'Behoefte aan nieuwe coffeeshop' ZEEUWS-VLAANDEREN Sinterklaas helpt handje hij verhuizing Sasse school Terneuzen wil elektrisch speelgoed redden met inzamelingsactie Fraudeonderzoek Lonink vraagt inwoners per brief zich aan te melden voor Burgernet WOENSDAG 5 december 2012 21 Heerlijke avondjes zijn weer gekomen22 en 23 Woordvoerder WeSmoke wil sterk gegroeide thuisverkoop wind uit de zeilen halen door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Terneuzen heeft be hoefte aan een nieuwe coffeeshop die wél softdrugs kan leveren van voldoende kwaliteit. Volgens Dimi- tri Breeuwer van WeSmoke, dé con sumentenorganisatie van cannabis gebruikers in Nederland, is dat dé oplossing om illegale thuisverkoop terug te dringen. Breeuwer woont in Terneuzen en weet dan ook waarover hij praat. Hij vertelt dat hij zelf - sinds de de finitieve sluiting van Checkpoint in 2009 - bij een huisdealer zijn spullen haalt. „De enige coffee shop die nog over is in Terneuzen, Miami, trekt weinig Terneuzena- ren", volgens Breeuwer. De meeste 'liefhebbers' hebben thuisadresjes. Breeuwer: „Ik schat dat er alleen al in de stad Terneuzen honderd thuisverkopers zijn, waarvan twin tig in de binnenstad." Breeuwer vindt dit geen goede ont wikkeling. „Je moet niet denken dat softdrugs er goedkoper zijn. Helemaal niet, thuisverkopers zijn (te) duur. En je weet ook nooit wat je precies krijgt." Thuisverkoop leidt ook tot extra overlast in de wijken. Het aantal meldingen bij de politie via het project Houdgreep was de eerste acht maanden van dit jaar verge lijkbaar met dezelfde periode vorig jaar, ondanks de invoering van de - inmiddels weer verdwenen - wietpas in mei. Het aantal meldin gen in Terneuzen bedroeg altijd nog wel 427. „Best veel", noemde D66-raadslid Charles ten Hengel dit laatst in de raadscommissie be stuur. Zijn collega Frank van Oor schot (PvdA) wees erop dat er ook veel meldingen zijn van hennep teelt, namelijk 143. „Dat is heel veel, als je weet dat Miami slechts 250 leden telt Er bestaat dus een enorm illegaal circuit." Burgemeester ]an Lonink reageer de: „De shop in Terneuzen staat niet bekend als een kwaliteitsvolle shop. Er is afvloei naar Vlissirigen en GenL Ook zijn er vriendengroe pen die telen." Voor Breeuwer van WeSmoke is dat allemaal des te meer reden te pleiten voor een nieuwe shop in Terneuzen, 't liefst inclusief een regeling voor legale kweek. „Al begrijp ik ook wel dat dit gevoelig ligt in Terneuzen, uit angst dat er weer veel Belgen en Fransen komen." SAS VAN GENT - Sinterklaas is van vele mark ten thuis, bleek dinsdag op de Frederik Hen- drikschool in Sas van Gent. Hij stak een hand je toe bij de verhuizing die de basisschool vlak voor kerst eindelijk te wachten staat. „In de zomervakantie zouden we eigenlijk al naar de nieuwbouw aan de Canadalaan gaan", ver telde directeur Peter van Kouteren. „Toen werd het de herfstvakantie en nu staat vrijdag 21 december in de planning. Driemaal scheepswerf, zeg ik maar." Van Kouteren vindt het wel lastig. „Kinderen zijn al zenuw achtig vanwege Sinterklaas en het is voor kerst altijd druk." De Sasse Vaart, de andere basisschool in Sas van Gent, gaat ook vrijdag 21 december over naar de Canadalaan. Een gi gantisch complex is daar verrezen, multifunc tioneel centrum De Statie, dat tevens onder dak biedt aan onder meer sport- en culturele voorzieningen. Maandag 7 januari openen bei de scholen er voor het eerst hun deuren. Van Kouteren van de Frederik Hendrikschool gaf Sinterklaas dinsdag alvast een adreswijziging mee, voor volgend jaar. foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Na Sinterklaas wordt veel oud (elektrisch) speelgoed weggegooid. Dat is zonde, want veel van dat speelgoed is nog pri ma in orde en geschikt voor herge bruik. Daarom wil de gemeente Terneuzen de inwoners stimule ren het speelgoed in te leveren bij de milieustraat in de Koegorspol- der. Dat gebeurt in samenwerking met Wecycle, een landelijke orga nisatie die elk jaar 500.000 kilo elektrisch speelgoed uit de vuilnis bak redt. De actie start donderdag. De eerste honderd mensen die speelgoed inleveren, krijgen een sleetje. Ook worden er 500 kaar ten uitgedeeld met kans op een fa miliebox voor een hotelovernach ting. Er kunnen trouwens ook elek trische apparaten en kapotte spaar lampen worden ingeleverd. ZELZATE - In Zelzate zijn vorige week huiszoekingen uitgevoerd vanwege mogelijke fraude bij de raadsverkiezingen in oktober. Volgens de sociaaldemocratische lijsttrekker Freddy De Vilder (SP.a) zou een aantal kandidaten te ver zijn gegaan met het ronse len van volmachten in bejaarden huizen. De SP.a verloor fors en komt sinds tachtig jaar niet in het dagelijks be stuur van Zelzate. TERNEUZEN - Alle inwoners van de gemeente Terneuzen krijgen deze week een brief van burgemeester Jan Lonink over het gebruik van de alarmeringssystemen Burger- net en NL Alert. Lonink wil de inwoners ertoe be wegen dat zij deze systemen gaan gebruiken. Dat draagt volgens hem bij aan meer veiligheid. De brief komt voort uit een besluit van de burgemeesters van Midden- en West-Brabant en Zeeland. Zij vin den dat het aantal deelnemers van Burgernet omhoog moet. Wie zich aanmeldt bij Burgernet, krijgt een sms-bericht van de politie als in zijn of haar directe omgeving een noodsituatie voordoet. Lonink wijst in de brief ook op NL Alert. Hiervoor moeten gsm's op een be paalde manier worden ingesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53