Garage winkel wordt zeeland 121 Auto Centrum Uitbreiding Westduin van de baan niet alleen voor autobedrijf Hollandia-schoorsteen ■iollondia' BoMdnT donderdag 6 december 2012 De schoorsteen van de voormalige melkfabriek van Hollandia is in het ontwerp betrokken. De schoorsteen heeft overigens niet meer zijn oorspronkelijke hoogte. Hij is ooit afgetopt, waardoor er nu alleen nog 'Andia' staat Auto Centrum Goes BV betrok de voormalige melkfabriek eind 1978. Direc teur-eigenaar Rien de Dreu verlaat de locatie dan ook een 'beetje met bloe dend hart'. geen definitieve beslissing geno men. „Maar er is wat dat betreft keus genoeg", zegt De Dreu. Bedrij venterrein De Poel zou bijvoor beeld voor de hand liggen. Aanvankelijk was het de bedoeling om het huidige gebouw te moder niseren. „Maar ook wij moeten op de kleintjes letten, dus ik heb toen tegen mijn zoon Alex, die ook in het bedrijf zit, gevraagd om toch eens te bekijken welke andere mo gelijkheden er zijn met de huidige impressie Architectenburo Roos en Ros locatie en zelf nieuw te bouwen. Je kunt dan alles meteen doen zoals je het wilt hebben." Alles valt of staat met de plannen die er nu liggen, maar gelet op de locatie belangstelling maakt De Dreu zich daar niet zoveel zorgen over. Met Renault en vooral doch- termerk Dacia gaat het goed, De Dreu verwacht dat Dacia in de toe komst nog flink gaat groeien. „Daar kunnen we dan bij nieuw bouw op inspringen." De schoorsteen van de voormali ge melkfabriek Hollandia aan de Marconistraat in Goes steekt nog altijd fier de lucht in. Nu staan er nog Renaults, maar het pand wordt omgevormd tot win kelcomplex. Mét schoorsteen. door Luc Oggel Het is nog een werkti tel, maar Winkelcen trum Hollandia klinkt eigenlijk best goed. Het is de be doeling om de voormalige melkfa briek, waar nu Auto Centrum Goes (Renault en Dacia dealer) is gevestigd, volgend jaar om te vor men tot een winkelcomplex van zo'n zevenduizend vierkante me ter in twee en drie lagen. Mocht de naam een blijvertje zijn, dan is dat een mooie knipoog naar het verleden, net als de schoor steen, die is verwerkt in het ont werp van architect Michel de Koeijer van Roos en Ros Architec ten. „Het was niet verplicht om de schoorsteen te laten staan, maar bij de gemeente Goes zouden ze het wel graag zien", zegt Paul Fer- mont van opdrachtgever Faasse en Fermont. Die verkoopt de locatie. In de planstudie zijn ook varian ten opgenomen zonder de schoor steen, maar dan mist er toch iets, vindt ook Fermont. Het overgebleven gedeelte van de fabriek, het witte gebouwtje aan de Willem Barentszstraat, wordt ook geïntegreerd in het winkelcom plex. Dat krijgt verder een eigen tijdse uitstraling. Omdat het zich aan de entree van de meubelboule- vard bevindt, wilde de gemeente dat de 'kop' van het gebouw hoger zou worden. Dat krijgt dus drie la gen, de rest twee. Het complex kan onderdak bieden aan meerdere winkels, volgens Fer mont zijn er al concrete biedingen. „We zijn bezig met een paar par tijen. Je moet dan denken aan bruin- en witgoedketens, de meu belbranche en een wat grotere speelgoedzaak. Ook de verfspeciaal- zaak aan de achterkant van het ge bouw wil graag verplaatsen." Gegadigden kunnen ruimte kopen of huren. In het complex komt ook ruimte voor horeca, met eventueel een dakterras. Op het terrein is ruimte voor 75 (betaald) parkeer plaatsen. De planning is om het winkelcentrum volgend jaar al te openen. Dat kan vrij snel, omdat er maar een korte procedure nodig is, zegt Fermont. „Er hoeft geen be stemmingsplanprocedure te wor den gevolgd, het is een wijzigings bevoegdheid van het college van burgemeester en wethouders." Het dagelijks gemeentebestuur staat po sitief tegenover de plannen, zegt wethouder Jo-Annes de Bat. „Wat ons betreft is het een kwaliteitsim puls voor de woonboulevard." Het plan geeft lucht voor bedrijven om zich te vestigen aan de Marco nistraat. Het gebied, met grootscha lige keuken,- meubel- en bouwwin- kels, biedt nog maar beperkte uit breidingsruimte en ook te weinig plek om de hedendaagse bouw markten en tuincentra te kunnen huisvesten. In de structuurvisie Goes2040 staat dat bedrijventerrei nen Klein Frankrijk en de Goese Poort ook in beeld zijn als tweede locatie voor de zogeheten perifere detailhandel. DEN HAAG - Recreatiebedrijf Elly Oostdijk kan na een uitspraak van de Raad van State zijn uitbreidings plan in Westduin in Koudekerke in de prullenmand deponeren. De Raad van State heeft alle be zwaren van Oostdijk tegen het be stemmingsplan Westduin verwor pen. Elly en Rien Oostdijk hadden eerder een afspraak met Konings hof BV gemaakt om drie hectare grond bij recreatiepark Westduin aan te kopen om daar twaalf re creatiewoningen te bouwen. Maar Koningshof BV heeft de grond ver kocht aan het waterschap en de drie hectare maakt nu deel uit van een natuurcompensatiegebied. Volgens de Raad was het gebied eerder met een vrijstelling al voor bestemd voor compensatiebos. Daarmee is de bestemming natuur slechts een bevestiging van de eer der verleende vrijstelling. Rien en Elly Oostdijk vinden dat ze een beetje op het verkeerde been zijn gezet, omdat eerder een Vlissingse wethouder positief was over de bouwplannen van Oost dijk. Maar de gemeenteraad zag het anders en stelde een natuurbe- stemming voor het gebied vast. De Raad van Sate vindt niet dat de ge meente Vlissingen ondubbelzinni ge toezeggingen heeft gedaan om mee te werken aan de uitbreiding van het recreatiepark. De gemeen te wil wel meewerken aan verbete ring van de kwaliteit van de recrea tieparken, maar dat geldt alleen voor bestaande parken. De familie J. Kluijfhout schiet ook niet veel op met de uitspraak. Hun belangrijkste bezwaarpunten zijn door de Raad van tafel geveegd. Kluijfhout woont met zijn partner in een salonwagen aan de Galge- weg op het terrein van een voor malige boerderij. Kluijfhout vindt dat hij recht heeft op een volwaar dige woonbestemming waardoor hij de woonwagen kan vervangen door een huis. Maar de gemeente Vlissingen wil geen nieuwe wo ning op die plek. De Raad van Sta te is het daar mee eens. feZC Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl BIJ BOMONT OP NAJAARSCOLLECTIE nes, Heren Kids-kleding van o.a: Gaastra, Tommy Hilfiger, pddes Gillmore, Marco Polo, McGregor, Gant Geisha M.u.v. onze nieuwe collecties. www.bomont.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21