Corporaties voeren actie 221 zeeland 214 Kabinet komt niet met zorgplan Oosterschelde heeft er weer 20 gastheren bij Nieuwe app met duikinformatie over Zeeland Hedwigepolder Stremmingsapp kpn donderdag 6 december 2012 Om forse rijksheffingen van tafel te krijgen door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De Zeeuwse wo ningcorporaties trekken gezamen lijk op om de forse rijksheffingen, zoals verwoord in het nieuwe re geerakkoord, van tafel te krijgen. Uit rapporten in opdracht van Ae- des, de brancheorganisatie van de woningcorporaties, en het Cen traal Fonds Volkshuisvesting, blijkt dat de gevolgen van het re geerakkoord funest zijn voor de corporatiesector. Zo vreest Clavis in Terneuzen voor haar eigen voortbestaan. De Zeeuwse corporaties vragen in een brief aan GS van Zeeland de krachten te bundelen door de noodkreet gezamenlijk kenbaar te maken bij minister Blok. „Wij heb ben door alle incidenten bij ande re corporaties weinig politieke vrienden meer in Den Haag. Daar om is steun van de provincie be langrijk", zegt Clavis-directeur Ro bert de Ridder. Hij is tevens voor zitter van het Zeeuwse directeuren- overleg van de corporaties. Volgens De Ridder hebben GS in middels positief gereageerd op de noodkreet. „Besloten is samen met Groningen en Limburg waar dezelfde problemen spelen, op te trekken. Ook diverse Zeeuwse ge meenten, waaronder Borsele, on dersteunen het initiatief van de ge zamenlijk actie. Het kabinet Rutte-I had reeds be sloten een verhuurdersheffing door te voeren van ongeveer acht honderd miljoen euro voor alle corporaties. Het regeerakoord van Rutte-II heeft daar nog een extra heffing aan toegevoegd, zodanig dat de totale heffing vanaf 2017 on geveer twee miljard per jaar zal be dragen. Corporaties zullen naar ra to van de WOZ-waarde van hun bezit moeten bijdragen aan deze heffing. Het kabinet gaat er van uit dat deze heffing kan worden ge dekt uit huurverhogingen, maar deze vlieger gaat voor Zeeland niet op, stelt De Ridder. „Daarnaast zouden we ook niet moeten wil len dat de huren zo drastisch wor den verhoogd, alleen maar om een heffing van het Rijk te kunnen dekken." De Zeeuwse corporaties kunnen ook niet meer investeren om het eigen woningbezit op peil te houden. „Er treedt een verschra ling op van de sociale huurwoning- voorraad." medewerkers telt de Veiligheidsregio Zeeland volgend jaar, wanneer de reorganisatie wordt afgerond, 124 meer dan nu. ZIERIKZEE - Een twintigtal onder nemers langs de Oosterschelde heeft met succes de cursus gast heer van de Oosterschelde ge volgd. Ze hebben deze week hun certificaat gekregen. Het gaat om horeca- en recreatieondernemers die hun klanten nu informatie kunnen geven over allerlei dingen die de Oosterschelde te bieden heeft. Ze kunnen zich nu 'gastheer van het Nationaal Park' noemen. Inmiddels is een nieuwe groep van ruim 20 enthousiaste onderne- Gerrie Ruijs, regionaal commandant en directeur van de Veiligheidsregio mers aan de cursus begonnen. Zeeland. MIDDELBURG - Alle informatie over duikplaatsen in Zeeland is voortaan vanaf elke plaats en op elk moment te vinden via de nieu we app 'Mijn Duik'. Geïnteresseerden vinden op de app een overzicht van duikplaat sen, informatie over elke duik- plaats, en een 'druktemeter' die aangeeft hoeveel duikers er op be paalde momenten te vinden zijn op die duikplaats. Duikers kunnen ook foto's en waarnemingen delen via de app. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Het kabinet komt niet met een speciaal plan voor de zorg in krimpregio's zoals Zeeland. Dat heeft minister Edith Schippers (Volksgezondheid) woensdag aan de Tweede Kamer laten weten. Ze reageert daarmee op een pleidooi van het CDA. Die fractie pleitte dinsdagavond voor een kabinets plan om goede zorg in onder ande re Zeeland te behouden. Het CDA is weliswaar voor concentratie van zorg, maar vraagt extra aandacht voor krimpregio's. Die extra aandacht is volgens mi nister Schippers niet nodig. Vol gens haar is er wel degelijk oog voor de gevolgen van krimp in re gio's. Ook is er voldoende aan dacht voor gevolgen van krimp op DEN HAAG - De Tweede Kamer wil een overzicht van de stand van za ken van het onder water zetten van de Hedwigepolder. Een verzoek van D66-Kamerlid Kees Verhoeven kreeg woensdag ochtend steun van alle fracties. Staatssecretaris Co Verdaas (Na tuur) zal de Kamer moeten infor meren over het tijdpad van ontpol- dering, de onteigeningsprocedure en de financiële consequenties. Het kabinet heeft de Kamer nog niet geïnformeerd over de uitwer king van de ontpoldering. de organisatie van de gezondheids zorg. De minister gebruikt twee ar gumenten. Minister Stef Blok (Wo nen en Rijksdienst) presenteert jaarlijks een rapport waarin de ge volgen staan van bevolkingsdaling. Daarin wordt ook aandacht be steed aan de gevolgen van krimp op de zorg. Er is volgens Schippers nu geen aanleiding om specifieke maatregelen te nemen. Ook wijst de minister op een overleg dat ze eerder dit jaar heeft gehad met de kleine ziekenhuizen in krimpre- f gio's. Ze schreef de Kamer in juni dat het gesprek 'een aantal belang rijke suggesties' heeft opgeleverd. De minister wijst de Kamer er nu op daarmee in haar beleid reke ning te houden. De Kamer praat donderdag verder over de begro ting Volksgezondheid. MIDDELBURG - De 'stremmingsapp' van de Zeelandbrug wordt niet uit gebreid. Gedeputeerde Staten be perken zich vooralsnog tot die ap- plicatie voor smartphones, ant- i; woorden ze op vragen van de PvdA-Statenfractie. De app die wordt ontwikkeld, is bedoeld om weggebruikers snel te waarschu wen voor een ongeplande afslui ting van de Zeelandbrug. De pro vincie heeft geen andere verkeers knelpunten in haar beheer waar dat ook van toegevoegde waarde c zou kunnen zijn, aldus GS. doet t gewoon kpn winkel kpn corn 0800 0115 ;rstapservice is het opzeggen van je oude abonnement zo geregeld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22