25 Ronald Koeman is nog niet klaar bij Feyenoord Mikel langer bij Chelsea donderdag 6 december 2012 John Obi Mikel heeft woensdag overeenstemming bereikt over een nieuw vijfjarig con tract bij Chelsea. De 25-jarige middenvelder uit Nigeria voetbalt al sinds 2006 voor de club uit Londen. „Ik voel me thuis bij Chelsea", zei de Afrikaan. „Ik heb hier prijzen gewon nen met spelers als Didier Drogba, John Terry en Frank Lampard. Vooral de winst van vo rig seizoen in de Champions League was speciaal.." De veel bekritiseerde Fernando Torres wist gisteravond ook in de Champions League weer eens het net te vinden namens Chelsea, foto Kerim Okten/EPA Marcelo dreigt 3 duels te worden geschorst PSV-verdediger Marcelo moet mo gelijk drie wedstrijden vanaf de tri bune toekijken.' De aanklager be taald voetbal heeft de Braziliaan een schikkingsvoorstel gedaan van vier wedstrijden schorsing, waar van één voorwaardelijk. De PSV-speler wordt ten laste gelegd dat hij zaterdagavond tijdens het duel Ajax-PSV (3-1) zijn opponent Danny Hoesen heeft geslagen. ENSCHEDE Nacer Chadli maakt rentree bij Twente Na een maand met een enkelblessu re langs de lijn te hebben gestaan maakt Nacer Chadli vanavond in het Europese treffen met Helsing- borg zijn rentree bij FC Twente. „Ik hoop iets meer dan een halve wedstrijd te kunnen spelen", zei de Belgische aanvaller woensdag. „Het wordt tijd. Ik heb er zin in," Ruim een maand geleden viel hij tegen Feyenoord uit. Zondag treft Twente in Eindhoven PSV. KAMPALA Eritrese selectie vraagt asiel aan De Eritrese voetbalselectie die eer der deze week 'verdween' tijdens een toernooi in Uganda heeft zoals verwacht politiek asiel aange vraagd. Staatssecretaris van vluchtelingen zaken Musa Ecweru heeft woens dag bevestigd dat de achttien leden van de ploeg zich bij de autoritei ten in de hoofdstad Kampala heb ben gemeld. LAUSANNE IOC pakt medaille Armstrong nog niet af Lance Armstrong mag de bronzen medaille die hij pakte tijdens de Olympische Spelen van 2000 in Sydney voorlopig nog in de prijzen- kast laten hangen. Het IOC liet woensdag weten te wachten met het diskwalificeren van de Ameri kaan totdat deze daarvan officieel op de hoogte is gebracht door de in ternationale wielrenunie (UCI). door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Ruim twee weken ge leden sprak Martin van Geel nog de vrees uit dat Ronald Koeman misschien wel niet te behouden was voor Feyenoord. „Als er een buitenlandse club komt kunnen we zomaar kansloos zijn", vertelde de technisch directeur. Van Geel hoeft voorlopig niet te vrezen dat hij op zoek moet naar een nieuwe trainer. Want Koeman heeft het naar zijn zin bij de Rotterdamse club en zal op korte termijn een handtekening zetten waardoor hij tot medio 2014 vastligt. Het overgrote deel van de selectie reageerde verheugd, maar ook enigszins verrast omdat pas begin volgend jaar duidelijkheid leek te komen over de toekomst van Koe man. „Maar als beide partijen het zelfde willen en hetzelfde denken over wat voor iedereen goede voor waarden zijn, dan kan het heel snel gaan", legde Van Geel uit. „Vanaf het eerste moment was dui delijk dat Ronald en wij hetzelfde voor ogen hadden: een verlenging met nog eens een jaar." Dat wordt binnen Feyenoord als heel belangrijk ervaren voor de na bije toekomst van de club. Koe man kwam in de zomer van 2011 binnen als opvolger van de plotse ling opgestapte Mario Been. Feye noord beleefde een slecht jaar en Koeman, die slechte ervaringen bij Valencia en AZ achter de rug had, bleek een prima medicijn. De trai ner reanimeerde de ploeg, koos voor een duidelijke lijn en gooide nog wat meer jonge spelers voor de leeuwen. Met een sterke as (Vlaar, El Ahmadi, Bakkal en Gui- detti) finishte Feyenoord als twee de en mocht het de voorronde van de Champions League in. Die sterke as verdween naar Engel se en Russische clubs, waardoor Koeman opnieuw moest begin nen. De Champions League werd niet bereikt, de Europa League ver volgens ook niet. In de eerste maanden van dit seizoen draaide Feyenoord wisselvallig, maar de laatste weken won de ploeg vier competitieduels op rij. De trainer is populair bij de achterban, die eind augustus cynisch reageerde op de komst, van Graziano Pellè. De Italiaan scoorde in zijn eerste elf duels al tien keer en blijkt de speler waar Koeman het spel van Feyenoord aan op kan hangen. Daryl Janmaat, Stefan de Vrij, Bru no Martins Indi, Jordy Clasie en Ruben Schaken maakten inmid dels hun debuut in Oranje. Koe man liet onlangs ook zijn Jiarde kant zien, door Keivin Leerdam aan de kant te schuiven. Sinds be kend werd dat de middenvelder zijn aflopende contract niet wil verlengen, doet de trainer geen be roep meer op Leerdam. Koeman maakte zo ook meteen ruimte voor de pas zeventienjarige Tonny Vilhena, die zijn contract al heeft verlengd tot 2016. Hetzelfde geldt voor Jean-Paul Boëtius, de aanval ler die voor het duel met Ajax uit de hoge hoed werd getoverd en ij- zersterk debuteerde. Voor de talenten betekent de con tractverlenging van Koeman dat er duidelijkheid is. Zoals er ook conti nuïteit is, want het overgrote deel van de selectie ligt langdurig vast. Alleen de van Parma gehuurde Pel lè lijkt niet te behouden. Het is één van de redenen waarom al is geïnformeerd naar Heracles-spits Samuel Armenteros, die aan het eind van dit seizoen transfervrij is. „Ik heb het ontzettend naar mijn zin bij de club", herhaalde Koe man nog maar eens. „We hebben de afgelopen anderhalfjaar al stap pen gemaakt, maar willen nog meer bereiken. Ik denk dat ieder een de afgelopen tijd heeft inge zien dat er wat dat betreft veel mo gelijk is bij Feyenoord." Een titel sluit hij niet uit voor de huidige nummer vijf van de eredivisie, die vier punten minder heeft dan kop loper FC Twente. „Ik zie niet dat de andere ploegen zoveel beter zijn dan Feyenoord." Koeman tekent bewust voor slechts één jaar bij. „Daar voel ik me goed bij. Ik weet hoe het voet bal in elkaar zit. Wat vandaag goed is, kan morgen weer helemaal an ders zijn. Dit geeft zowel de club als mijzelf de kans om de zaken van jaar tot jaar te bekijken." In de nieuwe overeenkomst zal ongetwij feld een hoger salaris voor Koe man zijn opgenomen. Het is een beloning voor de afgelopen ander halfjaar, waarin Feyenoord ook fi nancieel orde op zaken stelde. De spelers die onder zijn vleugels in ternational zijn geworden, zijn nu bij elkaar tientallen miljoenen waard. Dat is mede de verdienste van Koeman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25