23 Actie tegen vestiging kippenstal bij Heikant Popliefhebbers kunnen kennis testen in quiz Werkt in je voordeel woensdag 5 december 2012 ZAAMSLAC Bijbelstudie over 'waardevol vrouw zijn' De Protestantse gemeente Zaam- slag houdt de komende maanden bijeenkomsten rondom het thema 'waardevol vrouw zijn'. Deelne mers kunnen steeds kiezen uit een bijeenkomst op dinsdagavond in de kerk of woendagochtend in De Rank. De eerstvolgende bijeenkom sten vinden plaats op 11 en 12 de cember. Begin 2013 komen nog vier onderwerpen aan bod. Meer info: www.procestantsegemeentezaamslag.nl TERNEUZEN Gregory Page treedt op in Porgy and Bess Porgy and Bess in de Noordstraat van Terneuzen roept zondagmid dag de sfeer op van een bigband uit de jaren '30. Singersongwriter Gregory Page treedt deze middag samen met zijn band op. Het optre den begint om 15.00 uur en de kos ten bedragen 15 euro. Gregory Page is een singer-songwriter uit de Ver enigde Staten en zijn muziek bevat vaak een zweempje melancholie. Kaarten: www.porgyandbess.nl OOSTBURG Vuule Wuuven ook in Ledeltheater te zien Na triomfen te hebben gevierd in het thuishonk, dorpshuis De Hoek se Rakkers, wordt de film Vuule Wuuven zondag 8 december ook in Oostburg gedraaid. De film van regisseur en scenarioschrijfster El- sa van Hermon en cameraman Klaas van Urk is die dag vanaf 20.00 uur in het Ledeltheater te zien. Net als in de vorige films ko men de meeste (hoofdrol)spelers - evenals Van Hermon en Van Urk - uit Hoek en omgeving. door Eugène Verstraeten heikant - In Heikant is een actie gestart om de bewoners van de Magdalenastraat en Lekestraat mas saal te mobiliseren tegen het plan voor de bouw van een kippenstal met 19.000 dieren net over de grens aan de Lekestraat. Omwonenden vrezen voor stank-, geluids- en verkeersoverlast en voor de verspreiding van ziekten. „Het bedrijf komt midden in een natuurgebied te staan", zegt bewo ner Jos Kroes. Hij coördineert de bezwaarschriftenactie. Achter het bedrijf liggen de bossen van Ste- kene, tegenover de kippenstal ligt op Nederlands grondgebied na tuurgebied de Wildelanden. „Op zo'n plaats past geen pluimveebe- drijf', stelt Kroes. „Zo'n grote schuur (meer dan zestig meter lang) verwoest het gezicht van het hele gebied. Tevens staat het be drijf veel te dicht bij onze wonin gen." Volgens Kroes past het in de ze tijd niet meer om op zo'n grote schaal met dieren te houden. „Die renwelzijn zou op de eerste plaats moeten staan." De tegenover liggende grond is ei gendom van Evides en is een wa terwingebied. Het kippenbedrijf wil jaarlijks zo'n 1900 kubieke me ter grondwater oppompen. Bij Evi des was gisteren niemand bereik baar die een reactie kon geven. Bezwaren kunnen tot 20 decem ber worden ingediend bij het colle ge van Burgemeester en Schepe nen van Stekene. door Maxime Ambrosini kloosterzande - Popkenner en muzikant Gino Buysrogge houdt vanaf vrijdag weer op verschillen de plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen een popquiz. Gewapend met een gitaar en een beamer vol dipjes gaat hij op zoek naar de beste popkenners. Het gaat volgens Buysrogge vooral om de gezelligheid. Tijdens de quiz worden er beeldfragmenten ge toond. De kandidaten moeten de zanger en de titel van het lied ra den. Deelname is gratis en inschrij ven hoeft niet. Gino Buysrogge is in het dagelijks leven muziekdo cent in Goes en speelt onder meer in 'Gino and the Bulldoze band'. Samen met zijn vaste compagnon Peter Pijpelinclc start hij vrijdag in Hotel De Linde in Kloosterzande. Een dag later doen zij De Molen hoek in Hoek aan. Op 29 decem ber is er een quiz in 't Gemeente huis in Zuiddorpe en op 26 janua ri in Milord in Axel. Alle avonden beginnen om 21.00-uur. www.popquiz.webklik.nl Bij de familie van Drongelen in Terneuzen kwam de kerstboom in huis op de dag nadat het Sinterklaasfeest was gevierd. foto's Raymond de Frel 'Ik ben al met de versieringen bezig. Erg hè? Maar ik beloofde boom pas donderdag op te zetten. Pas dan gaan de lichtjes aan. Eerst moet Sint het land uit zijn' Vivian Joosse schaamt zich een beetje dat ze al met kerstversiering in de weer is. Petra Ras uit Terneuzen kleedt elk jaar de ezel in haar voortuin aan met kerstkledij. „Dat vinden de kleinkinderen altijd zo leuk." Alles-in-1 basispakket Nu met gratis monteur!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55