'Ze proberen Husky Event kapot te maken' Groen licht voor nieuwbouw Hulst Kwaadsprekerij 24 Concert The Young Ones en Karin Eloemen Swingen voor Serious Request van 3FM in poppodium De Pit Terneuzen oêê &CC1Ö 1 iu KUNST- EN ANTIEKVEILING woensdag 5 december 2012 5KS5SEZWK£C$54ö»KftK door Eugène Verstraeten hulst - De Woonstichting Hulst kan beginnen met de bouw van van een woonzorggebouw op de hoek van de Zoutestraat en de IJze- renhandstraat in Hulst. De bezwa ren tegen de omgevingsvergun ning en de ingediende beroepen te gen het bestemmingsplan zijn door de bezwaarmakers ingetrok ken. Dit voorjaar dienden zo'n 250 buurtbewoners een zienswijze in tegen het plan. De bezwaren had den met name betrekking op de hoogte van het gebouw en het aan tal appartementen dat bestemd zou gaan worden voor beschermd wonen. In overleg met Woonstich ting Hulst besloot de gemeente vervolgens om het plan iets aan te passen en het bestemmingsplan ge wijzigd vast te stellen. Een tweetal omwonenden bleef echter vasthouden aan hun bezwa ren en besloot een juridische pro cedure tegen dit besluit te starten. Een eerste verzoek dat bij de Raad van State werd ingediend, werd af gelopen maand afgewezen. De be zwaarmakers hebben nu besloten om de verdere procedure te sta ken, omdat ze waarschijnlijk toch in het ongelijk gesteld zullen wor den. Dat betekent dat niets de bouw van het woonzorggebouw meer in de weg staat. In het complex komen 21 apparte menten. Daarvan zijn er tien be stemd voor beschermd wonen. De ze worden collectief aan Emergis verhuurd. De overige appartemen ten hebben een reguliere woonbe stemming en worden vrij ver huurd. Directeur/bestuurder Jos Valckx van Woonstichting Hulst is blij met de ontwikkeling. „We hoor den gisteren dat de bezwaren zijn ingetrokken en we hebben meteen de aannemer een bericht gestuurd om de bouwprocedure weer op te starten." Valckx hoopt dat in het vroege voorjaar van 2013 de eerste spade voor de zorgappartementen de grond in kan. Door de voorgenomen maatrege len van het kabinet Rutte II moet de Woonstichting straks anderhalf miljoen euro per jaar inleveren. Dat zal ten koste gaan van nieuw bouwprojecten. „Dit appartemen tencomplex kunnen we op korte termijn beginnen te bouwen, dus dat project wordt daardoor niet ge troffen", zegt Valckx. De apparte menten op de hoek Zoutestraat en IJzerehandstraat zijn naar verwach ting eind volgend jaar gereed. Potentiële klanten krijgen ongevraagd advies geen zaken te doen met Husky Event, om dat de eigenaren hun dieren zouden mishandelen. Het echtpaar Decaluwe vermoedt dat de dief van de computer de 'waarschuwingsmailtjes' stuurt. De uitbaters van Husky Event in Groede vrezen voor de voort gang van hun bedrijf. Meer last nog dan van een dreigende boe te van 40 mille hebben ze van dieven en vandalen. En van men sen, die hun bedrijf zwart ma ken om klanten weg te houden. door René Hoonhorst Wouter en Mieke De caluwe zijn er van overtuigd dat kwaadwillenden hun bedrijf Husky Event in Groe de kapot proberen te maken. Na dat anonieme oud-medewerkers in onder meer deze krant klaag den dat ze hun husky's niet goed verzorgden, is het echtpaar diverse keren belaagd door inbrekers en vandalen. De plegers van de misdrijven we ten precies hoe ze het bedrijf moe ten treffen. Want ze namen wel een computer, cash geld en gereed schap mee, maar lieten dure appa raten en andere goederen staan. Ook werden karren, waar de hon den voor worden gespannen om tochten te maken, tot twee keer toe vernield. De eerste keer wer den een aantal wielen van twee karren afgehaald en anderhalve week terug werd een kar de dijk af geduwd. Ook van die kar was een wiel afgeschroefd. Dat wiel werd door een wandelaar in een riet kraag gevonden. „De band was lek gestoken. Dat gebeurde daarvoor ook al eens een keer met wielen van rijdend materieel in de schuur", zegt Wouter. Hij bevestigt dat de deuren van de woning en de schuren vaak open staan. Ook al omdat vrijwilligers en gasten af en toe in het huis moeten zijn. Omdat soms sleutels zijn gebruikt om ruimten te kun nen betreden, vermoedt het echt paar Decaluwe dat bekenden hen het leed aan doen. Wouter: „Vrij willigers weten waar de sleutels hangen en waar de computer staat. Omdat de inbrekers blijkbaar precies weten wat ze willen mee nemen en waar het is te vinden, vermoeden we dat het om één of meer mensen gaat, die hier een tijdje over de vloer zijn geweest." Voor de ontvreemding van de computer hebben Wouter en Mie ke één hoofdverdachte in de pei ling. De vrouw was op bezoek toen Mieke werd weggeroepen om een groep bezoekers op weg te hel pen. Toen ze terug kwam, waren de oud-medewerker én de compu ter verdwenen. „Het was net mid dag en haar auto was de enige die in de buurt van het huis was ge weest. Wat moet je dan denken?" terneuzen - Het podium van het Scheldetheater in Terneuzen wordt zaterdag 15 december ge vuld met vijftig muzikanten van orkest The Young Ones en zange res Karin Bloemen voor een thea terconcert. De presentatie is in handen van Kai Merckx. Onder leiding van dirigent John Curfs zijn The Young Ones druk bezig met het instuderen van het avondvullend programma. Afgelo pen weekend werd in het Limburg se Baarlo zelfs een kasteel afge huurd om het concert optimaal te kunnen voorbereiden. Naast de muzikale activiteiten was er ruim te voor teambuilding met karaoke, bezoek aan een brouwerij en een spookslotfeest. Het instrumentale programma voor het concert in Terneuzen be vat een aantal voor de muzikanten uitdagende arrangementen, zoals 'Innuendo' van Queen en 'One O'clock Jump' van Count Basie. Zangeres Karin Bloemen trekt ook alle registers open. Zij brengt zo wel eigen nummers als werk van The Beatles, Aretha Franklin en Wim Sonneveld. De bewerkingen van die nummers zijn speciaal voor het optreden met het orkest* gemaakt. Kaarten zijn verkrijgbaar via het Scheldetheater. KIJKDAGEN Donderdag 6 december 10.00 - 17.00 uur Vrijdag 7 december 10.00 - 17.00 uur Zaterdag 8 december 10.00 - 16.00 uur ZEEUWS VEILIÏfGHUIS Maandag 10 december 10.00 - 17.00 uur 11-12 DECEMBER 2012 De kar die van de dijk is afgeduwd. Wouter Decaluwe geeft aan hoe groot het wiel is, dat van de kar werd afge schroefd en in een rietkraag een eindje verder, lekgestoken, werd teruggevonden. KSEaffiKffiSBOSSö5GKiSK535KSSSr£K53&§0!M5ea8!ïiS door Sheila van Doorsselaer terneuzen - Nadat het feest vorig jaar in podium De Pit in Terneu zen 2600 euro en-een-beetje in het laatje bracht voor Serious Re quest, besloten Kimberly van de Linde uit Hoek en Leonie van Dijk uit Axel zich dit jaar nogmaals in te zetten voor de goede doelen-ac tie van radiozender 3FM. Vrijdaga vond 14 december kunnen jonge ren in De Pit uit hun dak gaan en daarmee tegelijkertijd baby's red den. Wereldwijd babysterfte terug dringen, is dit jaar het dóel van Se rious Request. Het hart van de 3FM-actie is - al sinds jaar en dag - het Glazen Huis. Dit jaar staat de glazen radio studio in Enschede en zullen dj's Giel Beelen, Gerard Ekdom en Michiel Veenstra van 18 tot en met 24 december tegen (dikke) beta ling verzoeknummers draaien en worden er ook allerlei particuliere acties gehouden. Eén daarvan is het feest van Kim berly en Leonie in De Pit: Stand Up, 'Let's hear it for the Babies'. Sa men met klasgenoten Marjolein Dieleman uit Biervliet en Mike van Gasselt uit Hengstdijk, alle maal studenten Pedagogie aan de HZ, hebben ze het feest opgezet. De twintigers hebben legio bedrij ven uit de streek bereid gevonden het feest te sponsoren. Ook de acts, Class Hero, DJ Dani-L, The Milkbrother en de Zeeuwse Huis Maffia zeggen om niet hun mede werking toe. Het viertal heeft al vele uren werk in de voorbereiding gestoken. „We zijn er bijna dag en nacht mee be zig, alles moet tot in de puntjes kloppen", zegt Kimberly. Deson danks krijgen de studenten slechts een schamele 2,5 studiepunt voor hun inzet. Het feest duurt van 22 tot 3 uur. Kaarten a vijf euro zijn te koop aan de deur. Het viertal gaat de opbrengst persoonlijk in Enschede afgeven. T;TUT 1200 kavels, w.o. 525 Aziatica. Herengracht 74 4331 PX j Middelburg Tel. 0118 - 650 680 Catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56