6| Rode kaart voor de KNVB zelf Dood grensrechter gaat wereld De KNVB kon niet veel anders dan een voetballoos weekeinde inlassen, na het dodelijke geweld bij een voetbalwedstrijd in Almere. woensdag 5 december 2012 de Rechtspraak Rechtbank Middelburg RECHTBANK MIDDELBURG, sector civiel recht. Inzake een bij de Rechtbank Middelburg aanhangige procedure tot inroepen beheersbeding inzake ABN AMRO Bank N.V./Desmedt. wordt opgeroepen te verschijnen op maandag 7 januari 2013 om 13.30 uur in het gerechtsgebouw te Middelburg, Kousteensedijk 2, teneinde te worden gehoord: Sven Luc Maria Desmedt, geboren op 29 mei 1975 te Brugge (België), thans zonder bekende woon- en/of verblijfplaats binnen en buiten Nederland. Een kopie van dit verzoekschrift kan worden verkregen ter griffie van de Rechtbank Middelburg, Kousteensedijk 2,4331 JE Middelburg, tclcfoonnr. 0118 677000. De griffier,- F. Casant NIJMEGEN - De dood van de 41-jari- ge grensrechter Richard Nieuwen huizen is wereldnieuws. De inter nationale pers verbaast zich over het incident waarbij de man door minstens drie jonge voetballers, van 15 en 16 jaar oud in elkaar werd geschopt en ruim 24 uur la ter aan zijn verwondingen over leed. Ook het besluit dat de KNVB giste ren nam, geen voetbalwedstrijden bij de amateurs komend weekein de, is internationaal groot nieuws. Nederland heeft een van de groot ste amateurcompetities van de we reld met wekelijks zo'n 33.000 Een bezoeker tekent het condolean ceregister in de kantine van de Al- meerse voetbalclub SC Buitenboys. wedstrijden georganiseerd door één voetbalbond. Zelfs de baas van de Wereldvoet balbond Fifa sprak zich uit over de gruwelijke gebeurtenissen in Alme- re. „Een verschrikkelijke tragedie. Voetbal is een spiegel van de maat schappij. De kwalen uit die maat schappij teisteren ook het voet bal." Ook in Nederland houdt de zaak de gemoederen danig bezig. Zo is een steunbetuiging voor Richard Nieuwenhuizen en zijn nabestaan den op facebook al 35.000 keer on derschreven. Dat Nederland een probleem heeft met het geweld op de voetbalvelden wordt steeds dui delijker. Er komen steeds meer meldingen van eerdere gewelds misdrijven bij jeugdteams van SV Zo'n 700.000 voetballers zullen dit weekeinde hun vertier elders moeten zoeken. Er wordt niet gevoetbald vanwege de dood van grensrechter Richard Nieuwenhuizen. len van de vrij jonge club die stamt uit 2004. SV Nieuw Sloten heeft een slechte naam en zeker de hogere jeugd teams waren eerder betrokken bij ongeregeldheden. Volgens andere clubs deed de KNVB daar niet veel aan. Incidenten werden afgedaan met kleine, meestal voorwaardelij ke geldboetes. Dit keer zullen de daders er niet zo makkelijk afko men. Drie spelers van 15 en 16 jaar die in de nacht van zondag op maandag werden aangehouden zullen morgen worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die moet beslissen of hun voorlopige hechtenis wordt verlengd. Voorlo pig worden de drie beschuldigd van doodslag. Minister van justitie Ivo Opstelten mengde zich giste ren ook in de discussie. Hij vindt dat de daders hard moeten wor den aangepakt. Daarmee moet een voorbeeld worden gesteld om de agressie in het amateurvoetbal in te tomen. Volgens de WD-minister moeten de voetbalbond KNVB en de voet balclubs scherper optreden tegen agressie. De dood van de grens rechter mogen ze van Opstelten niet wegredeneren en niet als een incident zien. „Daarvoor is dit te ernstig. Dat staat niet op zichzelf, er is meer aan de hand." Terwijl alle amateurs komend weekeinde hun sporttas in de kast kunnen laten, wordt in het prof voetbal gewoon gespeeld. Voor ie dere wedstrijd in de eerste en ere divisie zal een minuut stilte in acht worden genomen. Er is uitgebreid gesproken met de clubs in het betaald voetbal om niet te voetballen, maar gekozen is volgens directeur amateurvoetbal Binnenmars voor een minuut stil te in een vol stadion. „Dat geeft een krachtig signaal." foto Lex van Lieshout/ANP door Jaap van Essen De KNVB besloot giste ren om alle duels in het amateurvoetbal te schrappen, als eerbe toon aan de doodgeschopte grens rechter Richard Nieuwenhuizen uit Almere. De kordate en unieke actie van de voetbalbond volgde op een dag vol afgrijzen over de dood van de 41-jarige vader van drie zoons die werd aangevallen door de 15- en 16-jarige spelers van SV Nieuw Slo ten Bi. Een dag vol verbazing ook over de totale afwezigheid van de KNVB. Het bestuur van SC Buiten boys uit Almere hoorde niets van de voetbalbond, tot voorzitter Mar cel Oost maandagavond laat einde lijk een telefoontje van een verte genwoordiger van de voetbalbond kreeg. Oost sprak zijn ongeloof uit over de radiostilte in Zeist. Onder tussen kwamen er steeds meer sig nalen dat clubs, scheidsrechters en bestuursleden zeifin actie wilden komen. Voetbalclubs uit Almere kondigden gisterochtend al aan ko mend weekeinde niet te zullen spe len. Zij houden gezamenlijk ko mende zondag een stille tocht die eindigt op het sportpark waar Nieuwenhuizen in elkaar werd ge trapt. Diverse Amsterdamse clubs wilden komend weekeinde ook niet voetballen. En ook scheidrech- ters uit het amateurvoetbal lieten horen 'een weekeindje over te slaan'. Onder hen Roelof Luinge, de be kende oud-profscheidsrechter. Luinge is tegenwoordig nog arbiter in de hoogste amateurklassen en stond voor komend weekeinde op de rol voor WA'71 tegen DTS Ede in de zaterdag-hoofdklasse. De scheidsrechter belde gisteren zelf de voorzitter van WA om mee te delen dat 'onder deze omstandig heden absoluut niet wenste te flui ten'. Het heeft er veel van weg dat de KNVB niet veel anders kon dan een voetballoos weekeinde inlas sen. Voorzitter Bernard Fransen van de amateurtak van de voetbal bond gaf gisteravond ook toe dat de reactie van de bond de eerste 24 uur na de fatale gebeurtenis ver We hadden eerder in actie moeten komen. Dat is een terecht verwijt' onder maat was. „We hadden eer der in actie moeten komen. Dat is een terecht verwijt" Onderwijl sijpelen steeds meer be richten door dat de problemen met de Bi van SV Nieuw Sloten misschien wel te voorzien waren. Het elftal kreeg een maand gele den al een officiële waarschuwing na een incident waarbij de scheids rechter werd bedreigd. Ook een sei zoen eerder liet de Bi van Nieuw Sloten zich niet onbetuigd; een duel werd gestaakt na een massale vechtpartij. En meerdere bestuur ders en scheidsrechters uit Amster dam lieten gisteren weten dat het wel vaker hommeles is met elftal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6