Aantal roofovervallen naar record SCHOUWEN-DUIVELAND Auto vliegt duinen Brouwersdam in Mannen onder elkaar almanak Tip? redactie@pzc.nl Digitale verrassing DONDERDAG 6 december 2012 17 Vooreen habbekrats je slag slaan 18 W\ f Misdrijven in Vlissingen en Bruinisse bevestigen voorspelling Zeeuwse politie door Emile Calon Z1ERIKZEE - De roofoverval dinsdag avond op de Lidl in Vlissingen is de 38e overval van dit jaar in Zee land. Vergeleken met de jaren daar voor is dat een negatief record. In 2010 en 2011 telde de politie 35 en 34 overvallen. De overval vrijdag 23 november op de visboot Zuiderzee in Bruinis se was nummer 37. Plaatsvervan gend districtschef Johan Kasse van de Zeeuwse politie roept al sinds oktober dat hij vreest voor een stij ging van het aantal overvallen. De kans is zelfs zeer reëel dat het aantal nog toeneemt, omdat tij dens de donkere herfst- en winter maanden meer van dit soort mis drijven plaatsvinden dan in de maanden dat de zon langer schijnt. Tijdens spreekbeurten voor ondernemers, zoals onlangs in Zierikzee, meldt Kasse dan ook dat 'het jachtseizoen weer is be gonnen'. Overvallen worden vooral ge pleegd door jonge jongens die hun misdaad meestal niet grondig voor bereiden. Het gaat om jongeren die snel geld nodig hebben en bijna ter plaatse bedenken dat een overval de oplossing kan zijn voor hun geldnood. Ook slaan ze meest al in hun eigen buurt toe. Bij rechtszaken blijkt dat ze door hun impulsieve handelen ook fou ten maken die de opsporing min der moeilijk maakt. Zo komt het geregeld voor dat ze sporen achter laten en zich na hun misdaad niet ontdoen van gebruikte kleding. Als de buit groter is dan een paar honderd euro, boffen de overval lers enorm. Brancheorganisaties en politie roepen al tijden dat on dernemers hun kassa's vaak moe ten afromen, zodat er niet veel valt te halen. Alleen als overvallers medewer king krijgen van binnenuit bestaat er een kans dat een aanzien be drag kan worden meegenomen. Dat gebeurde in maart dit jaar bij de overval op Sportsworld in Mid delburg. Een medewerkster van die sportzaak tipte haar vriendje dat de omzet van een aantal dagen in de kluis lag en de dag erop zou worden opgehaald. Hij pleegde ver volgens een overval op die winkel en nam 10.865 euro mee. De Zeeuwse politie heeft een spe ciaal overvallenteam opgezet Dat is redelijk succesvol. Het is er tot nu in geslaagd bijna de helft van het aantal overvallen op te lossen en een flink aantal daders veroor deeld te krijgen. BURGH-HAAMSTEDE - Het is een kwestie van was het in het bos in de Boswachterij Wester- van zeker twaalf bokken rustig te grazen. Het bij elkaar te zien. Grote kans dat de dames el- geluk hebben, maar soms zie je ineens een schouwen. Daar zochten de mannen elkaar is bij damherten een heel normaal verschijn- ders in het gebied bij elkaar staan. grote groep damherten bij elkaar. In dit geval op. Op een van de hellingen stond een groep sel om grote groepen van hetzelfde geslacht foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse BROUWERSDAM - Door een combi natie van zand op het wegdek en regenval is gisterochtend een vrouw met haar auto in de duinen aan de Brouwersdam beland. De 44-jarige inwoonster van de ge meente Goedereede reed rond acht uur op de parallelweg aan de Noordzeezijde van de dam. Door opgewaaid zand bleef het regenwa ter op de weg staan. Volgens de po litie is de vrouw hierdoor de con trole over haar auto verloren. Daar door kwam de auto op z'n kant in de duinen terecht. De vrouw zat enige tijd bekneld, maar raakte niet gewond. Wel liep de auto schade op. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat wordt de weg, die bij ongunstige wind al snel wordt bedekt met een laagje zand, meer dere malen per dag geïnspecteerd en zo nodig schoongemaakt Ze be nadrukt dat automobilisten met opvallende borden worden gewaar schuwd voor de mogelijk gevaarlij ke situaties. Het ongeval geeft daar om voor Rijkswaterstaat geen aan leiding om het beheer van de weg aan te passen. Online winkels maken er dezer da gen volop reclame voor. 'Als je geen zin hebt in overvolle winkels en lan ge wachtrijen, koop dan via inter net'. Snel, want je hebt het cadeau meteen de volgende dag in huis. Makkelijk, wantje hoeft je huis niet uit. Met creditcard in de aanslag kroop de Middelburgse daarom vori ge week achter de laptop om sinter klaasinkopen te doen. Ze stuurde een chocoladeletter met gedicht en kaart naar haar ouders. Moeder belde gisteren op. Verrast, dat was ze zéker. „Heb jij die chocola deletter gestuurd? Hartstikke be dankt hoor, maar ik denk dat er iets mis gegaan is. 'Groeten van Peter en Marianne' stond erop. Ik heb geen idee wie dat zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53