Raad tegen schouwburg op ZEP Wanhoop door sluiting van De Snuffelhoek WALCHEREN Provincie vraagt geen compensatie Voetbalmuseum almanak Digitaal DONDERDAG 6 december 2012 17 PZC Overvallen bereiken piek in Zeeland 18 Behoefte aan kleine containerkade 20 Meerderheid gemeenteraad Middelburg wil theater in binnenstad houden door Emile Calon MIDDELBURG - Een meerderheid van de Middelburgse gemeente raad is tegen het idee om de nieu we schouwburg in de evenemen tenhal op ZEP te vestigen. Drie van de vier coalitiepartijen (LPM, PvdA en WD) lieten tij dens de bijeenkomst van de raads commissie Maatschappelijke Za ken al weten dat ze daar tegen zijn. Vooral LPM en VVD waren ronduit negatief! Volgens hen hoort een theater in de binnen stad, het liefst op het Molenwater. Ze vrezen aantasting van de leef baarheid van de binnenstad en een aderlating voor de horeca in het centrum als gekozen wordt voor een theater aan de rand van de stad. Ernst Radius (PvdA) vroeg vervol gens aan alle fracties om een stand punt in te nemen. Daarop bleek dat ook Duurzaam Rood en Groen- Links hun bedenkingen hebben bij alleen een schouwburg op ZEP. GroenLinks kan alleen leven met een schouwburg op ZEP 'voor gro te voorstellingen' als er in het cen trum een schouwburg komt of blijft voor de wat kleinere voorstel lingen. Maar twee theaters, zo bleek wel uit de reactie van wet houder Saskia Szarafinski (PvdA), is onbetaalbaar. Er is, zo vertelde ze, dertien miljoen beschikbaar om de plannen uit te voeren. Nu de nieuwbouwplannen voor een theater op het Molenwater niet doorgaan, wil het dagelijks be stuur van de gemeente vier opties onderzoeken: verbouwing van de schouwburg; slopen van de schouwburg en nieuwbouw op de zelfde locatie; een schouwburg op ZEP; of verkoop van de schouw burg aan exploitant Frans Lievens. SGP en D66 willen dat alles wordt onderzocht. Het CDA ook, maar dat ziet verkoop feitelijk niet zit ten. Ook kost onderzoek volgens hen te veel (150.000 euro). De Christenunie is tegen nieuw Kringloop-vrijwilligster Mieke Beekmans: „En dan zeggen ze nu: je huurt maar ergens anders iets om je rommel op te slaan." foto Ruben Oreel door Henk Postma VLISSINGEN - Slapeloze nachten heeft ze er van. Al meer dan een half jaar. Als er binnen drie weken geen vervangend onderdak is, ver liest Mieke Beekmans haar Snuffel hoek, of zoals ze het zelf uitdrukt 'mijn kindje'. Veertien jaar geleden begon ze als vrijwilligsters een kringloopwinkel op de hoek President Roosevelt-/ Irislaan. Het werd een levendige plek, waar bewoners van het Mid dengebied lief en leed met elkaar delen, hun hart uitstorten, of een troostende arm om zich heen vin den. En nu ligt daar dan die aange tekende brief van woningbouwcor poratie L'Escaut. Op 28 december moet De Snuffelhoek zijn ont ruimd: 'leeg, en bezemschoon'. Want alles daar moet uiteindelijk tegen de vlakte. Zonder dat er voor De Snuffelhoek vervangende huisvesting is. In september ging ze 'onder grote druk', en 'valse voorwendselen' ak koord met de ontruiming. „Want er was me van alle kanten verze kerd dat ze me zouden helpen aan vervangende huisvesting." L'Es caut, de burgemeester, raadsleden, allemaal zouden ze haar hebben bezworen zich vooral niet onge rust te maken. Er zou heus wel een oplossing worden gevonden. Maar nu puntje bij paaltje komt, geeft niemand thuis. Zelf zocht ze ook. Maar 't is alles te duur of te klein. Er staan volop schooltjes en pandjes leeg. Maar die hebben een andere bestemming, zegt wethou der Lambert Prevoo. „De raad eist dat we die afstoten." Hij erkent dat de Snuffelhoek 'heel waardevol' werk verricht. „Maar veertien jaar geleden was al duidelijk dat die daar slechts tijdelijk terecht kon." Deze week kwam protest op gang. Al bijna vierhonderd mensen on dertekenden een steunbetuiging. bouw, de LPM tegen verkoop en ZEP, de PvdA tegen slopen en ZEP. Tijdens de bijeenkomst bleek dat het wel mogelijk is dat op ZEP een beperkte tijd theatervoorstellingen zijn te bezoeken. Als de schouw burg wordt verbouwd of gesloopt en opnieuw gebouwd, zal uitgewe ken moeten worden naar ZEP, waarschuwde Szarafinski. Met een tijdelijke schouwburg aldaar kun nen de Middelburgse politici wel leven. MIDDELBURG - Het provinciebe stuur legt zich neer bij het misluk ken van het Voetbalmuseum in Middelburg. Dat blijkt uit antwoor den van Gedeputeerde Staten op vragen van de Christenunie. Volgens GS is de Stichting Voetbal Totaal alle afspraken nagekomen, zoals het maken van de plannen en het treffen van voorzieningen voor het museum. GS zullen daar om geen 'compensatie' vragen voor de subsidie van een half mil joen euro die de provincie aan de stichting gaf, schrijven GS aan de Christenunie. Ook waren de voorspellingen over bezoekersaantallen wel degelijk juist, merken GS op. Ten tijde van de haalbaarheidsonderzoeken wees alles erop dat er voldoende bezoekers zouden komen. De afge lopen jaren is de samenstelling van de groep toeristen echter ver anderd. Het zijn vooral vaste gas ten met caravans en tweede wo ningen en die besteden hier min der, aldus GS. Bovendien had het Voetbalmuseum last van de crisis en van de vertraagde ontwikkeling van het ZEP-complex. Tip? redactie@pzc.nl Online winkels maken er dezer da gen volop reclame voor. 'Als je geen zin hebt in overvolle winkels en lan ge wachtrijen, koop dan via inter net'. Snel, wantje hebt het cadeau meteen de volgende dag in huis. Met creditcard in de aanslag kroop de Middelburgse daarom vorige week achter de laptop otn sinterklaasinko pen te doen. Ze stuurde een chocola deletter met gedicht en kaart naar haar ouders. Moeder belde gisteren op. Verrast was ze zéker. „Heb jij die chocolade letter gestuurdHartstikke bedankt hoor, maar ik denk dat er iets mis ge gaan is. 'Groeten van Peter en Ma rianne' stond erop. Ik heb geen idee wie dat zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17