Verzet wijkraad tegen automatenhal ZEEUWS-VLAANDEREN Vernieuwde Zeemanshoop meteen ingezet bij reddingsactie Noordzee Ook zorgcentrum Bachten Dieke in Terneuzen getroffen door norovirus DONDERDAG 6 december 2012 17 PZC Geen bezwaar tegen kippen 18 Ondernemersvereniging Bizzy Stad wél voorstander van komst Funtastic Casino door Wout Bareman TERNEUZEN - De wijkraad Binnen stad Terneuzen is fel tegenstander van de komst van een speelauto- matenhal in het voormalige post kantoor op de Kop van de Nieuw- straat. „Dat trekt alleen maar meer criminaliteit aan", zegt voorzitter Ronald Meijer. De ondernemersvereniging Bizzy Stad Terneuzen daarentegen be schouwt zo'n automatenhal als een welkome aanvulling op het aanbod van attractieve voorzienin gen in het stadscentrum. Voorzit ter Nicole Riemens: „Elke activi teit die het winkelgebied en uit gaanscentrum aantrekkelijker maakt, is welkom. Gokken kun je tegenwoordig overal. Je kunt kras loten kopen zoveel als je wilt. Wij hebben er in elk geval geen princi piële bezwaren tegen." De gemeenteraad van Terneuzen beslist volgende week donderdag over het verzoek van de Christof- felgroep in Middelburg (Loontjens Automaten) om een Funtastic Ca sino te mogen vestigen in het oude postkantoor. Een raadsmeer- derheid (Top/GB, CDA, WD en D66) is voor wijziging van de Speelautomatenverordening om die vestiging mogelijk te maken. Binnen de raad gaan overigens ook stemmen op om de automa tenhal onder te brengen in een leegstaand bedrijfspand verderop in de Nieuwstraat (de voormalige zeilmakerij Van der Sneppen). Dat is eigendom van de gemeente. Ho recaondernemers in de Nieuw straat reageren niet erg enthou siast op de komst van het casino. Ze beschikken zelf over speelauto maten en beschouwen Funtastic als een regelrechte concurrent. Wij kraadsvoorzitter Meijer: „Logisch. Dat casino heeft geen enkele meer waarde. Loontjens niet te na ge sproken hoor, maar je ziet dat zo'n automatenhal criminaliteit in de hand werkt. Zie hoe vaak die auto matenhal in Axel al is overvallen. We hebben - met die drugs - al ge noeg ellende. Als Terneuzen echt een extra trekker wil, moeten ze met Holland Casino in zee gaan. Dat voegt iets toe." In plannen die de directie van het Scheldetheater enkele jaren gele den lanceerde, was een dergelijk 'volwassen' casino ook opgeno men. Dat zou worden onderge bracht in een nieuw hotel naast het oude postkantoor. Het plan werd door B en W onder meer af gewezen vanwege de locatie. BRESKENS - Een kleine twee maanden heeft de reddingmaatschappij KNRM in Breskens het zonder de vertrouwde eigen reddingboot Zeemanshoop moeten stellen. Het was vol gens schipper Marcel van den Nieuwendijk het wachten waard. De Zeemanshoop was na twaalf jaar toe aan een grote onder houdsbeurt. Bij scheepswerf De Haas in Maas sluis is die uitgevoerd. Het resultaat mag er zijn, vindt Van den Nieuwendijk. Alle techni sche installaties zijn nagelopen en de Zee manshoop is voorzien van moderne belette ring. „Alles blinkt gewoon." De Zeemanshoop was gisteren meteen betrokken bij de red dingsactie na de aanvaring tussen de Baltic Ace en de Corvus J op de Noordzee voor de Zeeuwse kust. In de tijd dat de Zeemanshoop op de werf AXEL Verdachten moord John Smidt lang vast De drie verdachten van de moord op Axelaar John Smidt (86) zitten nog wel even vast De 32-jarige in woner van Axel en een 36-jarige man zonder vaste woon- en ver blijfplaats zitten tot februari achter de tralies. De laatste heeft bekend dat hij met de moord door messte ken van doen heeft De derde arres tant (57) uit Axel komt eind deze maand weer voor de raadkamer. lag, had het KNRMstation Breskens de be schikking over de reddingboot Christien. Die is begin deze week weer weggebracht naar Maassluis. In de elf weken dat de Christien in Breskens lag, zijn er niet minder dan twaalf ac ties mee uitgevoerd. foto Mark Neelemans door Martijn de Koning en Raymond de Frel TERNEUZEN - Na De Burght in Bres kens is ook verzorgingscentrum Bachten Dieke in Terneuzen ge troffen door het zeer besmettelijke norovirus. Enkele tientallen bewoners zijn sinds vorige week ziek; het norovi rus zorgt onder meer voor overge ven en diarree. De besmetting werd afgelopen weekend ontdekt. Sindsdien dragen medewerkers schorten en mondkapjes, wordt de was gescheiden en zijn er geen groepsactiviteiten. „Er is wel be zoek mogelijk en ook het restau rant is voor mensen van buiten Bachten Dieke gewoon geopend. De zieke mensen blijven natuur lijk op hun kamers", aldus woord voerder René Maas. „De afgelopen twee dagen zijn er geen nieuwe be smettingen bijgekomen. Als de si tuatie 72 uur stabiel blijft, kunnen we de maatregelen weer afschalen. Vrijdag maken we de balans op." De voorzorgsmaatregelen bij zorg centrum De Burght in Breskens zijn nog steeds van kracht. Woon zorg West Zeeuws-Vlaanderen voerde vorige week onder meer strenge hygiënemaatregelen en een beperkte bezoekregeling in, na dat tientallen bewoners besmet waren geraakt met het zeer be smettelijke norovirus. „Zo onge veer om de dag komt er een nieuw ziektegeval bij", vertelt directeur Yolanda de Jong. „En elke keer ver lengen we de voorzorgsmaatrege len dan automatisch met zes da gen." In verpleeghuis De Stelle in Oostburg lijkt iedereen beter. Woonzorg kijkt eind deze week of de maatregelen daar opgeheven kunnen worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67