Toch run op boeken in e-readertijdperk Opschonen i8l^ 'Kosten Wijde Wereld moeten gedeeld' Fietsersbond bepleit vrijliggend ruiterpad Geen hogere prioriteit onderhoud groenstroken Mini-instuif Vijfde deel van Ouwerkerk gaat aan de stamppot 13 T/M 16 DECEMBER donderdag 6 december 2012 door Melita Lanting SCHARENDIJKE - De gemeente Schouwen-Duiveland stemt in met het opknappen van parkeer terrein De Wijde Wereld bij de Brouwersdam, mits anderen ook meebetalen aan de kosten van on derhoud. „Wij vinden het belangrijk dat ie dereen bijdraagt", zegt wethouder Ad Verseput (ruimelijke orde- ning). Het parkeerterrein op de kop van de Brouwersdam in nu nog in be heer en onderhoud bij het Water schap. Het terrein is heel sober in gericht. Er staat een horecagelegen heid, maar verder zijn er weinig voorzieningen. In de zomer zet een circus daar regelmatig de ten ten neer. In het kader van de Hotspot Brou wersdam en het opknappen van de strandovergangen zou ook dit parkeerterrein aangepakt moeten worden. De gemeente wil dat ook graag. „We willen er een soort entree van de Brouwersdam van maken." Alleen de jaarlijkse kosten van het onderhoud zijn hoog. Uit bereke ningen blijkt het om 40.000 euro per jaar te gaan. De gemeente wil daar niet alleen voor opdraaien. De andere betrok kenen bij de Brouwersdam (water- schap Scheldestromen, Het Greve- lingenschap en Rijkswaterstaat) moeten volgens Verseput ook bij dragen. Daarover wordt nu gespro ken. Door wat schrappen in de plan nen zijn de kosten ook al wat om laag gebracht. Pas als helemaal duidelijk is wat de lasten worden voor de gemeen te, valt een definitieve beslissing of Schouwen-Duiveland bereid is het beheer en onderhoud over te ne men en of het terrein inderdaad opnieuw wordt ingericht. door Piet Kleemans NIEUW-HAAMSTEDE - De Fietsers bond wil dat er een vrijliggend rui terpad wordt aangelegd naast het Duinhoevepad, de verbinding tus sen Maireweg en Verklikkerstrand. De ruiters maken nu gebruik van het Duinhoevepad en dat betekent dat er schelpengruis, grit en zand op het pad komt te liggen. Volgens woordvoerder Jan Midavai- ne van de Fietsersbond is dat loslig gende grit verantwoordelijk voor veel valpartijen en ongelukken van fietsers op het Duinhoevepad. Het zou gaan om meer dan zes on gelukken per jaar, waar een ambu ZIERIKZEE - Het Jeugd 8c Jongeren werk van de YMCA Zierikzee houdt woensdag 12 december een mini-instuif voor kinderen van vir tot zeven jaar in gebouw De Drie hoek aan het Kerkhof in Zierikzee. Aanvang 20.00 uur. Meer weten? Wilna Bazen: 0111-412921. Met een boekenverkoop tweemaal per jaar - vlak voor de zomervakantie en in december - schonen de bibliotheken op Schouwen-Duiveland hun bestand met regelmaat op. Het aanbod bestaat uit alllerlei genres aan boeken. In de bibliotheken in Zierikzee en Bruinisse begon gistermiddag een grote boekenverkoop. Le den en niet-leden zijn welkom hier voor een habbekrats hun slag te komen slaan uit het aan bod aan romans, reisboeken, de tectives en nog veel meer. door Ali Pankow Het is woensdagsmiddag 13.29 uur: een grote groep mensen staat voor de gesloten deur van bibliotheek De Stolpe in Zie rikzee. Zodra een minuut later de deur wordt geopend spoedt de massa zich naar binnen. Een man die op dat moment arriveert, trekt snel een sprintje. Hij wil bij de eer ste lichting zijn die zich op de boe kentafels stort. Die man is Nico Vaandrager uit Burgh-Haamstede. Hij komt an ders nooit in de bibliotheek en is ook geen lid. „Nee, als ik een boek eenmaal in huis heb, wil ik het ëcht nooit meer teruggeven. Dus dat systeem werkt bij mij niet. Vaandrager is een gretig lezer en werkte destijds zelf tien jaar in een boekwinkel in Dordrecht. „Een huis zonder boeken mist iets. Mijn eigen woning staat er vol mee." Hij is een enorme liefhebber van verhalen over het koningshuis en blijkt hier zijn slag te kunnen slaan. „Wat jammer nou dat die mevrouw daar me net voor was met De Oranjes, net gewone men sen. Dat lijkt me een geweldig boek. Maar goed, ik heb deze", zegt Vaandrager, wijzend op de fer me stapel voor hem op tafel. Hij gaat die koningsboeken eerst even afrekenen: Slechts 1 euro per exem plaar. Daarna gaat hij nog even te rug naar de bak met romans. „Een e-reader? Nee, hoor. Ik moet boe ken kunnen vasthouden en voe len." Dat laatste geldt ook voor mr. Jacob Ligthart uit Zierikzee. Hij houdt waardig stand tussen die eerste gedreven boekenjagers en 'Als ik een boek eenmaal in huis heb, wil ik het echt nooit meer teruggeven' lance aan te pas moet komen. De Fietsersbond pleit niet alleen voor het aanleggen van een vrijliggend ruiterpad, maar ook voor aanpas sing van het tracé van het fietspad. Door het fietspad zo'n twintig me ter in noordelijke richting te ver plaatsen, hoeft de steile helling van de Hoge Blenk niet meer ge bruikt te worden. Volgens Midavaine kunnen de pro blemen met de verkeersveiligheid op deze manier snel en doeltref fend worden opgelost Het uitzicht punt over het breedste strand van Zeeland, met de er voor liggende zandplaten kan volgens hem be houden blijven. OUWERKERK - Voor de gezamenlij ke stamppotmaaltijd in het dorps huis van Ouwerkerk hebben zich 126 mensen gemeld. Volgens de dorpsraad komt hiermee twintig procent van de bevolking aan tafel. Voor de tweede keer organiseren de samenwerkende sportverenigin gen van Ouwerkerk een winterse stamppotmaaltijd. De dorpsraad blikt tevreden terug op de eerste, maar vermoedt dat de volgende op zaterdag 15 december als top pertje de boeken in gaat. Het dorpshuis gaat om 17.00 uur open en een half uur later wordt er opge schept. Na afloop buiten een knal lende verrassing en glühwein. ammmmmamtm assssssessssssssei door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het college van burge meester en wethouders van Schou wen-Duiveland is vooralsnog niet van plan het regime voor onder houd van groenstroken rond sport velden aan te passen. Dat antwoor den B en W op vragen van de frac tie van Alert! Alert! vindt dat gemeentelijke groenstroken een hoog kwaliteits niveau moeten hebben. Het dage lijks gemeentebestuur is het daar niet mee eens, zo blijkt uit de be antwoording. „Nee, de hoogste kwaliteit is voorbehouden aan cen tra en begraafplaatsen", aldus het toont zich tevreden met zijn aan koop van zeven boeken waaron der een gedichtenbundel van J. C. Bloem en Alle schrijvers leiden naar Rome van Patrick Lateur. Janneke Braber uit Renesse verlaat de bibliotheek met een forse sta pel boeken in haar armen en een brede glimlach op haar gezicht. In Renesse werd afgelopen zaterdag in de Jacobuskerk toch nog een groots opgezette boekenmarkt ge houden? „Ja, daar ben ik ook ge weest en ik ben eigenlijk helemaal niet zo'n lezer hoor. Maar ik houd wel van boeken met informatie over landen waar ik op vakantie ben geweest of nog naar toe wil." Zij toont haar aanwinsten. Tussen boeken over Egypte en Bali prijkt ook een gids over Friesland. „Ja, mijn man gaat daar met Pinkste ren de Elfstedentocht fietsen. Dus wil ik eens kijken wat ik daar dan in die tussentijd kan gaan doen." Frans Babijn uit Zierikzee bladert in een tijdschrift op zoek naar leu ke bestemmingen om met zijn camper naar toe te gaan. Boeken verkoop? Waar? Oh, hier? Hij ver- trekt even later met drie reisboe ken onder de arm. college. Daar wordt aan toege voegd dat het de gemeenteraad zelf is die de kwaliteitszonering heeft vastgesteld. „Bij behandeling van het nieuwe groenkwaliteitsni- veau kunt u daar als raad opnieuw een keuze in maken. Het voorstel van ons is om hierop te wachten." Alert! zou het liefst zien dat de groenstroken rond de sportvelden jaarlijks een extra maaibeurt zou den krijgen. Dat kan, meldt het col lege, maar daar hangt wel een prijs kaartje aan van ruim 13.000 euro. Alert!-fractievoorzitter Jos Beije: „We gaan hiermee door. We wil len een structurele oplossing en komen met een voorstel." KIEK NOE! Schouwen-Duivelandse schoolfoto's vertellen een verhaal. Lees het op: www.pzc.nl/kieknoe UPDATES Op de pc, de smartphone en de ta blet. Het nieuws wordt voortdurend ververst op www.pzc.nl TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl Z^t uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Onder het motto Laat je eens verrassen leent De Stolpe Voor de boekenverkoop in de bibliotheken in Zierikzee vanaf dinsdag tasjes met populaire vrouwenboeken uit. en Bruinisse bestaat ook jeugdige belangstelling. hawve&twvnl&*fiaw nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54