui ken, tot het begeleiden van een complete nieuwbouw, van ont werp tot de oplevering. Paras Design proces dat volgt." Ontzorgen is het sleutelwoord bij Paras Design. Van den Berge en Baert voeren de ge sprekken met gemeenten over be stemmingsplannen, helpen met de offerteaanvraag en de selectie van aannemers en tikken die zo nodig ook op de vingers als ze af spraken niet nakomen, bewaken zodoende de voortgang van de bouw en het budget en kunnen ook adviseren over de mooiste, prachtigste en meest doelmatige in richting. Van den Berge: „Ongeacht of het een groot of klein project is. Het doel is het project voor de klant tot een fantastisch eind te bren gen." Baert: „De klant moet élke avond zorgeloos kunnen gaan sla- In 2003 aan huis opgericht door Patricia van den Berge. Paras staat voor 'gezicht''identi teit' en 'toetssteen'. Het doel van Paras Design is het ontzorgen van klanten die willen (ver)bouwen of (her)inrichten en die wel de lusten, maar niet de las ten van zo'n ingrijpende en tijdro vende klus willen ervaren. Carolien Baert komt in 2007 de gelederen versterken. Sinds 2009 is Paras gevestigd aan de Herengracht in Terneuzen. Paras kan vanaf het begin- tot het eindstadium bij een project wor den betrokken. www.parasdesign.nl pen. Laat ons maar wakker lig gen." Uiteindelijk kan Paras de op drachtgevers veel tijd en geld be sparen. Paras Design heeft op drachten in heel Zeeuws-Vlaande ren en daarbuiten. De projecten zijn divers, van het ontwerpen en uitbreiden van woningen, het in richten van een logopediepraktijk, het uitbreiden van een wachtruim te van een dierenartspraktijk tot het omvormen van een slagerij tot delicatessenzaak met bovenwo ning en het uitbreiden van een kin derdagverblijf. Ook zorgde Paras Design dat een druk restaurant binnen twee weken een compleet nieuwe keuken kreeg. Baert: „We maakten toen geen week- of dag planning, maar een superstrakke urenplanning. We wisten per uur wie kwam en wat moest doen. Op deze manier kregen we deze ingrij pende verbouwing op tijd af." Zelfs de inrichting van winkels, de omvorming van een kerk tot een atelier, het aanpassen van een wo ning voor een kind met een handi cap en het inrichten van een cam ping heeft Paras Design opgepakt. „Wij willen de spil zijn." Baert: „We werken flexibel en transparant, op een heel persoon lijke manier. De basis is goed over leg met onze opdrachtgevers. Als we precies in beeld hebben wat hun wensen zijn, kunnen we die ook uitdragen en bewaken in het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70