Overvallen bereiken piek in Zeeland i8l zeeland Vervoer scholieren kost Veere 2,6 ton per jaar Dader Slachtoffer De mooiste van het land Thuiszorg nodig? donderdag 6 december 2012 2«K5SÏ5«8»!M!SS!»!59SS55S^XOTW3S»SSÏ»^.W«M««'®K(SSSÖ5Ï Overvallen worden vooral gepleegd door jonge jongens die meestal hun misdaad niet echt grondig voorbereiden. Het gaat om jongeren die snel geld nodig hebben en bijna ter plaatse bedenken dat een overval de oplossing kan zijn voor hun geldnood. Ook slaan ze meest al in hun eigen buurt toe. Cor Ortelee werkte de overvallers zelfde deur uit. Hij duwde het vuurwapen weg waarmee hij werd bedreigd en verkocht één van de drie een paar flinke klappen. Misschien, zegt hij, deelt hij de vol gende keer wel een nog hardere tik uit „Zodat we ze daarna beter kunnen herkennen." door Emile Calon vlissingen - De roofoverval dins dagavond op de Lidl in Vlissingen is de 38e overval van dit jaar in Zeeland. Vergeleken met de jaren daarvoor is dat een negatief re cord. In 2010 en 2011 telde de poli tie 35 en 34 overvallen. Plaatsvervangend districtschef Jo- han Kasse van de Zeeuwse politie zei begin oktober in Domburg al dat hij vreesde voor een stijging van het aantal overvallen. De kans is zelfs zeer reëel dat het aantal overvallen nog toeneemt, omdat tijdens de donkere herfst- en wintermaanden meer van dit soort misdrijven plaatsvinden dan in de maanden dat de zon langer schijnt. Tijdens die bijeenkomst in Domburg kregen ondernemers van een specialist in criminaliteits preventie dan ook te horen dat 'het jachtseizoen weer was begon nen'. Overvallen worden vooral ge pleegd door jonge jongens die meestal hun misdaad niet echt grondig voorbereiden. Het gaat om jongeren die snel geld nodig hebben en bijna ter plaatse beden ken dat een overval de oplossing kan zijn voor hun geldnood. Ook slaan ze meestal in hun eigen buurt toe. Bij rechtszaken blijkt ze door hun impulsieve handelen ook fouten maken, wat de opsporing minder moeilijk maakt. Zo komt het gere geld voor dat ze sporen achterlaten Bij rechtszaken blijkt dat overvallers, door hun impulsieve handelen, vaak fouten maken en zich na hun misdaad niet ont doen van gebruikte kleding. Als de buit groter is dan een paar honderd euro, boffen de overval lers enorm. Brancheorganisaties en politie roepen al tijden dat on dernemers hun kassa's vaak moe ten afromen, zodat er niet echt veel valt te halen. Alleen als over vallers medewerking krijgen van binnenuit, bestaat er een kans dat een aanzien bedrag meegenomen kan worden. Dat gebeurde in maart dit jaar bij de overval op Sportsworld in Mid delburg. Een medewerkster van die sportzaak tipte haar vriendje dat de omzet van een aantal dagen in de kluis lag en de dag erop zou worden opgehaald. Hij pleegde ver volgens een overval op die winkel en eiste het complete bedrag (10.865 euro) op. De officier van justitie eiste twee weken geleden een celstraf van 42 maanden tegen hem. Zijn vriendin moet van de of ficier 30 maanden celstraf krijgen waarvan 8 voorwaardelijk. Die eis is niet alleen gebaseerd op die ene overval. Deze Bonnie en Clyde, zoals de officier het verlief de stel noemde, zijn volgens haar ook verantwoordelijk voor de nachtelijke inbraak in Sports world, een jaar eerder. De mede werkster zou haar vriend toen ook getipt hebben over een volle kluis en verteld hebben hoe die te ope nen was. Hij zou vervolgens 25.500 euro hebben buitgemaakt. Omdat overvallen veel voorkomen in het Zeeuwse heeft de politie een speciaal overvallenteam opge zet. Dat is redelijk succesvol. Het is er tot nu in geslaagd bijna de helft van het aantal overvallen op te los sen en een flink aantal daders ver oordeeld te krijgen. Bel (0118) 684 000 of kijk op www.zorgstroom.nl Een technisch rechercheur doet onderzoek na de overval op de Lidl in Vlissingen. foto Manfred Berrevoets goes - De graffiti-duif op een gevel aan de Ringbaan-West in Goes is woensdag door de Avro uitgeroepen tot mooiste illegale kunstwerk van Ne derland. De duif is geschilderd op de volledige gevel van een slooppand. Het kunstwerk is gemaakt door Super A, een pseudoniem van de Goese kunstenaar Stefan Thelen. foto Ronald den Dekker door Henk Postma domburg - Zou de gemeente Veere het vervoer van leerlingen niet lan ger subsidiëren, dan treft dat ouders van 119 kinderen. Voor het meerendeel gaat het daarbij om kin deren met een handicap of leerpro blemen die in Middelburg naar school moeten. Maar het gaat ook om 38 kinderen die gewoon basisonderwijs volgen: 23 kinderen van wie de ouders heb ben gekozen voor reformatorisch onderwijs in Middelburg, en 15 kin deren, van wie de ouders kiezen voor de Vrije School in Middel burg. Dat blijkt uit navraag bij de gemeente. De landelijke politiek zint op het schrappen van de subsi dies voor leerlingenvervoer. In de gemeente Veere speelt dat (nog) niet Wel zijn bijdragen voor leerlin genvervoer er onderdeel van de dis cussie over bouw van regioscholen, en opheffing van dorpsschooltjes. Er zijn in Veere al regioscholen voor reformatorisch onderwijs, in Meliskerke en Oostkapelle. Maar vervoer wordt pas gesubsidieerd wanneer kinderen meer dan 6 km moeten reizen. Het vervoer kost Veere jaarlijks 258.000 euro, waarvan 18.000 euro voor gewoon reformatorisch of vrij basisonderwijs in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18