Chelsea zit in een zware depressie 241 sport Celtic gaat door in Champions League PSV'ers betreden vanavond het gras waarop Maradona Napoli groot maakte CHAMPIONS donderdag 6 december 2012 GLASGOW - Celtic heeft een droom verwezenlijkt en de laatste zestien bereikt van de Champions League. De Schotten deden het bovendien op eigen kracht door Spartak Mos kou woensdagavond in Glasgow met 2-i te bedwingen. Kris Com mons was de matchwinner. Concurrent Benfica, die met een beter onderling resultaat aan de slotklus begon, kwam in en tegen Barcelona niet verder dan o-o. In valler Lionel Messi, die Celtic graag ter wille was geweest met zijn 85e doelpunt van het jaar, werd in de slotfase op een bran card van het veld gereden. In poule F sloot Bayern München woensdagavond de groepsfase van de Champions League als poule winnaar af. De Duitsers waren zonder de geblesseerde Arjen Rob ben te sterk voor Bate Borisov (4-1), dankzij treffers van Mario Gomez, Thomas Müller, Xherdan Shaqiri en David Alaba. Bayern speelde bijna de hele twee de helft met tien man, na een rode kaart van Jerome Boateng. Valen cia won bij Lille (1-0) en bekert eveneens verder in de Champions League. Bate Borisov overwintert op basis van een derde eindklassering in de Europa League. Voor Lille is het Europese avontuur dit seizoen voorbij. In poule H plaatste Galatasaray zich na Manchester United voor de volgende ronde. GROEP E Chelsea-Nordsjaelland 6-1 (2-0). 38. Luiz 1 -0 (strafschop), 45. Torres 2-0, 46, John 2-1, 51. Cahill 3-1, 56. Torres 4-1, 63. Mata 5-1, 71. Oscar 6-1. Scheidsrech ter: Nijhuis (Ned). Gele kaart: Luiz (Chel sea), Christiansen, Parkhurst, Mtiliga (Nordsjaelland). Aantal toeschouwers: 39.000. Sjachtar Donetsk-Juventus 0-1 (0-0). 56. Kucher 0-1 (e.d). Scheidsrechter: Eriksson (Zwe). Gele kaart: Stepanenko, Eduardo, Kucher, Mkhitaryan (Donetsk), Vidal, Chiellinï (Juventus). Aantal toe schouwers": 48.000. Juventus 6 3 3 0 12 12 - 4 Sj. Donetsk 6 3 1 2 10 12 - 8 Chelsea 6 3 1 2 10 16 - 10 Nordsjaelland 6 0 15 1 4-22 GROEP F Bayern Miinchen-Bate Borisov 4-1 (1-0). 22. Gomez 1-0, 54. Müller 2-0, 66. Shaqiri 3-0, 83. Alaba 4-0, 89. Filipenko 4-1. Scheidsrechten Collum (Sch). Rode kaart: Boateng (Bayern), Polyakov (Bate, 2xgeel). Gele kaart. Rafina (Bayern), Vasi- lyuk (Bate). Aantal toeschouwers: 68.000. Lille-Valencia 0-1 (0-1). 36. Jonas 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: Stavrec (Mac). Gele kaart: Mavuba, Beria, Bal- mont (Lille), Costa, Guaita (Valencia). Aan tal toeschouwers: 35.000. Bayern M. 6 4 1 1 13 15 - 7 Valencia 6 4 1 1 13 12 - 5 Bate Borisov 6 2 0 4 6 9 - 15 Lille Nog zestien clubs maken dit sei zoen kans op het winnen van de Champions League. 2 0 4 3 4 - 13 GROEP G Barcelona Benfica 0-0. Scheidsrechter: Moen (Noo). Gele kaart: Rafael, Adriano (Barcelona), Nolito, Garay, Luisao, Matic (Benfica). Aantal toeschouwers: 75.000. Celtic-Spartak Moskou 2-1 (1-1). 21. Hooper 1-0, 40. Ari 1-1, 82. Commons 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Brych (Dui). Rode kaart: Kallström (2xgeel). Ge le kaart: Kayal, Lustig (Celtic), Kombarov, McGeady (Spartak). Aantal toeschou wers: 54.000. Barcelona 6 4 1 1 13 11 - 5 Celtic 6 3 1 2 10 9 -8 Benfica 62228 5-5 Spartak M. 6 1 0 5 3 7 - 14 GROEP H Sporting Braga-Galatasaray 1-2 (1-0). 32, Mossoro 1-0, 58. Yilmaz 1-1, 78. Yil- maz 1-2. Scheidsrechter: Rizzoli (Ita). Ge le kaart: Salino, Amorim, Mossoro (Bra- ga), Riera, Inan, Yilmaz (Galatasaray). Aan tal toeschouwers: 13.000. Manchester United-CFR 1907 Cluj 0-1 (0-0). 56. Alberto 0-1Scheidsrechter: Or- sato (Ita). Gele kaart: Scholes (United), Cadu, Felgueiras (Cluj). Aantal toeschou wers: 73.000. Man. United 6 4 0 2 12 9 -6 Galatasaray 6 3 1210 7-6 CFRCIuj 6 3 1 2 10 9 -7 Sport. Braga 6 1 0 5 3 7 - 13 Chelsea schiet weinig op met de ruime zege op het Deense Nordsjaelland (6-1). De club uit Londen schrijft wel ongewild ge schiedenis door als eerste titel verdediger van de Champions League niet de achtste finales te bereiken. door Wilber Hack LONDEN - Een maand geleden kwam er een boek uit van de hand van Rafael Benitez met als ti tel 'Champions League Dreams'. Het handelde onder meer over de wonderbaarlijke wijze waarop hij na een 3-0-achterstand tegen AC Milan met Liverpool de finale won. Er zal voorlopig geen nieuw hoofdstuk aan dat boek toege voegd worden. De Spaanse inte rim-trainer vloog woensdagavond met Chelsea uit de Champions League. Voor de eerste keer in de historie overleefde de titelhouder de groepsfase niet Dat de Londense club het hoogste Europese podium moest verlaten lag niet aan Benitez. Die nam de klus pas over nadat Roberto di Matteo de Londense club door te verliezen bij Juventus in een vrij wel kansloze positie had gema noeuvreerd. Chelsea moest win nen van het Deense Nordsjaelland en deed dat ook: 6-1. Het was dan ook nog afhankelijk van het al ge plaatste Shaktar Donetsk, dat Ju ventus geen punt mocht toestaan. De Oekraïeners zijn deze editie geen meesters in het vervullen van hun sportieve plicht en verlo ren met 0-1. De uitschakeling voor de Cham pions League mag dan buiten zijn macht liggen, hij wordt Benitez wel door de fans aangerekend. Die hadden nog voor hij een voet op Stamford Brigde zette al een enor me antipathie tegen de Spanjaard. In zijn periode als trainer van Li verpool beledigde Benitez de sup porters van The Blues door te roe pen dat die veel minder gepassio neerd waren dan die van Liver pool. Hij weigerde zich daarvoor te excuseren en krijgt nu de reke ning gepresenteerd. Dat Chelsea voor zijn laatste minie me kans ging, veranderde niets aan de sfeer in het stadion. Beni tez kreeg een striemend fluitcon cert toen hij het veld betrad: Met een zure glimlach nam hij plaats op zijn vliegtuigstoel in de dugout. Op de tribune waren weer veel steunbetuigingen zichtbaar voor zijn voorganger Roberto di Mat teo, terwijl supporters ook om de terugkeer van The Special One vroeger. Nu José Mourinho en Real Madrid na dit seizoen uit el kaar gaan is hij - naast Pep Guar- diola - een serieuze optie voor de Volgende ronde De volgende clubs hebben zich ge plaatst voor de tweede ronde van de Champions League: 9 Paris St Germain, Porto, Schalke 04, Arsenal, Malaga, AC Milan, Bor- ussia Dortmund, Real Madrid, Sjachtar Donetsk, Juventus, Bayern München, Valencia, Barcelona, Cel tic, Manchester United en Galatasa ray. trainersstoel. Mourinho hoorde tot het legertje trainers dat door di recteur Roman Abramovitsj in het verleden de laan werd uitgestuurd bij Chelsea. Officieel ging dat in goed overleg, maar de Portugees nam wel een afkoopsom van 27 miljoen euro mee. Het ontslag van acht trainers kostte de Rus ruim honderd miljoen euro. De vraag is hoe lang hij de pas door hem aan gestelde Benitez laat spartelen. Benitez, een van de vier trainers die zowel de Champions League als de Uefa Cup won, maakte de laatste jaren een paar inschattings fouten. Hij trad al eens eerder in de voetsporen van Mourinho, na dat die met Inter Milaan de mooi ste Europese beker veroverd had. Hij won met de Italianen de we reldbeker voor clubs, maar werd daarna nog in december wegens te genvallende resultaten in de com petitie ontslagen. De voetbalprofes sor - die de sport heel theoretisch benadert - kreeg het er aan de stok met de oudere vedetten. Bij uitblijvende prestaties in de competitie wacht Benitez mogelijk een soortgelijk lot in Londen. Chel sea won al zeven wedstrijden niet meer in de Premier League. Onder Benitez, die tweemaal gelijk speel de en eenmaal verloor, is nog geen verbetering opgetreden. Hij heeft de pech dat hij het op het veld moet stellen zonder invloedrijke vedetten als Lampard en Terry, die al weken geblesseerd zijn. Zaterdag treedt Chelsea in de competitie al weer aan tegen Sunderland. En daarna reist de ploeg af naar Ja pan, waar het op 13 december de halve finale van de wereldbeker voor clubs speelt. door Rik Elfrink NAPELS - Laat een foto van hem op straat zien en de mensen in Na pels doen nog altijd de gekste din gen. Ze heffen de handen ten he mel, kijken vol bewondering. Die- go Armando Maradona staat voor de passanten gelijk aan God. „Dios, Dios", klinkt het als de ver slaggever in de binnenstad een voetbalportret van de 52-jarige Ar gentijn tevoorschijn tovert. 'De hand van God' is niet vergeten. Maradona is van Napels op een manier die in Nederland niet kan. De voetbalmaffe Napolitanen dra gen de voormalige wereldster in hun hart. De huidige spits van hun elftal, Edinson Cavani, kan qua populariteit en status absoluut niet tippen aan misschien wel de beste voetballer aller tijden. Aan zijn hand werd Napoli in 1987 en 1990 kampioen in de Serie A. Het door Noord-Italië overschaduwde en arme Zuiden rekende eindelijk af met de financiële machtsblok ken uit Milaan, Turijn en Rome. Een mini-kapel op de gevel van een bar in het centrum is de ultie me plek om de liefde voor het en fant terrible te bekijken. Maradona wint eind jaren tachtig een aantal sportieve gevechten met het kapitaalkrachtige AC Mi lan van Berlusconi, Gullit, Rijk aard en Van Basten. Hij schenkt met zijn hand en voeten een we reldtitel (1986) aan Argentinië en brengt Napels ook nog een Uefa Cup (1989). Destijds een presti gieus toernooi, de voorloper van de Europa League. In die Europese B-competitie staan Napoli en PSV vanavond tegenover elkaar. De wedstrijd heeft geen sportieve waarde, PSV is al uitgeschakeld in de Europa League. Napoli overwin tert ongeacht het resultaat. Hoewel bezig aan een sportieve re monte, is de Italiaanse club fysiek flink in verval. Het in 1957 gebouw de stadion San Paolo brokkelt net zo hard af als het imago van de Eu ropa League. De wedstrijd van van avond vormt hét bewijs. Ongeveer 7.000 toeschouwers zijn getuige van de eerste schreden van de jon ge PSV'ers op het gras waar Mara dona de Napolitanen zelfbewust maakte. In het stadion waar eind jaren tachtig meer dan 80.000 tifo- si het gevolg van de Argentijn naar de landstitel schreeuwden. De geringe publieke belangstelling van nu is een trend. „Het publiek is de graadmeter", vond PSV-trai- ner DickAdvocaat eerder al. „Zon der aanpassingen is dit toernooi ten dode opgeschreven." Napoli en PSV, twee grootheden van wel eer die de weg naar de top op nieuw hebben ingeslagen. Napoli doet een gooi naar de titel in de Se rie A, PSV wil de landstitel. Twee ploegen die in de Europa League weinig te winnen hebben en naar de Champions League willen. Niet alleen PSV, ook Napolizal van avond een ander elftal dan in de Serie A opstellen. Wel met ster Ca vani. Hij staat niet in de schaduw van de enige held, wiens geest voor altijd boven San Paolo Ep zweeft. Diego Armando Maradona wordt hartstochtelijk toegejuicht in stadion San Paolo in Napels. De Argentijn is nog steeds populair. foto Ciro Fusco/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24