te passen' in de schoolorganisatie Hebben. linnenland 15 Navo stuurt Patriots naar Turkije Rutte: Positieve impuls 50plussers woensdag 5 december 2012 DEN HAAG - Premier Mark Rutte wil af van het idee dat oudere werknemers alleen als probleemge val moeten worden gezien, voor wie geen ruimte meer is op de ar beidsmarkt. Het kabinet wil in overleg met vakbonden en werkge vers zorgen voor een 'positieve im puls' voor deze groep. Als ze werk loos worden, moeten ze hulp krij gen bij het zoeken van een nieuwe baan en het moet voor bedrijven aantrekkelijker worden hen in dienst te nemen, zei hij gisteren in de Eerste Kamer. Rutte erkende dat ouderen moeilijk aan de slag ko men. Anderzijds komen er jaarlijks 800.000 banen vrij, die voor een deel ook door 50-plussers worden ingevuld, zei hij. Rutte verdedigde het nivelleringsbeleid, waarop in de Senaat veel kritiek is. Volgens de premier is het 'niet onredelijk' dat de lagere inkomens worden ontzien bij de bezuiniging van in totaal 45 miljard van het kabinet. BRUSSEL - De Navo is gisteren for meel akkoord gegaan met het plan Patriot-luchtafweerraketten langs de Syrische grens in Turkije te plaatsen. Alleen Duitsland, Neder land en de Verenigde Staten heb ben deze raketafweer klaar staan. Het besluit van de ministers van Buitenlandse Zaken van het bond genootschap viel op een dag dat het opnieuw gonsde van de ge ruchten over Syrische chemische wapens. De Navo toont met de afweer haar solidariteit met Turkije en geeft volgens waarnemers het Syrische regime van president Bashar al-As sad duidelijk te kennen dat die de Syrische burgeroorlog niet naar Turkije mag uitbreiden. Aan de grens is het al geruime tijd onrus tig- Het risico dat Nederland betrok ken raakt bij een oorlog tegen Sy rië door de inzet van zijn Patriotra ketten in Turkije, is 'echt wel uitge sloten', zei minister van Buiten landse Zaken Frans Timmermans. Timmermans zei dat er voor de stationering van de Patriots heel strenge criteria gelden. Ze worden puur als verdediging ingezet, ze mogen niet dienen om een even tueel vliegverbod boven Syrië af te dwingen en ze mogen niet leiden tot betrokkenheid bij een of ander conflict in Syrië. „Het is heel simpel. We hebben daarover goede afspraken gemaakt met de Navo-landen, met Turkije, met de Verenigde Staten", zei de minister gisteren in Brussel. Timmermans benadrukte dat hij en de minister van Defensie nu eerst alles op een rijtje gaan zet ten: „We doen dit stap voor stap, ook om misverstanden te vermij den". Het is de bedoeling dat de minis terraad vrijdag een besluit neemt, waarna de Tweede Kamer zich er over kan buigen. De minister wil de nog niets zeggen over de kos ten. Ook is nog onduidelijk wan neer de Patriots ter plekke kunnen zijn. „Ik moet precies zien wat aan militaire kant in de planning mo gelijk is en uitvoerbaar is. Het is lo gistiek niet eenvoudig." DEN HAAG Kamerlid Henk Krol vervolgd voor hacken Fractievoorzitter Henk Krol van de partij 50PLUS wordt door het Open baar Ministerie vervolgd voor com putervredebreuk. De Eindhovense parlementariër zou in april, toen hij nog Statenlid was, via internet bij het Brabantse laboratorium 'Di agnostiek voor U' medische dos siers boven water hebben gehaald. Zo wilde hij aantonen dat de bevei liging van de wesite van het bedrijf erg slecht is. WUPPERTAL Venlose drugsdealer opgepakt in Duitsland Een 33-jarige drugskoerier uit Ven- lo is opgepakt in Duitsland. Hij maakte deel uit van een internatio nale drugsbende, meldde de Duitse politie gisteren. Ook twaalf Duit sers zijn gearresteerd bij de politie actie. De Nederlander is afgelopen vrijdag aangehouden in een par keergarage in Düsseldorf. Daar wil de hij marihuana verkopen aan vier Duitsers. den van harte aangemoedigd om dat dat tot efficiency zou moeten leiden. Die visie had omvangrijke schoolorganisaties tot gevolg, de een nog groter dan de ander. Een paar kleintjes probeert nog steeds het hoofd boven water te houden. Zijn er nog meer 'Amarantissen' in het land? Hopelijk niet, maar niemand die dat met zekerheid kan zeggen. Kennelijk is het niet zo moeilijk om een jaarverslag leuk op te tuigen, inclusief handte kening van de huisaccountant. En wat wil zo'n krabbel dan nog zeg gen? Amarantis kreeg het makke lijk voor elkaar. Marcel Wintels, de interimbestuur der van Amarantis, constateerde dat het vertrouwen in de eigen or ganisatie bedroevend laag was. Hij noemt Amarantis 'een doorgescho ten fusieproduct'. Je kind zal maar les hebben gehad bij zo'n gezel schap. Er zijn meer organisaties in het land met een omvang gelijk aan of gelijkend op Amarantis. Het is niet zo dat elke grote scholengroep nu zijn tijd gehad heeft en dat de revo lutie voor de deur staat. Er zijn er waar de zaken wel goed geregeld zijn, waar de top wel weet wat er speelt en waar het geluid van de vloer wel wordt gehoord. Maar de teneur is soms anders; onderwijs personeel weet heel goed hoe toe gankelijk de bestuurders zijn. UTRECHT Rapport kraakt evacuatie asbestwijk De maatregelen die deze zomer werden genomen na de ontdek king van asbest in de Utrechtse wijk Kanaleneiland, gingen veel te ver en waren onnodig belastend voor bewoners. De grootschalige evacuatie van 184 huishoudens was achteraf niet nodig en 'dispro portioneel', meldt het gisteren ge presenteerde onderzoeksrapport. De crisiscommunicatie was onvol doende volgens het rapport. DEN HAAG PW wil af van Cito 'voor allochtonen' De PW vindt het niets dat toetsen- instituut Cito ook een gemakkelij ke versie van de eindtoets voor de basisschool aanbiedt aan kinderen die waarschijnlijk naar het vmbo gaan: „Die toets wordt in de volks mond al de allochtonentoets ge noemd." Kamerlid Harm Beertema vindt dat de gemakkelijkere test stigmatiseert en problemen door schuift naar de middelbare school. Wintels' advies: steek de thermo meter in de eigen school. Laat de kwestie Amarantis voor zich spre ken en vergelijk. Dat kunnen do centen doen, maar ook ouders of de medezeggenschapsraad. In hoeverre speelt dezelfde proble matiek? En wat is daaraan te doen? Leg bestuurders het vuur aan de schenen. De directeur die nu nog denkt een dikke lease-auto aan te kunnen schaffen, komt zich zelf tegen. Onderwijs speelt zich af in het leslokaal, in de relatie tus sen docent en leerling. Daar moet het geld naartoe, daar ligt de na druk. Hoe fout het kan gaan als be stuurders andere keuzes maken, dat leert Amarantis. qev nu ontvanger dij Miies-m-j.. Bestel nu Alles-in-1 en betaal slechts 69 voor de Interactieve HD ontvanger (i.p.v. 199)*. Bestel snel op ziggo.nl/hebben of bel 0900 - 0730 (lokaal tarief). •Actie alleen geldig vi n. t/m 31 december 2012

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5