winkel Grote veiling Aziatische kunst in Middelburg uit n Hoeveel kerstballen hangen er aan de buitenkant? donderdag 6 december 2012 etalage foto's Mark Neelemans beeld kerstworkshops en verkoopt ze champagneflessen met grote corsages. „Dat is toch veel leuker dan een simpele champagnefles?" Klanten kunnen ook een abonne ment nemen op de bloemen van Sonja. „Je kunt dan bijvoorbeeld om de veertien dagen een bosje bloemen laten bezorgen. Je krijgt er dan ook een mooie vaas bij." www.bloemenijzendijke.nl 'Wereldeters!'. De Drvkkery, kinderboekenafdeling, 14.30 uur en 16.30 uur Presentatie boek 'Het gaat niet om de vraag' van Joop van der Laan. De Drvkkery, 16.30 uur Oosterland Workshop kerststuk maken. Dorpshuis Oosterhof, 20.00 uur. Serooskerke (S) Klaverjaswedstrijd. Dorpshuis, 19.30 uur. Westkapelle 9 Kerstmarkt Hygiëna. Lekkernijen, kerst ukjes, kerstversieringen, knutselhoek, grabbelton. Sportzaal De Bellink, Molenwal, 15.00-18.00 uur Zierikzee 9 Mini-instuif voor kinderen van 4-7 jaar. Gebouw De Driehoek, 14.00 uur. Tel de kerstballen en maak kans op een fraaie kerstkrans! Bloemist Sonja Neyssen versiert haar hele pand ge heel in de stijl van het sei zoen. Het thema van nu is, hoe kan het ook anders, kerst De prijsvraag voor deze week heeft daar dan ook alles mee te ma ken: Hoeveel kerstballen hangen er aan beide zijkanten van het pand? Tel het aantal ballen op bo venstaande foto en stuur uw ant woorden naar de winkel. Dat kan via e-mail naar info@bloemenwerkensonjaenann. ill. Volgende week wordt de winnaar "geloot en in deze krant bekendge maakt. De gelukkige ontvangt een kerstkrans van Sonja ter waarde van vijfitig euro. Vorige werd in deze rubriek 't Pa- kuus in Tholen belicht, een winkel met duizenden miniatuurvrachtau to's. We vroegen uit welk land fa brikant Tekno oorspronkelijk komt. Het juiste antwoord is Dene marken. Liefst 174 mensen stuur den een mailtje. Vier mensen had den het fout. Ze gokten op Duits land, Zweden en Noorwegen. On der de juiste inzenders is een mo delvrachtauto verloot. Winnaar is de familie Wagenaar uit Oostdijk. De bloemen in de winkel zijn altijd vers. Het Zeeuws Veilinghuis in Middelburg houdt volgen de, week een uitzonderlijk grote veiling met Aziatische kunst. Volgens het veilinghuis zeifis het de grootste in Zeeland op dit ge bied sinds 1962. In dat jaar werd de handelsvoorraad van de legendari sche Middelburgse antiquair Wil lem Bal geveild. Diens privécollec- tie is momenteel te zien op een tentoonstelling in het Zeeuws Mu seum. Jeroen de Kuyper, taxateur van het Zeeuws Veilinghuis, was bij de sa menstelling van de tentoonstelling in het museum betrokken. Hij was van mening dat de bijzondere vei ling van 1962, precies vijftig jaar na dato, ook mocht worden herdacht. Dat is nu gelukt. Dinsdag 11 december worden 525 kavels Aziatische kunst geveild. Het merendeel bestaat uit Chinees porselein. Daarnaast komen onder meer sculpturen, schilderijen, snuff bottles en voorwerpen van ja de onder de hamer. De belangstelling is groot, vooral vanuit China. Vanwege het tijds verschil begint de veiling al 's och tends. Bovendien biedt het veiling huis de mogelijkheid om in Chi nees telefonisch te bieden. Het Zeeuws Veilinghuis heeft zich de laatste jaren steeds meer gespe cialiseerd in kunst uit Azië. Daar bij gaat het niet alleen om China en Japan, maar ook om kunst uit voormalig Nederlands-Indië. Veel wordt in Middelburg aangeboden, omdat de grote veilinghuizen in Nederland minder actief zijn ge worden op dit gebied. Woensdag 12 december, een dag na de Aziatica, is er een reguliere kunst- en antiekveiling, met een aanbod van meer dan 500 kavels. Daaronder is het schilderij Boerin te Westkapelle van Reimond Kim- pe, met een richtprijs van 9000 tot 11.000 euro. Veiling Aziatica dinsdag 11 december vanaf 10.30 uur, kunst- en antiekveiling woensdag 12 december vanaf 13.30 uur, Zeeuws Veilinghuis, Herengracht 74, Middelburg. De kijkdagen zijn vandaag (10.00 tot 17.00 uur), vrijdag (10.00 tot 17.00 uur), zaterdag (10.00 tot 16.00 uur) en maandag (10.00 tot 17.00 uur). Deze porseleinen vaas heeft een richtprijs van 12.000 a 14.000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47