Kunstboom is in opmars 21 ceel; n Onderzoek omleiding Vlake donderdag De krant 6 weken voor 18 euro! donderdag 6 december 2012 Sa^<®MS5E2ï5ïïH5,}»K¥BK door Willem van Dam «KKHHBE&8 „Ik moet het hebben van service, handwerk en klanten lopen binnen voor een praatje." Linda den Boer, van Linda's Kadowinkel Zoutelande 22-1 Ik voetbalde bij EHS: Een dracht Houdt Stand. Niet echt een droomclub, maar meneer Beijer, de vader van een overbuurjongetje, vervulde er een bestuursfunctie - zó werd ik lid van EHS. Elke woensdagavond was het trainen. Dan drukte mijn moeder mij twee dubbeltjes in de hand en buste ik naar een gym- zaaltje ergens in de buurt van het Haarlemstadion. De zaterdag vormde het hoogte punt van de week. Dan moesten we tegen TYBB (The Yellow Black Boys), EDO (Eendracht Doet Over winnen; door sommigen jennerig aangeduid als Elf Dronken Olifan ten), Onze Gezellen of De Brug. Voor die van De Brug moest je op passen. Zij hadden de reputatie nogal ruw te zijn en die reputatie wilden ze niet graag verliezen. Ik was linksbuiten en soms, als Josje Drayer ziek of anderszins verhinderd was, moest ik op het doel staan. Onze shirts waren wit, met een brede verticale rode baan - zoiets als Ajax, ja. Maar zo goed als Ajax waren wij bij lange na NORDMANN niet. Meestal verloren we, vaak met dubbele cijfers. Erg? Welnee. Want elke zaterdagavond aten wij thuis rijstebrij met bruine bas terdsuiker en dat vergoedde de grootste nederlaag. Is er sinds die jaren veel veran derd op de Nederlandse velden? Grensrechters werden toen nog niet doodgeschopt Maar nog al tijd zijn er jongetjes die op zater dagochtend met heel vëel plezier voetballen. Kijk naar mijn klein zoon Luca (6). Hij speelt bij de F'jes van de v.v. Wolfaartsdijk. Laatst - tegen wie het was is mij ontschoten - stonden zij met 22-0 achter. Tot ze in de allerlaatste minuut 22-1 scoorden. Juichend vlogen ze elkaar in de armen, als of ze zojuist het kampioenschap hadden behaald. Met ovërwin- naarsblik wandelden ze naar hun ouders langs de zijlijn om hun be loning te incasseren: een reep of een dropslierL Maar niet nadat ze eerst keurig de scheidsrechter een handje hadden gegeven. En de grensrechters natuurlijk. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 - E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen - Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws'-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties VerkoooteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vu! het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 -17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl zonder kluit 125 cm-±250 cm 24,95-€59,- Sinterklaas is net het land uit en de verkoop van kerstspullen is losgebarsten. Wij gingen kerstin kopen doen met 25 euro op zak. We vonden een mooie spar met kerstballen, maar ook een minikunstboom, kersttakken en decoratiemateriaal. door Denise van Minnen en Edith Ramakers et percentage kopers van een naaldboom in de afgelopen 10 jaar is bijna gehal veerd, van 39,1 pro cent in 2001 tot 22,8 procent in 2oii. Dat maakte het onderzoeks bureau GfK gisteren bekend. Voor al jongeren houden van de /scho ne' kunstboom. Inmiddels heeft 53 procent van alle huishoudens in Nederland een kunstexemplaar. Maar toch blijven er ook veel men sen trouw aan de echte boom. Bij Linda's Kadowinkel in Zoutelande bijvoorbeeld zijn de Omorika's te koop, naaldbomen die naar de Blauwspar neigen. Eigenares Linda den Boer maakt klassieke kerst stukjes en ze versiert rieten scha len met echte bloemen, takken en dennenappels. „Ik kan niet op te gen prijsvechters als de Action. Daarom moet ik het hebben van persoonlijke service, handwerk en ik denk dat de mensen hier ook wel gemakkelijk binnenlopen voor een praatje." Bij haar zijn geen kunstbomen te koop, behalve dan die ene, die haar winkel in permanente kerst stemming moet houden. „Ik richt me met Kerst vooral op Zoutelande. De mensen weten me te vinden en hier in het dorp hou den ze van echte bomen. Ze we ten ook dat wij ze thuisbezorgen." Voor 25 euro kopen we bij haar een kerstboom (1,50 meter hoog, 17,50 euro) in de pot, twee witte kerstslingers voor 1,25 euro per stuk en hangers in de boom van 4,95 euro. „Soms hoor ik van klan ten dat bijvoorbeeld mijn glazen Linda den Boer, Linda's Kadowinkel. vazen twee keer goedkoper zijn bij de Action. Ik ben het zelf na gaan trekken en ze hebben gelijk. Het enige verschil is misschien dat de vazen bij de Action iets meer luchtbelletjes hebben. Ik denk wei eens: „Ik kan beter naar de Action gaan dan naar mijn groothandel." Het is geen klaagzang, maar ge woon een constatering. Linda den Boer: „Ik wil spullen verkopen die je nergens anders kunt kopen, zo als een piramide van schelpen en inderdaad ook een echt paal hoofd." Bij de Action in Vlissingen voel je je rijk met 25 euro. Een minkerst- kunstboom met dennenappels kost 5,79 euro, zijden rozen 1,99 per stuk, een kerstkrans met vier theelichthouders 7,49 euro, deco- mix voor 52 en 59 cent, maar ook kerstboomverlichting met 100 lampjes voor 3,39 euro, en 25 stuks geurtheelichtjes voor 1,35 euro. Het is handel. Bij de Action kom je niet voor een praatje maar voor de koopjes. Ook bouwwinkels als de Gamma lokken klanten met spectaculaire acties. Een najaars mandje met een heideachtige plant is voor de helft van de prijs te koop voor 6,47 euro. De planten kunnen zo opgevrolijkt worden met witte en zilveren kerstballen, 12 stuks voor 1,99 euro. Bij de Gam ma is een Nordmann kerstboom in de pot een goede koop voor 24,95 euro. Daarmee is wel ineens het budget van 25 euro opge snoept. Zullen we dan toch net als zo veel Nederlanders voor de ienie- minikunstkerstboom van 6,99 eu ro gaan en veel kerstprullaria? Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal ina38) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (re) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van rr Rekeningnummer lijn rekening af te schrijven. Handtekening De PZC gaal roigwildig om met persoonsgegevens. In het colofon tiett u na< door Marcel Modde MIDDELBURG - De Provinciale Sta tenfractie van de Christenunie wil meer spoed achter het onderzoek naar een betere en snellere omlei- dingssystematiek voor de Vla- ketunnel. Een vroegtijdige waarschuwing bij een (gedeeltelijke) stremming voorkomt ernstige filevorming. Ook hulpdiensten kunnen dan sneller ter plaatse komen, moti veert de partij de noodzaak van een beter systeem. Gedeputeerde Staten hebben eerder toegezegd werk te maken van een verbete ring, maar verbonden daar geen termijn aan. De Christenunie waakt er voor dat die toezegging vervolgens blijft liggen en wil van het college weten aan welke oplos singen wordt gedacht. De fractie voert aan dat het onderzoek mak kelijk door eigen ambtenaren kan worden uitgevoerd. De omleidings routes lopen namelijk over provin ciale wegen. „Rijkswaterstaat heeft tot hu toe geen signalen afgegeven om de situatie te verbeteren." Bij de Vlaketunnel hangen geen matrixborden waarop actuele ver keersinformatie kan worden ge meld. Bij een incident op de zuid- baan is de huidige praktijk vaak dat er een file ontstaat. Voor het opzetten van een omleiding moe ten eerst verkeersregelaars worden gewaarschuwd. ±180 verschillende 60 cm - ±230 cm €9,95-€499,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2