Behoefte aan kleine containerkade BEVELANDEN/THOLEN Riskante oversteek almanak Tip? redactie@pzc.nl Digitale verrassing DONDERDAG 6 december 2012 17 Mooiste illegale kunstwerk 18 maisszxirsziwsxBesssx Onderzoek naar mogelijk wisselpunt laadkisten voor binnenvaartschepen door Nadia Berkelder WEMELDINGE - Ondernemers op Zuid-Beveland hebben behoefte aan een kade waar containers van een schip op een vrachtwagen kunnen worden geladen of anders om. Die kade zou in de buurt moe ten zijn. Bedrijven die een zeecontainer van een binnenvaartschip op een vrachtwagen willen laten zetten, kunnen daar nu alleen voor in Vlissingen of Bergen op Zoom te recht, terwijl er door het Kanaal van Zuid-Beveland veel binnen vaartschepen varen en er veel be drijven in de buurt zijn. Het onderzoek is uitgevoerd door het Bureau Voorlichting Binnen vaart, een organisatie die stimule ring van de binnenvaartsector tot doel heeft. Uit gesprekken met twintig bedrijven zou zijn geble ken dat er op korte termijn behoef te is aan wat men 'een klein contai- neruitwisselpunt noemt'. „Het is kleinschalig", zegt woord voerder Robbert Jan Swiers van de provincie. „Maar je hebt natuurlijk minstens een hijskraan nodig om die containers van de boot te ha len en op een vrachtwagen te zet ten. En er moet wat infrastructuur zijn voor de vrachtwagens die heen-en-weer rijden. Het is echt niet te vergeljken met een grote containerkade." Het is nog niet bekend wie de con taineroverslag gaat exploiteren: of er een bestaand bedrijf meedoet, of dat er een nieuw bedrijf in het veronderstelde gat in de markt stapt. „Dat moet nog worden uitge zocht." Ook is nog niet helemaal duidelijk waar de kade zou moe ten komen. Een kleine kade ten zuiden van Wemeldinge zou vol gens de onderzoekers tot de moge- lijheden behoren. Ten zuiden van Wemeldinge ligt inderdaad nu ook al een loskade, die onder meer gebruikt wordt door landbouwcoöperatie CZAV, een stukje verderop. „Ik heb nog niets gehoord over een onderzoek naar zo'n containerkade", zegt Rik de Lange van de CZAV. „En die loskade is deels van ons en deels van Rijkswaterstaat." De binnenvaartsector is met een klein offensief in Zeeland begon nen. Bureau Voorlichting Binnen vaart adviseert bedrijven over de mogelijkheden van de binnen vaart. De komende tijd wordt ver der onderzoek gedaan naar de mo gelijke realisatie van een minicon- tainerkade. YERSEKE - Het is een lastige oversteek, op de Zanddijk bij Yerseke. Fietsers staan te wach ten op een smal strookje asfalt, terwijl de vrachtwagens langsdenderen. De fractie van de Christenunie in de gemeen teraad van Reimerswaal dringt dan ook aan op maatregelen om de veiligheid voor fietsers te verbeteren. Een fïetstunneltje zou op deze plek uitkomst bieden, denkt raadslid Andries Jumelet. Dieuwke Louwrink, de wethouder van ver keer, overlegt met de provincie over de Zand dijk, zei ze dinsdagavond in de gemeenteraad. De provincie begon vorig jaar een onderzoek naar de verkeersafwikkeling op de dijk. foto Ronald den Dekker KRUININGEN Politie haalt dronken man van de A58 af De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een dronken automobilist van de A58 afgehaald. De 46-jarige man uit Delft reed rond twee uur in de richting van Bergen op Zoom. Getuigen hadden hem slingerend zien rijden. De po litie wachtte hem op bij Kruinin- gen. Op het bureau bleek dat hij meer dan drie keer zo veel had ge dronken als toegestaan. KAPELLE Reformatorische opvang in Kapelle In Kapelle wordt op 1 januari een reformatorisch kinderdagverblijf geopend. De opvang wordt ver zorgd door Kibeo. Het kinderdag verblijf komt in de basisschool 't Kleine Honk aan de Van der Bilt- laan. De medewerkers hebben zelf een reformatorische achtergrond. Het is overigens niet het eerste kin derdagverblijf op reformatorische grondslag van Kibeo. TERNEUZEN Norovirus nu ook in Bachten Dieke Na De Burght in Breskens is ook verzorgingscentrum Bachten Die ke in Terneuzen getroffen door het zeer besmettelijke norovirus. Enke le tientallen bewoners zijn ziek; het norovirus zorgt onder meer voor overgeven en diarree. De be smetting werd afgelopen weekend ontdekt. Sindsdien dragen mede werkers schorten en mondkapjes en zijn er geen groepsactiviteiten. Online winkels maken er dezer da gen volop reclame voor. 'Als je geen zin hebt in overvolle winkels en lan ge wachtrijen, koop dan via inter net'. Snel, wantje hebt het cadeau meteen de volgende dag in huis. Makkelijk, want je hoeft je huis niet uit. Met creditcard in de aanslag kroop de Middelburgse daarom vori ge week achter de laptop om sinter klaasinkopen te doen. Ze stuurde een chocoladeletter met gedicht en kaart naar haar ouders. Moeder belde gisteren op. Verrast, dat was ze zéker. „Heb jij die chocola deletter gestuurd? Hartstikke be dankt hoor, maar ik denk dat er iets mis gegaan is. 'Groeten van Peter en Marianne' stond erop. Ik heb geen idee wie dat zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61