Missie mogelijk korter Veilig en comfortabel onderweg? 399,- 81 buitenland Lukic moet levenslang zitten, zegt tribunaal Man mikpunt na erg kort huwelijk tüv Bel direct 0341 - 27 40 40 voor een gratis uitgebreide brochure! Bon voor gratis brochure! woensdag 5 december 2012 Duitse beschermers van Nederlandse trainers eerder weg uit Afghanistan Duitsland wil twee bases in het noorden van Afghanistan sluiten. WD denkt dat missie wordt afgemaakt, maar PvdA wil ner gens op vooruitlopen. Meer dan 540 Nederlanders in Kunduz. BERLIJN - De Duitse regering heeft besloten komend jaar twee militai re bases in het noorden van Afgha nistan te sluiten. Het gaat om de basis in Kunduz (1100 man) en de buitenpost Baghlan-Tal (6oo man). Het Duitse besluit heeft ver moedelijk ook gevolgen voor de Nederlandse missie in Noord-Af- ghanistan. Nederlanders trainen daar politie mensen. De Duitse gevechtstroe pen fungeren daarbij als 'bescher- ming'. De Duitsers houden met de sluiting van de bases alleen nog ge vechtstroepen over in de regio rond Masar-i-Sharif. Het besluit, dat in Berlijn al enige tijd werd verwacht, moet nog wel door de Bondsdag geaccordeerd worden. Dat lijkt zeker te gaan ge beuren. Dit jaar sloot Duitsland de basis in Faisabad al. Duitsland heeft nu 4600 militairen in Afgha nistan, vooral in het noorden. Sinds 2001 zijn er 52 Duitsers in het land gesneuveld. Eind 2014 moeten alle buitenlandse gevechts troepen Afghanistan hebben verla ten. Duitsland zou daarna nog wel 1000 militairen in het land willen laten zitten om het Afghaanse, le ger bij te staan. In een reactie op het nieuws uit Berlijn laat de WD weten dat er van uit te gaan dat de politietrai- ningsmissie in Kunduz wordt afge maakt. Dat zei Han ten Broelce, buitenlandwoordvoerder van de li beralen. Coalitieparmer PvdA wil de ontwikkelingen afwachten, al dus Kamerlid Désirée Bonis. Ze wil 'nergens op vooruitlopen'. „We gaan er hier eerst maar eens rustig over praten en wachten de voortgangsrapporten af, aldus Bo nis. Van vervroegde terugtrekking is volgens haar nu 'geen sprake'. De Nederlandse missie duurt tot medio 2014. Ten Broeke noemt de bescherming door de Duitse mili tairen 'cruciaal'. Maar hij denkt dat er wel een oplossing wordt gevon den als het Duitse voornemen doorgaat. „Er zijn veel smaken om aan een dergelijk probleem het hoofd te bieden", zegt hij. Het ministerie van Defensie moet nog bezien wat de gevolgen zijn van een vertrek van de Duitsers in 2013. Nu al conclusies trekken is veel te vroeg, aldus het departe ment. Tegen de Volkskrant zei commandant Roland de Jong in Kunduz: „Er worden nu verschil lende scenario's bekeken, maar ook wordt er op dit moment na drukkelijk gekeken naar de optie om in 2013 te vertrekken." De politietrainingsmissie begon in juni 2011. Meer dan 540 Nederlan ders zijn erbij betrokken. De mis sie kwam tot stand door steun van VVD, CDA, Christenunie, D66 en Groenlinks. De PvdA was tegen de missie, maar heeft zich met de toetreding tot het kabinet-Rutte II achter de uitzending geschaard. Wim van den Burg, voorzitter van de militaire bond AFMP/FNV, wijst erop dat een randvoorwaar de is dat Nederland altijd op mis sie gaat in groter verband. „We moeten dit niet op zijn beloop la ten." nMHBnKHHaBHnHBBaGSSHSnnMaMMma DEN HAAG - De Kamer van Beroep van het Joegoslavië-Tribunaal heeft gisteren de veroordeling van Milan Lukic tot levenslang beves tigd. De voormalige Bosnisch-Ser- vische paramilitaire leider is de be langrijkste verdachte van massa moord die het VN-hof in Den Haag ooit heeft berecht. Hij is per soonlijk verantwoordelijk voor de dood van circa honderd Bosnische moslims. Bij twee incidenten in 1992 in Vise- grad - een kleine stad in het oos ten van Bosnië, op zo'n 100 kilo meter van Srebrenica - werden be jaarden, vrouwen en kinderen op gesloten in huizen en levend ver brand. Dat gebeurde onder de per soonlijke leiding van de inmiddels 45-jarige Lukic, aanvoerder van de militie Witte Adelaars. Hij werd in 2009 in eerste aanleg tot levens lang veroordeeld. Hij houdt vol dat hij onschuldig is en dat de ge tuigen van de aanklagers hebben gelogen. Tijdens het voorlezen van de uitspraak door voorzittend VN-rechter Mehmet Güney (Tur kije) bladerde Lukic ostentatief on geïnteresseerd in een boekje en schudde af en toe met zijn hoofd. Lukic' neef en medeverdachte Sre- doje Lukic kreeg gisteren in hoger beroep 27 jaar cel. In eerste aanleg was hij tot 30 jaar veroordeeld voor het helpen bij de misdaden van zijn familielid. Het in 1993 opgerichte Joegosla vië-Tribunaal in Den Haag begon zijn werk met daadwerkelijke da ders. Het eerste proces ging tegen de Bosnisch-Servische karateleraar Dusko Tadic, die uiteindelijk werd veroordeeld voor slechts één moord. Met behulp van de in de eerste processen tegen 'kleine vissen' ver gaarde informatie over concentra tiekampen en andere plaatsen waar misdaden waren gepleegd, werden hoge politieke en militaire leiders aangeklaagd, zoals Milose vic, Karadzic en Mladic. JAKARTA - Honderden Indonesiërs zijn gisteren in Garat, in de provin cie West-Java, de straat opgegaan om het ontslag te eisen van een dis trictschef. De 40-jarige Aceng Fikri scheidde van zijn 17-jarige vrouw vier dagen na hun huwelijk. Hij kondigde de scheiding aan met een sms'je. Fikri trouwde in juli, maar verbrak het huwelijk heel erg snel omdat zijn vrouw op haar trouwdag geen maagd meer zou zijn geweest. Stu denten en rechtenactivisten ver trapten en bespuugden in Garat fo to's van Fikri, waarna ze de foto's in brand staken. Sommige moslims geloven in een islamitisch ritueel dat een man in staat stelt van zijn vrouw te schei den, simpelweg door haar te vertel len dat hij van haar scheidt. Het is in het gematigd-islamitische Indo nesië echter hoogst ongebruikelijk om een huwelijk per sms te ontbin den. Gratis brochure? Bel 0341 - 27 40 40 www.molenaarscootmobielen.nl Makkelijk te bedienen stuurkölom Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel Voldoende bodem vrijheid Minimale draaicirkel Zeer stabiel dankzij luchtgeveerd onderstel Krachtige accu voor bereik tot wel 50 km Verstelmogelijkheden ten behoeve van vergroten of verkleinen van de beenruimte U kunt met een scoolmobiel van Molenaar veilig op pad. Ga samen winkelen, op visite of naar het speelveldje met uw kleinkind Reist u wel eens langere afstanden? Of gaat u samen met uw scootmobiel uw dagelijkse boodschappen doen? Onze scootmobielen doen er niet moeilijk over. Ga er lekker op uit, blijf zelfstandig en mobiel! Bel voor een afspraak of thuisdemo: 0341 - 27 40 40. Scootmobielen v.a. 24 modeleen VA. 42°/' 12 modeleen VA. M'5'" 19 modellen VA-5*>'- 15 modeleen VA. 950," Moeite met slapen? Uitrijdbaar mogelijkheden Meerdere comfortzones Moeite met traplopen? v Ondersteuning voor gewrichten v Voor gezonde beweging Moeite met opstaan? Elektrische bediening Voorkomt pijnlijke spieren of bel direct 0341 - 27 40 40 nobielen Bedden Trapliften Sta-op stoelen Fietsen Mevr Dhr Vrijblijvende demo? Wij komen graag langs met onze rijdende showroom voor een demonstratie bij u thuis. Bezoek een winkel bij u in de buurt Open ma l/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uur Alkmaar Rijnslraai 117 Nunspeetlaanl8" Amersfoort Nijveiliefdsweg 53a' Roden Wesleresch 8 Plaats Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30' Capelle a/d IJssel Hoofdweg Ooetinchem Havenslraai 150 Heerlen in de Cramei 21 Hengelo Vosboerweg 16 Katwijk Lageweg 35e ('I Heen) Molenaar bevindt zich Roosendaal Oostplein 17a* veenendaal Groeneveldselaan 19 Waalwijk Prol. Zeemanweg 3 Waddinxveen Wercuriusweg 15 Wateringen Gravenzandseweg 28" Weert Roeimondseweg 58b n een Prominent winkel. Bel 0341 - 27 40 40 Telefoon E-mail wk49_M2_PZC i Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Duwtje in de rug nodig? Er op uit zonder moe te worden v Auto trap ondersteuning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8